• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kuluary
Chciałem stworzyć temat, w którym rozmawiać będziemy nieformalnie o rozmaitych sprawach państwowych. Bywa, że o niezaczętych pomysłach lepiej radzić na wczesnym etapie rozważając ich wady i zalety bez rozpoczynania nowego wątku.
Chciałem zapowiedzieć, że od 15 lipca moja działalność w Radzie ulegnie zawieszeniu. Idę na urlop wypoczynkowy.
W ostatnich dniach wydarzyły się rzeczy istotne. Niespodziewane zniknięcie głowy państwa oraz problem sukcesji może i dałyby się rozwiązać poprzez rozpisanie wcześniejszych wyborów, niestety potrzeba kodyfikacji prawnej państwa, brak materiału ludzkiego, względnie poprawna aktywność nasuwa konieczność energicznych działań. Niezwłocznie podejmijmy rozmowy, które usuną wątpliwość czym przez najbliższy kwartał dla kogo będzie praca. Wyznaczmy obowiązki oraz wybierzmy menadżera oraz jego zastępce. Jeśli któryś z Panów nie wyrazi chęci, mógłbym podjąć się tego zadania.
Jeśli mogę się tu wypowiedzieć to chciałbym zapowiedzieć, że jeśli uda mi się zostać Konduktorem planuję powołać specjalną komisję do tych zadań, do udziału w której zaproszę wszystkich zainteresowanych.
prof. net. dr h. c. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst z rodu Faradobusów
Prezydent Republiki Bialeńskiej, Przywódca Nacji,
Lew Wolnogradu, Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy,
Nieustająco Król Hirschbergii i Weerlandu Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Szanuję Pańską skrzętność oraz podziwiam refleks. Rononie miejmy to już za sobą, którego z nas wesprzesz zbrojnym ramieniem republiki?
Janek Sapieha napisał(a):Rononie miejmy to już za sobą, którego z nas wesprzesz zbrojnym ramieniem republiki?
Zbrojne ramię Republiki nie zajmuje się polityką...

A jeśli chodzi o kwestie, które trzeba rozwiązać i którymi powinna się zająć w najbliższej przyszłości Rada Republiki to w pierwszej kolejności widzę konieczność przeanalizowania dogłębnie (nie na szybko i "na kolanie") naszych aktów prawnych i uczynić je kompatybilnymi oraz dostosowanymi do możliwych sytuacji... bo jak pokazały ostatnie dni na pewne kwestie nie jesteśmy przygotowani i robi się w takim przypadku niepotrzebny bałagan.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Venomania
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Jestem pod wrażeniem sytuacji nie mającej swojego odpowiednika wśród znanych mi reguł politycznych. Bowiem senat za który uznaję RR wraz z armią reprezentowaną przez Ronona z Thomasem, nie chcą brać odpowiedzialności wskazując następce. Poparcie ludu, którym cieszy się Ametyst przywołuje postać legendarnego trybuna Rzecz-pitej niejakiego Zamojskiego. Pojął on, że myśleniem i wyobraźnią większości ludzi rządzą pozory, hasła, nazwy. Kto posługuje się nimi umiejętnie i konsekwentnie może wmówić każdemu niemal wszystko. Fikcja staje się więc realną siłą polityczną taką samą jak armia i pieniądze. Tym sposobem, dając wszystkim pełną swobodę poczynań, odmienić bieg wydarzeń rzecz niepodobna. A czas jest po temu najwyższy ...

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości