• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odezwa Aleksandry Izabelli Dostojewskiej-Swarzewskiej
Szanowni Państwo, 
Drodzy Rodacy,

Ubolewam nad faktem, iż Państwo nasze znajduje się w niezbyt korzystnym położeniu. Ufam jednak, iż razem odbudujemy Jego prestiż i rangę na arenie mikroświata. Dlatego też, wzywam wszystkich, którym leży na sercu dobro Bialenii, do powrotu! W sposób szczególny apel swój kieruję do wszystkich członków mojego Rodu, także do moich Synów, w tym do Pierworodnego, z którym relacje w ostatnich dniach przed moim odejściem, nie były zadowalające. 

Wierzę, że mój program i przywództwo uniesie Bialenię ponownie ku chwale i sławie. Proszę o odzew, każdego, kto chce przyłączyć się do odbudowy Państwa, każdego kto wierzy w potęgę Dobra!

Poniżej prezentuję zarys swojego programu i planu działania, który będzie realizowany przez założone wkrótce Towarzystwo Odrodzenia Narodowego (TON). 

Cytat:1. Działania na rzecz zwiększenia aktywnej populacji Państwa. 

2. Objęcie formalnego nadzoru i przywództwa nad Nodatą, poprzez proklamację Unii Nordaty. 

3. Utworzenia na forum RB instytucji nadzorczej UN oraz Nowej Rady Nordaty.

4. Czynna walka z sztucznie pompowanymi wpływami sarmackimi i utworzenie Służb Bezpieczeństwa Bialenii, o charakterze wywiadowczym. 

5. Przywrócenie elekcyjnego Parlamentu, w momencie, gdy RB osiągnie liczbę 15 aktywnych obywateli. 

6. Przeprowadzenie referendum ustrojowego (monarchia dziedziczna/elekcyjna vs. republika). 

7. Reforma gospodarcza. 

8. Reforma sądownicza. 

[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski
1. Republiki będę bronił... żadnej monarchii i tym podobnych "badziewii".

2. Parlament przy 15 aktywnych obywatelach? Czyli gdy mamy 15 ludzi piszących miesięcznie po minimum 30-60 sensownych i nie 2-zdaniowych postów "o niczym" czyli tych aktywnie działających w RB? Wtedy może to mieć sens... tylko, że to marzenie... niestety. Ale jak to uzyskasz to... czapki z głów.

3. Walka z Sarmacją? 3 x TAK.

4. Reforma gospodarcza? Ale gospodarka jest narracyjna... to co reformować?

5. Przywództwo na Nordacie? Masz zacięcie do zabawy w piaskownicy i okładanie się łopatkami? Przecież ja nawet dałem sobie luz z robieniem mapy Nordaty, bo zmiany granic i państw były szybsze niż nadążałem nanosić. Ale OK tu masz moje poparcie... Nordacki ONZ? Obawiam się, że 12-latki, z których każdy chce być królem tego nie zaakceptują.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Spraw Wewnętrznych
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Lisendorff
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Nie ukrywam, że "objęcie przywództwa nad Nordatą" brzmi jak groźba, celem zmuszenia innych krajów do podporządkowania się.
O ile idee współpracy międzynarodowej są mi, rzecz jasna, bliskie, o tyle czuję się zszokowana użytym przez Panią językiem. Proponuję trochę zejść z tonu.
[Obrazek: Q1g6ajZ.png]
(-) mgr Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Marcjan-Chojnacka von Hippogriff
Prezydentka Republiki Baridas, tamże Kwestorka, Cesarzowa Tuolelenkki, Królowa Voxlandu, Suwerenka Kralku, Neapolu, Rzymu, Lupikonu, Almerku, Monachium, Madrytu, Marsylii, Aten, Paryża, Sparty, Berlina, Hugola, Lizbony i Sambany, Arcyksiężna Egerloon, Diuczessa Jajeczka, Baronowa Sint Arco, Baronetessa w Sarmacji, Hrabina Litawy, Szlachetna Dama w Ardemii, Lady Admiralicji.

Ech.. tam... Ola. Ta druga Ola już taki cięty języczek ma. Taki jej urok.  Big Grin
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Spraw Wewnętrznych
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Lisendorff
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Droga do jeszcze większego marazmu. Podziękuję.
prof. net. dr h. c. lic. generalissimus
Ametyst z rodu Faradobusów
Minister ds. Zagranicznych Republiki Bialeńskiej, 
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu,
Lew Wolnogradu, Kedyw Faradobaju, Bojar Jaruzelimy Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • OlaChojnacka
1. Monarchia w Bialenii? Nie pasuje. Było to w ogóle kiedyś? (XD monarchista przeciw monarchii).

2. Łapska precz od mojego naszego Zgromadzenia!

3. O walce z Sarmacją gadać nie będę- wiadomo czemu.

4. Jest już przecież RPN.
Szanowna Małżonko,

Pomysły te wynikają z zaprawdę wielkich wzniosłości Twego wybitnego ducha. Pozwól jednak, że z perspektywy skromnego sługi narodu przedstawię kilka uwag praktycznych,

Po pierwsze, jedyną drogą do naszego przodownictwa na Nordacje jest ciężka praca i osiągnięcie mistrzostwa na jak największej liczbie płaszczyzn. Wówczas nie tylko Nordata, ale cały mikroświat zechce brać z nas przykład. Inne planowanie nad naszym kontynentem w jest nie tylko niemożliwe, ale też niesprawiedliwe.

Po drugie, całkiem niedawno przyjęliśmy nową Konstytucję i jest chyba zbyt wcześnie na kolejne zmiany. Niemniej, dyskutować zawsze warto. Na przywrócenie Parlamentu mógłbym przystać, gdyby poprawiła się sytuacja demograficzna. Na monarchię raczej nie, chyba, że w formie pryncypatu, przy zachowaniu republikańskiej formy i za zgodą Narodu.

Po trzecie, chętnie zapoznam się z propozycjami odnośnie sądownictwa i gospodarki.
Szanowni Państwo,

Serdecznie dziękuję za cenne uwagi i opinie. Cieszę się, że chociaż w części postulatów się zgadzamy. Najbardziej jestem ukontentowana z wyraźnie antysarmackich nastrojów. Państwo sarmackie to zło wcielone, pogarda i hańba całego Pollinu, dlatego też znaczna część naszych wysiłków powinna być ukierunkowana na ukrócenia wpływów sarmackich w naszym Kraju i w każdej mikronacji.

Co do uwag "pani Oli" uważam, że są całkowicie nie na miejscu i rażąco odbiegają od poziomu dyskusji.
Są na miejscu. Zwłaszcza że rządzi ona w jednym z państw nordackich, Voxlandzie.
Niestety ale to kolejna jojonacja, która zgarnęła naszą ziemię nordacką, ja - jako dziedziczka i jedyna legalna spadkobierczyni Carstwa Brodyjskiego, jestem zobowiązana aby eliminować takie pseudo państwa z Nordaty.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości