• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[aglomeracja] Port Lotniczy im. Bohaterów Czarnolasu
#1
Port Lotniczy im. Bohaterów Czarnolasu (NBWO)

(Wolnograd-Flegmany, Samolotowa 1)

Już Pan Prezydent Faradobus czeka z rządem na lotnisku

Międzynarodowy Port Lotniczy imienia Bohaterów Czarnolasu w Wolnogradzie jest jedynym lotniskiem cywilnym naszej stolicy i zarazem jednym z głównych portów komunikacyjnych Republiki Bialeńskiej, obsługiwanym przez kilka linii. Znajduje się w południowo-wschodniej części aglomeracji, w dzielnicy podmiejskiej Flegmany, który to toponim w powszechnym obiegu zastępuje oficjalną nazwę. Do centrum Wolnogradu dotrzeć można stąd na wiele sposobów: kolejką miejską (dwadzieścia minut), autobusem lub marszrutką (około godziny uwzględniając korki) albo samochodem - lotnisko posiada bowiem duży parking, gdzie za okazaniem biletów można bezpłatnie (do tygodnia) albo za drobną opłatą zostawić pojazd, także kilka postojów taksówek. W przyszłości władze miejskie planują budowę linii metra łączącej port z centrum stolicy. Prywatni przewoźnicy oferują też połączenia z Apfelbaumstadt i kilkoma popularnymi destynacjami turystycznymi.

[Obrazek: 85_14_04_20_1_37_54.jpeg]

Lotnisko składa się z jednego, ale bardzo rozbudowanego budynku, który obejmuje cztery krajowe i międzynarodowe terminale przylotów i odlotów, a także strefę rządową, która mimo wszystko jest rzadko wykorzystywana z uwagi na bliskość lotniska wojskowego. Znajdują się tu cztery drogi startowe. Szczegóły techniczne opisane są na stronie głównej Republiki.

[Obrazek: 85_14_04_20_1_55_53.jpeg]

Port lotniczy jest bardzo wygodny i chwalony przez podróżujących. Na terenie wszystkich terminali znajdują się liczne sklepy bezcłowe, knajpy, które tylko trochę zdzierają z ludzi ostatnie bialeny, meczet, ogród botaniczny (aby udowodnić, że z tą trawą to nie ściema) i czytelnia. Nawet kilkunastogodzinna przesiadka jest tu zupełnie do przeżycia. Kontrola jest w miarę sprawna, a miła obsługa gotowa do udzielenia wszelkich informacji, ewentualnie do uprzejmego wyjaśnienia, że nie ma pojęcia o co delikwentowi chodzi. Pasażerom bezpłatnie udostępniany jest szybki jerternet, a czas umilają propagandowe materiały bialeńskiego rządu ze wszechobecną, kojącą wszelkie lęki mordą Pułkownika.

 prof. dr net. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst Faradobus

Minister Spraw Zagranicznych i były Prezydent Republiki Bialeńskiej
W Rzeszy Bialeńskiej Lew Wolnogradu, Sułtan Faradobaju i Wielki Kniaź Jaruzelimy,
zaś z woli Ludu Szlacheckiego Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu Etc.
[Obrazek: 85_24_01_22_10_20_22.png]
[Obrazek: 1018.png]
[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Guedes de Lima, Janek Sapieha
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości