• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oświadczenie w sprawie zbrodniczych działań wichrzycieli z Suderlandu
Otto, twój wpis, w moim odczuciu, miał charakter prowokacyjny. Po komtaktach z ludźmi typu Novaka trudno rozróżnić bekową narrację od prowokacji. Napisałbyś na pw do mnie to byśmy wspólnie mogli zaplanować jakąś narracje i problemu by nie było. Wynikło nieporozumienie, ja ze swojej strony mogę przeprosić.
O Wielki Ogórku,
Oczywiście, że mój wpis miał charakter prowokacyjny. Moim celem był skonsolidowanie ocalałych Suderlandczyków i wykrzesanie z nich chęci do budowy/obrony swojej ojczyzny. Nie oszukujmy się, gdybyśmy chcieli na Pustkowiach mieć broń, to byśmy napisali, że otworzyliśmy fabrykę karabinów AB-69 i wyprodukowaliśmy tysiąc jednego dnia. Albo, że mamy normalnie funkcjonujące fabryki broni atomowej. Czy Winkowie na kogokolwiek kiedykolwiek spuścili atomówkę?

My się chcemy bawić w v-świat globalnie, a przez Wasz sposób uprawiania mikronacyjności, sprawiacie, że wirtualny świat kurczy się dwa razy szybciej, bo stawiacie na skrajny izolacjonizm. A nawet takie działania jak Iwana można wykorzystać do budowania tożsamości v-narodowej i ożywienia narracji swojego państwa.
(-) Otto von Teller
Wielka Szycha z Pustkowi Winków
"Argument wikipedystyczny" widziałem w pańskim wykonaniu już w postach sprzed 2-3 lat. Szkoda tylko, że przez taki czas nawet nie pokusił się Pan o jego zweryfikowanie, choć encyklopedie były szeroko dostępne. Ich oryginalność została udowodniona wielokrotnie, więc niech Pan nie zarzuca nam ignorancję, bo Pan wykazuje taką samą.

Wyciągi z kont Banku Suderlandzkiego nadal istnieją. Jest zatem ciągle przeznaczone pół miliona Koron dla śmiałka, który pokazałby choćby cień dowodu, że kopiowaliśmy Wikipedię. Do dziś nikt się nie zgłosił.
Dwa czy trzy lata temu nawet nie wiedziałem, że Suderland istnieje. Natomiast ciężko będzie udowodnić autentyczność, ze względu na zablokowanie dostępu do forum Suderlandu. Zresztą w Dreamlandzie nawet linki wrzucali do np. jakiejś Wielkiej Encyklopedii Wymarłych Gatunków.
(-) Otto von Teller
Wielka Szycha z Pustkowi Winków
Karl von Schwarzengrau napisał(a):Napisałbyś na pw do mnie to byśmy wspólnie mogli zaplanować jakąś narracje i problemu by nie było.

Pan Talerz napisał(a):My się chcemy bawić w v-świat globalnie, a przez Wasz sposób uprawiania mikronacyjności, sprawiacie, że wirtualny świat kurczy się dwa razy szybciej, bo stawiacie na skrajny izolacjonizm. A nawet takie działania jak Iwana można wykorzystać do budowania tożsamości v-narodowej i ożywienia narracji swojego państwa.

Tutaj przyznam jednak więcej racji Karlowi... narracja wspólna jest OK, tylko najpierw trzeba się w tej materii dogadać. Też to kiedyś przerabialiśmy z ZSKHiW i też początkowo z problemami. Wymyślili sobie z nami wojnę i pierwotnie zrobili to trochę "na chama"... skutkiem tego ich początkowa narracja wylądowała "na wysypisku". Jednak wcale nie byliśmy przeciwni samej narracji, a więc po pewnym porozumieniu pociągnęliśmy to już dalej i wspólnie.

Cały problem ze wspólnymi narracjami polega na tym, że najpierw trzeba się porozumieć, uzgodnić pewne rzeczy, a potem faktycznie można się razem wspólnie zabawić w narrację.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Spraw Wewnętrznych
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Lisendorff
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Wielka Encyklopedia Wymarłych Gatunków nie oznacza, że to kopiuj-wklej wikipedia. Autor encyklopedii jedyne z czego korzystał z wikipedii to zdjęcia... A opisy były w pełni przygotowane przez autora, odnosząc wszystkie opisy do historii przedinternetowej oraz obszaru Wyspy Suderland.
Ciężko czasami mikronacje traktować zasadami jakiegoś wielkiego rp. Zwłaszcza, że początkowo nie miało to nic wspólnego z odgrywaniem postaci, a było dosłownie wirtualnymi państwem. I nie Otto, nie wydaje mi się, by to przez nas mikroświat się kurczył. Angażowaliśmy się przed upadkiem w politykę z o wiele poważniejszymi (sam przyznajesz, że ciśniecie bekę) mikronacjami a fakt, że twoją odrzuciliśmy nie przekreśla tego. Przeczytałem to twoje opowiadanie, co wiesz, bo pisałem wielokrotnie o tych twoich piraniach. Mikronacje to nie jest świat roleplayu, mimo że dążymy do zrobienia go bardziej narracyjnym. I ja szczerze mówiąc nie chce nagle wprowadzać tutaj czegoś takiego. Dlatego właśnie nikt nie musi uznawać cudzej narracji, jeśli uzna ją za bezsensowną.
Karl von Schwarzengrau napisał(a):Wielka Encyklopedia Wymarłych Gatunków nie oznacza, że to kopiuj-wklej wikipedia. Autor encyklopedii jedyne z czego korzystał z wikipedii to zdjęcia... A opisy były w pełni przygotowane przez autora, odnosząc wszystkie opisy do historii przedinternetowej oraz obszaru Wyspy Suderland.
Na tej samej zasadzie np. produkuje sobie opisy sprzętu w SZ RB... oczywiście nie korzystam z Wikipedii bo mam materiały "trochę" na wyższym poziomie (książek w tym temacie mi nie brakuje), ale jest to w sumie mieszanka techniki z reala z historią mikronacyjną dopasowaną do Bialenii. Osobiście nie lubię korzystać ze zdjęć (choć czasem nie mam wyjścia - jak w przypadku okrętów), wolę grafikę z gier (bardziej pasuje mi do v-świata) czy jakieś wykonania własne czy programy umożliwiające tworzenie obrazów sprzętu wojskowego np. coś takiego i potem powstaje coś takiego.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Spraw Wewnętrznych
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Lisendorff
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości