• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tytuły a liczba folwarków
Zgodnie z ustawą tytuły są trwałe. Jak rozumiem zatrzymuje się je nawet po straceniu folwarków. Jednak są różne sytuacje, ktoś miał np. X wsi i daje mu to Y tytuł, jednak zrzeka się ich, w związku z tym jest Y gołoty, jednak otrzymuje W nowych wsi, jeśli połączyć W i X wtedy miałby nowy tytuł, czy mimo zrzeczenia się tamtych może on posługiwać się tamtym tytułem? Alternatywą wydaje się sytuacje gdy posiadał tytuł nie-gołoty z W wsi i gołoty z X wsi. Spis z strony internetowej sugerowałby, że zrzeknięcie się X wsi w ogóle odbiera wszelką możliwość jakichkolwiek tytułów co jednak wydaje się w ogóle nie uzasadnione. Chciałabym więc spytać RR o to jak należy interpretować taką sytuacje, w pierwszy sposób, drugi czy może wbrew mojemu wydawaniu się jednak w trzeci albo może jeszcze inny?
(-)Akrypa Ali Shariati, Imanka Zielonego Kościoła, Teutonka, Postheglistka i Cyrenejka
[Obrazek: db2png_qaqehaq.png]

Tytuł zależy od liczby wsi, więc jeśli folwarki, których się zrzekł nie zostaną mu przywrócone, natomiast otrzyma nowe to według mnie będzie "wielkim kniaziem gołoty, szlachciem [nazwa lenna]". Fakt faktem trzeba to doprecyzować.
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Minister ds. Zagranicznych Republiki Bialeńskiej, 
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Lew Wolnogradu, Kedyw Faradobaju, Bojar Jaruzelimy Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Wniosek przyjmuję do rozpatrzenia. Mamy 4 doby na rozpatrzenie wniosku. Na dobę przed końcem czasu przejdziemy do głosowania (nawet jeśli tego punktualnie nie napiszę). Kto tym razem napisze wyrok? Może kolega Sapieha, bo pozostali już mają to za sobą.
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
1) Zrzeknięcie

1)a) Zrzeknięcie się folwarków nie jest jednoznaczne ze zrzeknięciem się tytułu.
1)b) Zrzekającego się, który z powrotem wejdzie w posiadanie odpowiedniej ilości folwarków predysponujących do uzyskanego tytułu, nie obowiązuje stosowanie formuły "gołoty".

Mam nadzieję, że wyraziłem swoją regulację w sposób dość przystępny.
To napiszesz to w formie gotowej czy ktoś inny ma?
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Minister ds. Zagranicznych Republiki Bialeńskiej, 
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Lew Wolnogradu, Kedyw Faradobaju, Bojar Jaruzelimy Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
W imię zasad wycofuje wniosek gdyż dotyczył ustawy zniesionej. :x
(-)Akrypa Ali Shariati, Imanka Zielonego Kościoła, Teutonka, Postheglistka i Cyrenejka
[Obrazek: db2png_qaqehaq.png]

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości