• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zamieszkaj w Dżamahiriji! - Przewodnik po północnej Bialenii
#1
[Obrazek: uGN7D4Z.png]
Przewodnik po Dżamahiriji Bialeńskiej,
Miejscu gdzie trawy najzieleńszej tak dużo nie ma, ale zieleni i tak nie zabraknie!
Cytat:
Ciof, zbłąkany wędrowce! Zejdź z tego wielbłąda i opowiadaj co cię tu sprowadza...
Dżamahirija Bialeńska to ostatni bastion klimatu jaki panował na całej wyspie w latach 2012-2013. Mimo, że na większości Dżamahiriji mamy piękną zieleń to dla obcych pierwszym skojarzeniem jest widok jaki zobaczymy w centralnym punkcie regionu. Pustynia Bengazka wraz z największym miastem rejonu Bengazi stanowi wyjątek na wyspie. Buduje to niepowtarzalny beduiński klimat który hartuje ciała i dusze przyszłych bojowników rewolucji. Stolica słynie z swojej pięknej arabskich architektury która miesza się od czasów Powstania Marcowego z klasycznym stylem Teutońskim. Miasto składa się z kilku dzielnic prze które przemyka parę głównych Alei i obwodnica całego miasta. Jednak jeśli jesteś turystą bez przewodnika nie próbuj wychodzić z tych głównych dróg. Duża ilość krętych, wąskich uliczek szybko może sprawić, że jeśli nie znasz języka nigdy już nie opuścisz miasta. Dość wyjątkowa jest dzielnica ludność Bałmuckiej. Ci Tatarzy zajmują wschodnią część miasta, jednak co jakiś czas rozpoczynają podróże po pustyni i znikają na okres pary tygodni by powrócić, znów odejść i znów powrócić. Za miastem znajdziemy ośrodki zagłębia paliwowo-energetycznego gdyż cała pustynia jest bogata w gaz ziemny i ropę naftową.

Jako, że Stolica pełni głównie ośrodek kultury, religii i administracji rolę potęgi przemysłowej przejeło Topolno na zachodnim wybrzeżu wyspy. O znaczeniu na całą Republikę warto wspomnieć tutaj o przemyśle stoczniowym od wielkich okrętów po niezwykłe rybackie kutry z których korzystają ich współziomkowie z regionu DB "Rybaków" na wschodnim wybrzeżu. Po za tym produkuje się tu większość ubrań jakie noszą mieszkańcy północy wyspy. Przemysł spożywczy jest tu powiązany z rolnictwem. Samo Topolno słynie z uprawy najpiękniejszego kwiatu - słonecznika, jednego z symboli Dżamahiriji. Jednak jak powiadał towarzysz Ali:

Cytat:"Nie samymi ziarenkami żyje człowiek" - Towarzysz, Przyjaciel Allaha,  Ali Pierwszy Iman
Cała zachodnia część DB to wielkie obszary uprawy rolniczej. Wielkie połacie ziemi rolniczej są obsługiwane przez samorządowe ludowe komitety rolników które działają na zasadach mutualizmu z resztą regionu, konkurując bratnie z sobą w zgodzie i w ramach socjalizmu rynkowego.
Złota Góra to ośrodek Teutonizmu w DB wraz z Teutońską dzielnicą w Bengazi. Mieszkańcy budując od podstaw to miasto w 2012 roku starali się oddać jak najwięcej klimatu Złotego Grodu z samego Królestwa. Rejon Rybaczek na północnym wschodzie to sieć mniejszych ośrodków miejskich i portów rybackich. Mieszkańcy ich sami łowią i następnie oddają do Rybak gdzie wszystko zostaje poddane kontroli jakości i puszkowane, wędzone lub co kto akurat lubi.
Dokładniejsze opisy każdego miejsca w DB znajdziesz w konkretnych tematach im poświęconych.

Ludowy Komitet Dżamahiriji
Komitet sprawuje pełnie władzy samorządowej nad całą DB. Zapisać się do niego może każdy zarejestrowany obywatel DB 15-20 dnia każdego miesiąca. Obradami przewodzi Przewodnicząca Burmistrzyni Bengazi wybierana i odwoływana przez sam Komitet. Aktualnie tą funkcję jak zawsze sprawuję Imanka Akrypa Ali Shariati, czyli autorka tego przewodnika. A więc co zrobić by zostać obywatelem DB?
Nic prostszego! Wymagania to posiadanie obywatelstwa Republiki Bialenskiej i zameldowanie się w którymś ośrodku miejskim w odpowiednim poddziale a jeśli wymarzone dla ciebie miasto nie ma jeszcze poddziału to taki meldunek należy złożyć w dziale ogólnym DB.


Także na co jeszcze czekasz? Dołącz do najfajniejszego miejsca na wyspie i twórz je razem z nami!
(-) Akrypa Ali Shariati, Imanka Zielonego Kościoła, Teutonka, Postheglistka i Cyrenejka
Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Prezes Policji Krajowej - Postrach Sądowych Kast Pollinu
[Obrazek: 2Tt3c.png][Obrazek: 2Tt3G.png][Obrazek: db2png_qaqehaq.png]

#2
> Wielkie połacie ziemi rolniczej są przez samorządowe ludowe komitety rolników które działają na zasadach mutualizmu

<PROUDHON INTENSIFIES>
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości