• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Policja Krajowa
Zgodnie z Ustawą o Policji Krajowej kadencja Prezesa Policji trwa przez trzy miesiące. Aktualnie tą funkcję pełni Bajtuś, jednak na ten urząd został powołany jeszcze za czasów Andrzeja Swarzewskiego. Zapewne w przyszłości będzie optymalnie przedłużyć taką kadencje do 6 miesięcy ale to kwestia dla Zgormadzenia Narodowego. W tym poście chciałabym spytać:

Czy są chętni objąć ten urząd? Tutaj znajdziecie ustawę.
Jeśli Bajtuś będzie chętny dalej sprawować ten urząd to nie mam jakiś mocnych przeciwwskazań bo mało to aktywny urząd ale może ktoś nowy ambitny chciałby spróbować pełnić, poniekąd, dość odpowiedzialną funkcję? ^^
(-)Akrypa Ali Shariati, Imanka Zielonego Kościoła, Teutonka, Postheglistka i Cyrenejka
[Obrazek: db2png_qaqehaq.png]

Skoro nie ma chętnych, to niechętnie się zgłaszam, bo wydaje się, że istnieje potrzeba, by ktoś wypełniał te obowiązki.
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Akrypa Ali Shariati
A więc dziś nastąpi powołanie.
(-)Akrypa Ali Shariati, Imanka Zielonego Kościoła, Teutonka, Postheglistka i Cyrenejka
[Obrazek: db2png_qaqehaq.png]

Korzystając z wątku, który wydał mi się odpowiedni, chciałem zadać pytanie do przedstawicieli Policji Krajowej: czy w związku ze wzrostem nastrojów anty-sarmackich na terytorium Republiki Bialenii mogę czuć się bezpiecznie i swobodnie? Jestem obywatelem Księstwa Sarmacji, reprezentuję tutaj jednak swój biznes medialny i nie w głowie mi zajmowanie się polityką. Niemniej jednak wyczuwam olbrzymie napięcie w powietrzu i nie chciałbym stać się obiektem ataków. Proszę o rekomendację Policji Krajowej: czy opuścić terytorium Republikii Bialeńskiej?
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Nie jestem z Policji, ale jako MSW mam w tej materii chyba coś do powiedzenia.

Jak już podkreślałem to niejednokrotnie... o ile oczywiście Sarmacja jako v-kraj nie jest państwem przyjaznym (wrogim, niechętnym itd. ... kwestia momentu v-historii) i w zasadzie od początku istnienia RB jesteśmy w konflikcie (o różnym nasileniu) - to jednocześnie zdecydowana większość z nas nie ma nic przeciwko samym ludziom, którzy w Sarmacji działają. Co więcej są obywatele RB będący jednocześnie obywatelami KS i nic z tego nie wynika.

Mikroświat jest mały i kameralny, osobiście nie widzę przeszkód by działać równolegle w różnych mikronacjach.

Problem by był gdybyś jako Sarmata działał na szkodę RB, ale samo bycie obywatelem KS nie stanowi problemu.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Spraw Wewnętrznych
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Lisendorff
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Nie boimy się Sarmatów, bardziej trzeba się bać tutejszych zdrajców będących na usługach KS.
Z tymi zdrajcami to też bym nie przesadzał. Rozumiem, że masz na myśli przeszłe doświadczenia... ja w sumie odszedłem wtedy zanim to się naprawdę zaczęło. 

Jednak sądzę, że obecnie tego problemu specjalnie nie ma. Owszem była chwila w naszej historii, gdy zdrajcy zatriumfowali, przenieśli Bialenię na sarmackie forum i próbowali zrobić z niej prowincję tego niegodziwego v-kraju. Jednak niepodległość obroniliśmy... powracając do Mikroświata i sprzeciwiając się tym zdrajcom Narodu.

Obecnie takie zagrożenie nie występuje... Sarmacja dostała chyba czytelny sygnał, że się nie damy zniewolić.

A ci zdrajcy? Nie ma ich już wśród nas... I raczej ponownie ich tutaj nie wpuścimy. Ci którzy działają u nas i w Sarmacji nie są obecnie problemem.
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Lisendorff

Wczoraj dwie osoby obecne na naszym forum doniosły w Sarmacji na Naród Bialeński, więcej informacji już wkrótce.
>więcej informacji już wkrótce.

Czyli?
Nie przesadzajmy z tym "donoszeniem"... Tematy w stylu "wieści z zagranicy" są obecne na większości for mikronacyjnych. My piszemy o nich, oni o nas itd.

Nie dopatrywał bym się w tym "agentury", a raczej odpowiednika realowych "popularnych mediów"... Ot taki odpowiednik "portali informacyjnych" czyli kupa "doniesień prasowych", w dużym procencie o nikłej wartości (taki informacyjny groch z kapustą), ale czasem kogoś to interesuje.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości