• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mikroświat
Joahim-von-R napisał(a):I takie pytanie... mogę wykorzystać twoją mapę mikroświata do zrobienia mapy politycznej mikronacji?
To pytanie jest do mnie? To nie ma sprawy... jak chcesz to wrzucę najbardziej aktualną, bo od wrzucenia ostatniej, kilka spraw uściśliłem.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Infrastruktury
Katechon - Prefekt Departamentu Lisewskiego, Posiadacz Lenna Razorno i Zarządca Lenna Lisendorff
Generał-gubernator Nan Di (terytorium zależne Brodrii)

[Obrazek: 3_20_11_21_8_53_12.png]
Tak, do ciebie.
> W kwestii Ruby... problem znikł bo ją wyrzuciliśmy z Voxlandu.

Jak rozumiem, chodzi o Ruby Rubacuori? Czyżby było u was bunga-bunga?
>jak chcesz to wrzucę najbardziej aktualną, bo od wrzucenia ostatniej, kilka spraw uściśliłem.
Byłbym wdzięczny.
Joahim-von-R napisał(a):Byłbym wdzięczny.

Mapa Mikroświata...

Dla ułatwienia pracy wykasowałem linie równika i południka 0 z centrum mapy. Ja pracuję w PS i mam to w warstwach, to mi one nie przeszkadzają, ale tutaj tego formatu nie wstawię, to masz to w PNG. Wrzucam w rozmiarze 6000 x 3000 pxs, choć mam to oryginalnie 24000 x 12000 pxs - no, ale nasza galeria nie przyjmie pliku graficznego o wielkości ponad 6000 pxs. Jakbyś chciał ten duży (łatwiej się pracuje na dużym, który potem można zmniejszyć) to mogę Tobie przesłać mailem.

Generalnie zostawiłem Murenikę w proporcjach dotychczasowych, próby ustalenia rzeczywistych wielkości, na bazie danych znajdujących się tam v-państw spełzły na niczym, bo oni sami nie wiedzą jakie mają wielkości lądów, nawet na ich mapach są ogromne sprzeczności. Podziałka w tysiącach kilometrów, obwód globu = 40 tys. km.

[Obrazek: 3_15_08_20_8_23_07.png]

http://spolecznosc.bialenia.org.pl/galle..._23_07.png

Jak chcesz poszczególne lądy (kontynenty) w większej rozdzielczości to da się zrobić, bo elementy nie będą miały powyżej 6000 pxs.
Minister Infrastruktury
Katechon - Prefekt Departamentu Lisewskiego, Posiadacz Lenna Razorno i Zarządca Lenna Lisendorff

Czy ja też mogłabym poprosić o tę gargantuiczną wersję? (i czemu nie wektory, wtedy można byłoby skalować ad infinitum)

Skąd też położenie niektórych rubieży?
(-) mgr net Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Marcjan-Chojnacka

Kwestorka w Baridasie, Cesarzowa Tuolelenkki, Dziedziczka Tirecji, Arcyksiężna Egerloon, Diuczessa Jajeczka, Baronowa Sint Arco, Hrabina Litawy, Szlachetna Dama w Ardemii, Lady Admiralicji.
OlaChojnacka napisał(a):Czy ja też mogłabym poprosić o tę gargantuiczną wersję? 
Wersja w pełnej rozdzielczości to tylko za pomocą np. maila, bo do naszej galerii nie wrzucę - za duży rozmiar.

OlaChojnacka napisał(a):(i czemu nie wektory, wtedy można byłoby skalować ad infinitum)
Bo się nie param grafiką komputerową i nie mam odpowiedniego oprogramowania. Zrobiłem tą mapę idąc po najmniejszej linii oporu i tak jak jest to opisane w pierwszym poście - miała służyć tylko do pewnych ogólnych celów. Mnie wystarcza... a jeżeli ktoś chce to sobie zrobić graficznie "na poważnie", ma czas, umiejętności i stosowne oprogramowanie to nie widzę przeszkód (jak powiedział kiedyś ślepy koń na Wielkiej Pardubickiej) - może sobie wykorzystać to co zrobiłem i pociągnąć to dalej.

Dla moich celów, którymi miała być sensowna wielkość globu (czyli o wielkości realowej Ziemi), ustalenie wzajemnego położenia lądów, naniesienie tych, które moim zdaniem na tym globie się znajdują oraz ustalenie ich wielkości (to ostatnie do końca się nie udało, bo nieszczęsny KIK narobił takiego bajzlu swego czasu, że nawet jego macierzysty Dreamland nie zna wielkości swoich lądów) te powyższe wypociny wystarczają.
Minister Infrastruktury

OK, podałam adres.

BTW w erze oprogramowania otwartoźródłowego, argument "nie mam oprogramowania" traci racje bytu. Ale rozumiem, w czym komu wygodniej. Sama swój tajmlajn robiłam w libreoffice, a potem... sklejałam razem w gimpie Wink
(-) mgr net Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Marcjan-Chojnacka

Kwestorka w Baridasie, Cesarzowa Tuolelenkki, Dziedziczka Tirecji, Arcyksiężna Egerloon, Diuczessa Jajeczka, Baronowa Sint Arco, Hrabina Litawy, Szlachetna Dama w Ardemii, Lady Admiralicji.
Nie mam w sumie ani czasu, ani chęci na takie zabawy... za nowinkami graficznymi też nie ganiam. Mnie to co sobie robię wystarcza. A jak ktoś ma chęci i zacięcie to może sobie skorzystać z moich prac.
Minister Infrastruktury

A ja też bym mógł poprosić o tą gigantyczną wersję? Smile federico.adertis@gmail.com

PS: ile ma taki jeden czarny/czerwony kawałek na skali w kilometrach? Big Grin

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości