• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oświadczenie w sprawie zbrodniczych działań wichrzycieli z Suderlandu
#51
Otto, twój wpis, w moim odczuciu, miał charakter prowokacyjny. Po komtaktach z ludźmi typu Novaka trudno rozróżnić bekową narrację od prowokacji. Napisałbyś na pw do mnie to byśmy wspólnie mogli zaplanować jakąś narracje i problemu by nie było. Wynikło nieporozumienie, ja ze swojej strony mogę przeprosić.
#52
O Wielki Ogórku,
Oczywiście, że mój wpis miał charakter prowokacyjny. Moim celem był skonsolidowanie ocalałych Suderlandczyków i wykrzesanie z nich chęci do budowy/obrony swojej ojczyzny. Nie oszukujmy się, gdybyśmy chcieli na Pustkowiach mieć broń, to byśmy napisali, że otworzyliśmy fabrykę karabinów AB-69 i wyprodukowaliśmy tysiąc jednego dnia. Albo, że mamy normalnie funkcjonujące fabryki broni atomowej. Czy Winkowie na kogokolwiek kiedykolwiek spuścili atomówkę?

My się chcemy bawić w v-świat globalnie, a przez Wasz sposób uprawiania mikronacyjności, sprawiacie, że wirtualny świat kurczy się dwa razy szybciej, bo stawiacie na skrajny izolacjonizm. A nawet takie działania jak Iwana można wykorzystać do budowania tożsamości v-narodowej i ożywienia narracji swojego państwa.
(-) Otto von Teller
Wielka Szycha z Pustkowi Winków
#53
"Argument wikipedystyczny" widziałem w pańskim wykonaniu już w postach sprzed 2-3 lat. Szkoda tylko, że przez taki czas nawet nie pokusił się Pan o jego zweryfikowanie, choć encyklopedie były szeroko dostępne. Ich oryginalność została udowodniona wielokrotnie, więc niech Pan nie zarzuca nam ignorancję, bo Pan wykazuje taką samą.

Wyciągi z kont Banku Suderlandzkiego nadal istnieją. Jest zatem ciągle przeznaczone pół miliona Koron dla śmiałka, który pokazałby choćby cień dowodu, że kopiowaliśmy Wikipedię. Do dziś nikt się nie zgłosił.
#54
Dwa czy trzy lata temu nawet nie wiedziałem, że Suderland istnieje. Natomiast ciężko będzie udowodnić autentyczność, ze względu na zablokowanie dostępu do forum Suderlandu. Zresztą w Dreamlandzie nawet linki wrzucali do np. jakiejś Wielkiej Encyklopedii Wymarłych Gatunków.
(-) Otto von Teller
Wielka Szycha z Pustkowi Winków
#55
Karl von Schwarzengrau napisał(a):Napisałbyś na pw do mnie to byśmy wspólnie mogli zaplanować jakąś narracje i problemu by nie było.

Pan Talerz napisał(a):My się chcemy bawić w v-świat globalnie, a przez Wasz sposób uprawiania mikronacyjności, sprawiacie, że wirtualny świat kurczy się dwa razy szybciej, bo stawiacie na skrajny izolacjonizm. A nawet takie działania jak Iwana można wykorzystać do budowania tożsamości v-narodowej i ożywienia narracji swojego państwa.

Tutaj przyznam jednak więcej racji Karlowi... narracja wspólna jest OK, tylko najpierw trzeba się w tej materii dogadać. Też to kiedyś przerabialiśmy z ZSKHiW i też początkowo z problemami. Wymyślili sobie z nami wojnę i pierwotnie zrobili to trochę "na chama"... skutkiem tego ich początkowa narracja wylądowała "na wysypisku". Jednak wcale nie byliśmy przeciwni samej narracji, a więc po pewnym porozumieniu pociągnęliśmy to już dalej i wspólnie.

Cały problem ze wspólnymi narracjami polega na tym, że najpierw trzeba się porozumieć, uzgodnić pewne rzeczy, a potem faktycznie można się razem wspólnie zabawić w narrację.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Spraw Wewnętrznych
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Lisendorff
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
#56
Wielka Encyklopedia Wymarłych Gatunków nie oznacza, że to kopiuj-wklej wikipedia. Autor encyklopedii jedyne z czego korzystał z wikipedii to zdjęcia... A opisy były w pełni przygotowane przez autora, odnosząc wszystkie opisy do historii przedinternetowej oraz obszaru Wyspy Suderland.
#57
Ciężko czasami mikronacje traktować zasadami jakiegoś wielkiego rp. Zwłaszcza, że początkowo nie miało to nic wspólnego z odgrywaniem postaci, a było dosłownie wirtualnymi państwem. I nie Otto, nie wydaje mi się, by to przez nas mikroświat się kurczył. Angażowaliśmy się przed upadkiem w politykę z o wiele poważniejszymi (sam przyznajesz, że ciśniecie bekę) mikronacjami a fakt, że twoją odrzuciliśmy nie przekreśla tego. Przeczytałem to twoje opowiadanie, co wiesz, bo pisałem wielokrotnie o tych twoich piraniach. Mikronacje to nie jest świat roleplayu, mimo że dążymy do zrobienia go bardziej narracyjnym. I ja szczerze mówiąc nie chce nagle wprowadzać tutaj czegoś takiego. Dlatego właśnie nikt nie musi uznawać cudzej narracji, jeśli uzna ją za bezsensowną.
#58
Karl von Schwarzengrau napisał(a):Wielka Encyklopedia Wymarłych Gatunków nie oznacza, że to kopiuj-wklej wikipedia. Autor encyklopedii jedyne z czego korzystał z wikipedii to zdjęcia... A opisy były w pełni przygotowane przez autora, odnosząc wszystkie opisy do historii przedinternetowej oraz obszaru Wyspy Suderland.
Na tej samej zasadzie np. produkuje sobie opisy sprzętu w SZ RB... oczywiście nie korzystam z Wikipedii bo mam materiały "trochę" na wyższym poziomie (książek w tym temacie mi nie brakuje), ale jest to w sumie mieszanka techniki z reala z historią mikronacyjną dopasowaną do Bialenii. Osobiście nie lubię korzystać ze zdjęć (choć czasem nie mam wyjścia - jak w przypadku okrętów), wolę grafikę z gier (bardziej pasuje mi do v-świata) czy jakieś wykonania własne czy programy umożliwiające tworzenie obrazów sprzętu wojskowego np. coś takiego i potem powstaje coś takiego.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Spraw Wewnętrznych
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Lisendorff
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości