• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NASZE IMPERIUM NEWS nr 3
#1
Cytat:NASZE IMPERIUM NEWS 

Codzienna dawka rzetelnych informacji


PILNE! HASSELAND CHCE ZRZEC SIĘ JAKICHKOLWIEK POZORÓW NIEPODLEGŁOŚCI.

CZY JUŻ NIEBAWEM JEDNA Z NAJSTARSZYCH MIKRONACJI STANIE SIĘ PROTEKTORATEM PRZEŻYWAJĄCEJ KRYZYS MORALNOŚCIOWY, SARMACJI?


W przeżywającym kryzys aktywności Królestwie Hasselandu, od dawna podporządkowanym posiadającemu wątpliwą reputację, Księstwu Sarmacji, dobiega końca dyskusja nad przyjęciem nowej konstytucji, która de facto czyni oficjalnie z państwa hasselandzkiego PROTEKTORAT SARMACKI.  W projekcie, który nie wzbudza żadnego sprzeciwu wśród Hasselandzyków, czytamy m.in:


Cytat:Art. 2. Władza w Królestwie Hasselandu oparta jest na podziale władzy ustawodawczej oraz wykonawczej z przekazaniem władzy sądowniczej Koronie Sarmackiej.

Art. 3. Władzę wykonawczą w Królestwie Hasselandu pełni Lord Szambelan wraz z powoływaną oraz odwoływaną Radą Szambelańską.

Art. 8. Książę Sarmacji jest jednocześnie Protektorem Ziem Hasselandzkich.

Nowa konstytucja Hasselandu jest w zasadzie ostatecznym przypieczętowaniem upadku tego państwa i utraty przezeń niepodległości i jakiejkolwiek niezależności, o czym jawnie dał wyraz Król-Senior Piotr Paweł I, stwierdzając: na niepodległość nas po prostu nie stać .

1. KOMU PRZESZKADZA NIEZALEŻNE I OBIEKTYWNE DZIENNIKARSTWO?


W dniu wczorajszym NASZE IMPERIUM NEWS zadebiutowało w ZWiV. Debiut został ciepło i radośnie przyjęty przez mieszkańców tego Kraju, na czele z prezydentem-elektem, Henrykiem Wespucci, który stwierdził: Ja cieszę się, że jest kolejna gazeta mikronacyjna (...) Doceniam, że brodryjskie media chcą wznowić przekaz na Nordacie. Wiadomo jednak, że na każdym polu złotej i życiodajnej pszenicy znajdą się jakieś kąkole. Tak i w społeczeństwie ZWiV istnieją osoby, którym przeszkadza niezależne i obiektywne dziennikarstwo.  Jak podkreślają niezależni Eksperci, osoby te czują się zagrożone, gdyż nieuzależnione od nich media, mogą patrzeć im na ręce i skutecznie tropić afery z ich udziałem. Wśród osób próbujących zaszczuć naszą Redakcję znalazł się już międzymikronacyjny wichrzyciel, osobnik znany nam już z poprzednich wydań NASZEGO IMPERIUM, którego personaliów nie godzi się wymieniać, gdyż są tożsame z danymi postaci historycznej, uczestniczącej w podpisywaniu zbrodniczego i haniebnego paktu Ribbentrop-Mołotow, który przesądził o IV rozbiorze Polski przez dwa reżimy totalitarne w 1939 roku. Atak na NASZE IMPERIUM przepuścił także Aleksander Novak, wielki przegrany ostatnich wyborów prezydenckich w ZWiW. Chcący zachować anonimowość niezależny Ekspert, z jednej z cenionych instytucji w Dreamlandzie, komentuje: Atak Novaka na niezależne, rzetelne i obiektywne media, to obrzydliwa próba odreagowania wielkiej przegranej w wyborach. Wstyd i hańba! 2. PIETROW I NOVAK NIE BRANI NA POWAŻNIE WŚRÓD SWOICH RODAKÓW.W niezależnym i jawnym badaniu sondażowym przeprowadzonym w dniu wczorajszym, przez naszą Redakcję, zarówno w Republice Bialeńskiej, jak i w ZWiV, mieszkańcy tychże państw mieli możliwość ocenić kontrowersyjnych ''polityków'', Iwana Pietrowa i Aleksandra Novaka. Aż 80% respondentów stwierdziło, iż Iwana Pietrowa ABSOLUTNIE NIE MOŻNA UWAŻAĆ ZA POWAŻNEGO POLITYKA. 20% uznało udzieliło równie negatywnej odpowiedzi, że Piertrowa NIE MOŻNA UWAŻAĆ ZA POWAŻNEGO POLITYKA.  Nikt nie udzielił pozytywnej odpowiedzi, która mogłaby stawiać Pietrowa w dobrym świetle. Podobne zdanie na temat Aleksandra Nowaka posiadają mieszkańcy ZWiV, AŻ 50% Z NICH UWAŻA, ŻE NOVAK NIE JEST POWAŻNYM POLITYKIEM, TYLKO JEDEN UCZESTNIK SONDAŻU NIE MIAŁ ZDANIA W TYM TEMACIE, ZAŚ NIKT NIE UDZIELIŁ ODPOWIEDZI POZYTYWNEJ I PRZYCHYLNEJ NOVAKOWI. Wyniki badań sondażowych pozostawiamy do własnych przemyśleń, dobitnie jednak świadczą one o niekompetencji wyżej wspomnianych ''polityków''.


3. MATEUSZ ŻMIGRODZKI OBRAŻA UCZUCIA RELIGIJNE TYSIĘCY WIERZĄCYCH MIKRONAUTÓW?


Z bólem przyjęliśmy list naszej Czytelniczki, pani O.Ch., która ze smutkiem poprosiła o dziennikarską interwencję. Otóż, Mateusz Żmigrodzki, wysoki rangą w starym układzie obywatel ZWiV, dopuścił się haniebnej obrazy uczuć religijnych tysięcy wierzących mikronautów. W dniu 16 lipca 2019 roku Żmigrodzki zakończył swoją wypowiedź na Forum ZWiV obrażającą uczucia religijne parodią chrześcijańskiego pozdrowienia, pisząc''z bogiem'' (poprawna i respektowana wersja, to: ''z Bogiem''), wyrażając tym samym brak szacunku wobec tysięcy wierzących polskich mikronautów. Całości tego haniebnego czynu dopełnia fakt, iż Żmigrodzki w swoim awatarze posiada osobę przebraną w ubranie katolickiego księdza. Ów widoczny brak szacunku wobec osób wierzących, będący jawną prowokacją, pozostawiamy do własnej oceny.

NASZE IMPERIUM BLIŻEJ LUDZKICH SPRAW (List pani K. von L. do Redakcji)


Cytat:Szanowna Redakcjo NASZEGO IMPERIUM, 


W pierwszych słowach swojego listu pragnę serdecznie podziękować, iż tak zacna Gazeta, będąca pociechą dla milionów ludzi na całym Pollinie, ponownie do nas powróciła, pod skrzydłami potężnego mecenatu Najjaśniejszej Aleksandry Izabelli, której tysiące mieszkańców v-świata zawdzięcza swój byt. 

PRAWDĘ Państwo napisaliście w kilu ostatnich wydaniach, w Sarmacji trwa propagowanie pijaństwa, objawiające się w wątku ''5000 powodów do upicia się''. My ludzie uczciwi i sprawiedliwi, jesteśmy tym wstrząśnięci i oburzeni. Nie może  być tak, iż w mikronacji mieniącej się największym v-państwem dochodzi do tak obscenicznych i okrutnych, demoralizatorskich procederów. Dlatego, wraz z całą rodziną, upraszam Waszą Oświeconą Redakcję, o jak największe rozpropagowania tychże występków, niecnych, niegodnych i niemoralnych. 

Nie dopuśćmy do demoralizacji młodzieży! 

Na koniec, pragnę wyrazić wyrazy najwyższego zdumienia wobec hańbiących i okrutnych zachowań panów: Pietrowa, Novaka, Ribetropa, Kardacza oraz Żmigrodzkiego.

Z najwyższym szacunkiem,
K. von L. 
Zapraszamy do udziału w badaniu sondażowym.
Czy Hasseland staje się całkowicie zależny od Księstwa Sarmacji?
(2 głosów w sumie)
TAK
1 (50.0%)
NIE
1 (50.0%)

#2
Zapomniałaś o jednym: Hasseland jest prowincją KS.
#3
Proszę czytać ze zrozumieniem. Chodzi o jakiekolwiek pozory niepodległości. Czytanie nie boli...
#4
Oni nie są niepodlegli.

Poza tym, gdyby pani czytała cokolwiek w Sarmacji, to wiedziała by pani o tym, że traktaty stowarzyszeniowe (Hasseland go zapewne podpisze) oddają sądownictwo w ręce władz Sarmacji.
#5
Proszę nie jątrzyć i NIE ATAKOWAĆ SWOJĄ SARMACKĄ PROPAGANDĄ NIEZALEŻNEGO DZIENNIKARSTWA!
#6
Tia. Niezależnego.

To przestań rozpowiadać kłamstwa.
#7
Proszę o konkrety, w którym miejscu NASZE IMPERIUM kłamie? Konkret.
#8
Z tego numeru tylko?
#9
Może być z tego, jestem gotowa na konfrontację.
#10
Ok.

1. Debiut tej gazety w ZWiV nie został przyjęty ciepło.
2. Nie ma żadnych ekspertów.
3. Twoje ankiety to czysta propaganda, są tylko pasujące tobie odpowiedzi.
4. Nie ma nas tysięcy.
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości