• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NASZE IMPERIUM nr 278 (reaktywacja)
#1
Cytat:NASZE IMPERIUM

NR 278


Jedyne źródło rzetelnej informacji, odrodzone - jak feniks z popiołów...

Słowo od Redakcji...

Po długiej przerwie nieobecności ''NASZE IMPERIUM'' powraca, aby tak jak dawniej rzetelnie informować, nieść kaganek oświaty, bawić i pouczać ludy Pollinu. Nasza Gazeta ponownie stanie się ulubionym i poczytnym medium wśród mieszkańców, nie tylko Bialenii, ale i innych mikronacji, takich jak chociażby podupadająca Sarmacja... 

Zachęcamy do lektury!

WIADOMOŚCI

1. POWRÓT ALEKSANDRY IZABELLI DOSTOJEWSKIEJ - SWARZEWSKIEJ

Wśród pień zachwytu została powitana, po prawie dwuletniej przerwie, Aleksandra Izabella Dostojewska-Swarzewska w swojej Ojczyźnie. Forum Republiki Bialeńskiej zalały wyrazy czci i uznania względem Matki Narodu i Opiekuni Ludów Nordaty. Wszystkie myśli i marzenia ludów Pollinu biegły bowiem ku Niej, w tym nieszczęsnym okresie dwuletniej smuty, ogólnonarodowego  i międzynarodowego przygnębienia. Aż wreszcie, płacz dzieci został usłyszany przez czułą i kochającą Matkę, która ponownie tuli w Swe ramiona Synów i Córki.

2. PRECZ Z SARMACKĄ AGENTURĄ W REPUBLICE

Ze smutkiem musimy odnotować, iż pomimo wyraźnie obecnych nastrojów antysarmackich, niektórzy z użytkowników Forum RB współpracują z odwiecznym wrogiem Narodu Bialeńskiego, Księstwem Sarmacji. Pewna kobieta, mieniąca się wysokim przedstawicielem ''mikronacji'' uzurpującej sobie miejsce wśród narodów Nordaty, objawiła się w dniu dzisiejszym, jako donosicielka na Naród Bialeński. Donos miał miejsce w dniu dzisiejszym (tj. 25.06.2020) o godz. 17:33, na Forum Centralnym Księstwa Sarmacji. Jak podkreśla nasz Ekspert: Nie ma miejsca w Bialenii dla donosicieli i sprzedawczyków sarmackich. Podważają oni fundamentalne zasady naszego społeczeństwa oraz godzą w interes stanu. Precz z sarmackimi donosicielami!

3. UPADEK KSIĘSTWA SARMACJI NIEUNIKNIONY?

Sarmacja przez lata jawiła się jako mikronacyjne supermocarstwo. Obecnie po powrocie Aleksandry Izabelli Dostojewskiej-Swarzewskiej, oczywistym jest, iż utraci ów status na rzecz Republiki Bialeńskiej. O nieuniknionym i rychłym upadku KS może świadczyć wyjątkowa stagnacja na tamtejszym forum oraz bratanie się z pseudo-mikronacjami, wątpliwej reputacji, jak chociażby Wokzland. Anonimowy Ekspert podkreśla: Wydaje się, że Sarmaci dążą do upadku. Brak perspektyw, spadek populacji, podejrzane związki z wichrzycielami, próbującymi przejąć Nordatę oraz szkodliwe wpływy hasselandzkie na najwyższe władze, to wszystko sprawia niezbyt pozytywne wrażenie. Nie mówiąc już o podupadającej reputacji... Słabą kondycję państwa widać też w braku jakiejkolwiek moralności na Forum Centralnym KS, gdzie możemy przeczytać chociażby takie wypowiedzi mieszkańców Księstwa: Bo nic tak nie zbliża ludzi, jak picie w pracy..., czy też dalej: Bo fajnie jest kiedy % spełniają swoją podstawową rolę - walą w dekiel . Zatrważającym jest fakt, iż tak niskie świadectwo moralności wystawił sobie sam Hetman Wielki KSZ... Inni obywatele KS biorąc przykład od najwyższych władz wojskowych także wykazują się niską moralnością i niecnymi wypowiedziami. APEL MIESZKAŃCÓW NORDATY 

Poniżej publikujemy wstrząsający apel, który nadesłali do nas mieszkańcy Nordaty.


Cytat:My Wolni i Suwerenni Mieszkańcy Państw Nordaty, 

zwracamy się z uprzejmą prośbą do Społeczności Międzymikronacyjnej, szczególnie do naszej Protektorki, Władczyni i Obrończyni, Jaśnie Oświeconej Aleksandrze Izabelli, ażeby, ażeby powstrzymano zawłaszczanie naszych ziem, historii i kultury przez rozbójników i wichrzycieli z ''państwa'' Voxland. Jesteśmy wstrząśnięci i zaniepokojeni tak haniebnym odbieraniem nam naszej tożsamości, ziemi i kultury, o którą walczyły pokolenia mikronautów.


Wierzymy, iż zgoda i pomoc międzymikronacyjna zapewni nam bezpieczeństwo i uwolni od czyhających na nas niebezpieczeństw w postaci sarmacko-wokzlandzkich uścisków niewoli. Apelujemy o ład i porządek, który przez tak wiele lat był nam gwarantowany protekcją Najjaśniejszego Carstwa Brodryjskiego, Domu Dostojewskich i samej Imperatorki. 


Niech nasz wspólny głos dotrze do Waszych serc! Nie bądźcie obojętni! 
Precz z wokzalndzkimi uzurpatorami!

Podpisali: 
(-) MIESZKAŃCY NORDATY

WIERSZ

Ku uciesze dzieci i młodzieży, a także starszych osób publikujemy poniżej wiersz, który śmiało można powiązać z powrotem na Forum RB Osoby nam bliskiej i kochanej.
 
MATKA  K. Dobrzyński 

Gdy kto chce zamknąć w jednym słowie,
ogrom uczuć jasnych do granic ostatka...
Niech przyklęknąwszy
 - to imię wypowie:
jedno, jedyne, najsłodsze
 - Matka.
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski
#2
Mimo upływu lat, wciąż jesteś w wysokiej formie!
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Aleksandra Dostojewska-Swarzewska
#3
Dziękuję za słowa uznania.
#4
> Jak podkreśla nasz Ekspert: Nie ma miejsca w Bialenii dla donosicieli i sprzedawczyków sarmackich. Podważają oni fundamentalne zasady naszego społeczeństwa oraz godzą w interes stanu. Precz z sarmackimi donosicielami!

Cieszę się, że najlepsze wandejskie wzorce v-dziennikarstwa rozpowszechniają się w Bialenii. Gdybym mogła, nominowałabym was za to do Nagrody Ulrike.

> Forum Republiki Bialeńskiej zalały wyrazy czci i uznania względem Matki Narodu

Nie widziałam, żeby ostatnio ktoś mocno u nas czcił tow. Akrypę.

> jak chociażby Wokzland

Nie ma takiej mikronacji jak Wokzland. Jest Wokzałland, mikronacja zamieszkała wyłącznie przez pociągi, o nią wam może chodzi?
#5
mała litera iks, duża litera de
powyższy przepis powtrórzyć razy cztere
a nawet, jeśli więcej miejsca będzie
warto mieć to na uwadze wszędzie.
[Obrazek: Q1g6ajZ.png]
(-) mgr Ola Kaarina Isadora Helyanve van Hälsing-Scraw de Cubalibre-Adamas et Marcjan-Chojnacka von Hippogriff
Prezydentka Republiki Baridas, tamże Kwestorka, Cesarzowa Tuolelenkki, Królowa Voxlandu, Suwerenka Kralku, Neapolu, Rzymu, Lupikonu, Almerku, Monachium, Madrytu, Marsylii, Aten, Paryża, Sparty, Berlina, Hugola, Lizbony i Sambany, Arcyksiężna Egerloon, Diuczessa Jajeczka, Baronowa Sint Arco, Baronetessa w Sarmacji, Hrabina Litawy, Szlachetna Dama w Ardemii, Lady Admiralicji.


#6
>Nie widziałam, żeby ostatnio ktoś mocno u nas czcił tow. Akrypę.

Bo ostatnio zapominasz, żeby wypuszczać ją z domu. Boicie się, że ktoś żyrandol ukradnie?
#7
***** *** CO TY MASZ DO VOXLANDU?!
#8
> Boicie się, że ktoś żyrandol ukradnie?

A żebyś kurwa wiedział. Ostatnio policja nas ostrzegała, że koło nas grasuje jakaś banda która „wyzwala” sklepy i rezydencje, przy okazji wykrzykując jakieś niezrozumiałe słowa – nie wiem, co, może imię i nazwisko ich herszta. Nie mam pojęcia, kim może być ten Bleckleiws Marer, ale jak go znajdę, to mu nogi z dupy powyrywam.
#9
Słychać wycie? Znakomicie.
#10
Bruh.
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości