• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Al-Masuda (Dzielnica 1)
#1
1. Al-Masuda
[Obrazek: TqWduzx.jpg]
Przegląd zaczniemy zgodnie z kolejnością numerków a więc od wilększych dzielnic podmiejskich o charakterze rolniczym. Al Masuda to dzielnica sadowników i artystów. Al Masuda to rejon zaliczający się do grona czołowych producentów jak i eksporterów pomarańczy w Bialenii. Uprawa tego owocu oraz innych cytrusów w tej dzielnicy stanowi około 20 proc. łącznych zbiorów owoców w Dżamahiriji. W zasadzie z roku na rok wzrasta produkcja, łączne zbiory z ostatniego roku oszacowano na 0,43 mln ton. Zdecydowana większość owoców trafia na rynek wewnętrzny północnej Bialenii, tylko ok. 12% jest do Rzeszy a tylko niewielka część z tego idzie dalej na eksport. W samej dzielnicy w miejscach bardziej zabudowanych po za budynkami administracyjnymi, znajdują się dodatkowo różne przedsiębiorstwa spółdzielce zajmujące się przetwarzaniem cytrusów na dalsze produkty, między innymi soki, lody, ciasta czy farby do włosów.

[Obrazek: 440px-Yokote-Masuda_Manga_Museum_20130828.jpg]
Od pokoleń obraz wielkich połaci sadów i malowniczych gór wraz z oddalaniem od centrum Bengazi inspirował mieszkańców Al-Masudy do wielu dzieł plastycznych. Efektem tego jest wybudowane tutaj z polecenia władz miasta Muzeum Mangi im. Nanase Ōkawy. Znajduję się w nim około 24 wystaw stałych z których połowa pokazuje tylko dokonania artystów z związanych z samą dzielnicą a druga połowa z innymi regionami Dżamahiriji. Po za tym muzeum wystawia od 4 do 6 na raz wystaw czasowych związanych najczęściej z twórczością zagraniczną artystów reprezentujących ten kierunek. Po za tym Muzeum zajmuję się wszelkiej maści warsztatami, projektami badawczymi, działalnością wydawniczą a w ramach niego prowadzona jest akademia kształcąca przyszłych rysowników i grafików oraz malarzy. Muzeum jest największym budynkiem dzielnicy, centralnym punktem i główną chlubą. W okół niego znajduje się mały bazar oraz prawdziwe multum wszelakich lodziarni i sokodajni liczących na turystów.
[Obrazek: knK83ML.png]
Imouto każdego Bialeńczyka, Przewodnicząca RD, Uczestniczka Powstania Marcowego
Akrypa Ali Shariati, Али Шариати Aкриловый, Ακρυπα Αλί Σάριατι, الاكريليك علي شريعتي
Obywatelka Bialenii pochodzenia Teutońskiego, Imamka Szyizmu, XXIX Prezydent RB[-] 3 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Ametyst Faradobus, Andrzej Płatonowicz Ordyński, Jurij Pietrow
#2
>Muzeum Mangi
>dokonania artystów z związanych z samą dzielnicą a druga połowa z innymi regionami Dżamahiriji

Dżamahirijczycy tworzą mangę? Chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej na ten temat, z uwzględnieniem historii tej formy w Dżamahiriji i mikroświecie.
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości