• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzielnice miasta
Niniejszym mam za zadanie przeprowadzić przegląd po wszystkich dzielnicach miasta stołecznego Dżamahiriji Bialeńskiej. DB wymaga pewnej pracy i czas by opisać w podstawach nasze miastai. Zacznę oczywiście od stolicy i miejsca które kontroluję jako Burmistrzyni. Lecz zanim podejmę się (w osobnych postach) opisu wszystkich dzielnic chciałabym przedstawić w pierwszym poście mapę przedstawiającą podział na poszczególne dzielnice w mieście.

Mapa Miasta Stołecznego Bengazi
[Obrazek: 640px-Benghazi_Mu%27tamarat_Sha%27bia.jpg]
Od tego momentu mam nadzieję, że uda mi się publikować posty opisujące w choć skromny sposób każdą z dzielnic po kolei. Zgodnie z moją wizją mają być one oczywiście dość różnorodne ale oczywiście pasujące pod klimat regionu. Zacznę od bardziej rolniczych rejonów podmiejskich zgodnie z numerkami i będę szła w górę aż do centrum miasta.

Możliwe, że jacyś puryści kartograficzny będą się oburzać ale wydaje mi się, że nie ma na co. Projekt miasta wzoruje na realnej Bengazi a zwrot z centrum na północnym zachodzie i oparcie na brzegu na zachodzie jest bliski mapie Ronona. Różnicą jest oczywiście fakt, że w naszym przypadku Bengazi jest nad rzeką a nie nad morzem ale to będzie wymagało jakiś korekt dopiero przy opisie tamtejszych dzielnic. W każdym razie nie zamierzam wzorować miasta dokładnie na realnym lecz wyłącznie opierać się na swojej fantazji i wyobraźni. Jeśli ktoś chciałby pomóc to chętnie przyjmę propozycje.

Poniżej będę dodatkowo przekierowywać do postów o każdej poszczególnej dzielnicy.

Dzielnice Miasta Stołecznego Bengazi:
1. Al-Masuda
[Obrazek: 440px-Street_in_Masuda%2C_Yokote.jpg]
[Obrazek: knK83ML.png]
Imouto każdego Bialeńczyka, Przewodnicząca RD, Uczestniczka Powstania Marcowego
Akrypa Ali Shariati, Али Шариати Aкриловый, Ακρυπα Αλί Σάριατι, الاكريليك علي شريعتي
Obywatelka Bialenii pochodzenia Teutońskiego, Imamka Szyizmu, XXIX Prezydent RB

[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
Przebywając z szybką wizytą w Bengazi z satysfakcją zauważyłem, że od czasu opanowania sytuacji w Dżamahiriji życie w mieście powróciło do względnej normalności. Są otwarte punkty usługowe, na ulicach pojawia się wiele samochodów, działa transport publiczny. Myślę, że stolica DB jest przygotowana do pełnienia funkcji centrum Bialenii Północnej. Zapraszam do obejrzenia klipu w formie rzutu oka na dzisiejsze ulice miasta:

prof. dr net. mgr gen. bryg.
Ametyst Faradobus

Prezydent Republiki Bialeńskiej
Rektor Uniwersytetu Bialeńskiego

[Obrazek: 3_18_10_20_1_42_47.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Andrzej Płatonowicz Ordyński

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości