• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Organizacja Pochodu
#1
Jako nowy MinKul chciałbym rozpocząć od jakiegoś mocnego wstępu. Okazja jest świetna, bo wkrótce 1 maja. Rozmawiałem już wstępnie z Panią Prezydent i mam zielone światło, czas więc na przedstawienie konkretnych propozycji.

Obchody tegorocznego Święta Pracy widzę w formie Pochodu. Chciałbym, żeby odbył się w Marlboro (a więc w anatolijskim Dixielandzie). Proponuję zaprosić na niego 1) naszych najbliższych partnerów, 2) państwa i partie socjalistyczne. W przypadku państw nadawcą zaproszeń byłby MSZ (o ile się zgodzi), a pozostałych może być samo Ministerstwo Kultury, aby podkreślić nieco mniej oficjalny charakter.

Dlaczego Marlboro? Tam znajdują się największe w kraju plantacje tytoniu, których pracownicy są słabo opłacani. Pochód powinien przemaszerować pod hasłem dopuszczenia biedniejszych klas, regionów i państw do wspólnie wypracowanego dobrobytu. 
Przy okazji będzie to też okazja do opracowania i przedstawienia narracji tego miasta i regionu. 

Po co to i dlaczego miałoby się udać? To wstęp do (póki co istniejącego tylko w mojej głowie) programu kumulowania aktywności społecznej wokół wydarzeń narracyjnych. Zarówno narratyzacja, jak i rozwój braterstwa narodów są celami wartymi zaangażowania się. Ja mam po raz pierwszy od dawna mniej mikronacyjnych obowiązków i myślę, że wspólnie z Panią Prezydent i MSZ, a przede wszystkim czynnikiem społecznym, może z tego wyjść coś interesującego.

Nie zostało zbyt dużo czasu, ale też go zbyt wiele nie potrzebujemy.
#2
Przy okazji może Malboro doczeka się jakiegoś ogólnego opisu. Jeśli chodzi o zaproszenia to jestem do dyspozycji. Podobnie jeśli chodzi o organizację ze strony władz Rzeszy.
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Minister ds. Zagranicznych Republiki Bialeńskiej, 
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Lew Wolnogradu, Kedyw Faradobaju, Bojar Jaruzelimy Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
#3
1 maja przypada też 10 rocznica powstania Osterii. W mojej ojczyźnie także aktywnie działały ruchy socjalistyczne i komunistyczne, a ostatnią formą osteryjskiej państwowości była Osteryjska Republika Ludowo - Demokratyczna, którą rządziła Socjalistyczna Partia Osterii. Oczywiście zorganizuję osobne obchody dziesięciolecia w Wolnogradzie, ale byłbym też niebywale wdzięczny za jakiś osteryjski akcent w czasie obchodów państwowych.
Go Vlogos Jurij
Archieparcha Divogrado, Volnogrado i omney Osteryi
Glava Cerkvy Osteryyskey na Vychodztve

Jego Błogosławioność Jurij
Arcybiskup Divogradu, Wolnogradu i całej Osterii
Głowa Kościoła Osteryjskiego na Wygnaniu

Wicehrabia Babilonu
#4
Cytat:Przy okazji może Malboro doczeka się jakiegoś ogólnego opisu.
Doczeka się. Jak nie napiszę do 1 maja, to jest Meyer, a nie Goering.

Cytat:1 maja przypada też 10 rocznica powstania Osterii. W mojej ojczyźnie także aktywnie działały ruchy socjalistyczne i komunistyczne, a ostatnią formą osteryjskiej państwowości była Osteryjska Republika Ludowo - Demokratyczna, którą rządziła Socjalistyczna Partia Osterii. Oczywiście zorganizuję osobne obchody dziesięciolecia w Wolnogradzie, ale byłbym też niebywale wdzięczny za jakiś osteryjski akcent w czasie obchodów państwowych.
Toż to okrągła rocznica, trzeba to uczcić! Oczywiście akcenty się pojawią, ale niewiele wiem o Osterii, więc byłbym wdzięczny za wszelkie materiały, zwłaszcza związane właśnie z rocznicą i z Osteryjską Republiką Ludowo-Demokratyczną.
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Jurij Pietrow
#5
Wiele na temat ORLD można znaleźć na Micropedii. np.
Założyciel i przywódca ORLD: https://micropedia.fandom.com/wiki/Emil_Antonescu
Inny wybitny działacz socjalistyczny z tego państwa, wcielenie Wieniawy: https://micropedia.fandom.com/wiki/Micha...icz_Orumow
https://micropedia.fandom.com/wiki/Oster...okratyczna
Strona ORLD: https://osteriawschodnia.wixsite.com/osteria
Rewolucja, w wyniku której powstała ORLD: http://osteria.vgh.pl/forum/viewthread.p...read_id=22
Co do początków Osterii, to trzeba również szukać głównie na Micropedii, ponieważ najstarsza strona i forum Osterii nie działają.
Go Vlogos Jurij
Archieparcha Divogrado, Volnogrado i omney Osteryi
Glava Cerkvy Osteryyskey na Vychodztve

Jego Błogosławioność Jurij
Arcybiskup Divogradu, Wolnogradu i całej Osterii
Głowa Kościoła Osteryjskiego na Wygnaniu

Wicehrabia Babilonu
#6
W ramach nadanych mi kompetencji mogę ten pochód bezczelnie strollować.
Mąż Świętojebliwy
Zbawca Bialenii jedyny prawdziwy
#7
Proponuję przejść do przygotowania listy gości. Jako najbliższych partnerów proponuję zaprosić Dreamland, Leocję i państwa członkowskie Rady Państw Nordaty. Jako państwa socjalistyczne, Wandystan i Muratykę. Czy są jeszcze jakieś sugestie, np. odnośnie partii socjalistycznych, które moglibyśmy zaprosić?
Co więcej, przydałoby się zaprosić Palatynów Leocji na rewizytę. Może zaprosimy, żeby zostali do 2 maja i wtedy specjalną ceremonię z nimi się zrobi?
#8
Wrzućmy zaproszenie do wszystkich naszych ambasad plus państwa uznawane. Dzisiaj zrobię ich wykaz. Jedynej Legalnej Partii nie musicie zapraszać, sama przyjedzie.
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Minister ds. Zagranicznych Republiki Bialeńskiej, 
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Lew Wolnogradu, Kedyw Faradobaju, Bojar Jaruzelimy Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
#9
Jaki sens ma zapraszanie na 1 maja takiej na przykład Sarmacji, skoro ani nie jest socjalistyczna, ani nie współpracujemy? W zamyśle to nie żaden szczyt, tylko narodowe obchody Święta Pracy w gronie przyjaciół. Ale może niech Pani Prezydent rozstrzygnie.
#10
Zaprośmy i zaproponujmy udział dla naszych przyjaciół najbliższych a innych po prostu poinformujmy o wydarzeniu i jeśli chcą to niech się pojawią. ^^
(-)Akrypa Ali Shariati, Imanka Zielonego Kościoła, Teutonka, Postheglistka i Cyrenejka
[Obrazek: db2png_qaqehaq.png]Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości