• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tworzenie munduru SZ RB
Na wniosek Piotra Pawłowicza przedstawiam projekt bluzy codziennej dla marynarzy i młodszych podoficerów będących członkami załóg okrętów wojennych RB.

Dwie wersje: biała i granatowa... biała jako letnia. Do bluzy można nosić dwa rodzaje czapek - czapkę z daszkiem, taką samą jaką nosi się do umundurowania codziennego/służbowego lub mniejszą czapkę bez daszka. W tym drugim przypadku uznałem, że czapki w kroju stosowanym w Rosji itp. nie bardzo pasują. Oparłem się więc (tak jak w przypadku paru innych elementów umundurowania) na wzorcach brytyjskich. Moim zdaniem, skoro rodowód i historia Republiki Bialeńskiej czerpały pierwotnie wzorce libijskie - to elementy umundurowania oparte na wzorcach brytyjskich pasują zdecydowanie lepiej.

[Obrazek: 3_01_08_20_9_59_41.png]

[Obrazek: 3_01_08_20_9_51_44.png]
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Spraw Wewnętrznych
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Lisendorff
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
W tym wydaniu Flota będzie wyglądała o wiele lepiej!
Tytularny Król Batawii, Rzeczypospolitej Rusi i Uhrainy
Pretendent do tronu Brodrii
Piotr Pawłowicz napisał(a):W tym wydaniu Flota będzie wyglądała o wiele lepiej!
Jak masz jeszcze jakieś pomysły to zapraszam...

A na razie w rewanżu za udział w projektowaniu umundurowania - mundur dla Ciebie. Jesteś w SZ RB pułkownikiem Wojsk Lądowych, pozostającym w dyspozycji D-cy SZ RB. W związku z tym patki z barwami broni z grupy "Wojska Zmechanizowane" (zewnętrzne pola czarne) i podgrupy "Inne/barwy ogólne" (barwy są już opracowane, tylko muszę je wrzucić na jeden arkusz i opisać). Baretki na podstawie posiadanych przez Cibie odznaczeń - na ile udało mi się to ustalić... oczywiście baretki już nowego wzoru po niedawnej reformie odznaczeniowej. Naszywka na rękawie z emblematem oznaczającym Dowództwo Wojsk Lądowych.

[Obrazek: 3_01_08_20_3_56_40.png]

[Obrazek: 3_01_08_20_3_57_15.png]
Niektóre elementy w powiększeniu.
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Lisendorff

Rononie, czy mógłbym Cię nawiedzić na prywatej rozmowie przez komunikator messenger? Potrzebuję Twojej pomocy.
Tytularny Król Batawii, Rzeczypospolitej Rusi i Uhrainy
Pretendent do tronu Brodrii
Poszło PW z namiarem...

Zrobiłem sobie swój mundur... tak przy okazji robienia mundurów dla generalicji.

[Obrazek: 3_02_08_20_1_45_00.png]

[Obrazek: 3_02_08_20_1_46_27.png]

W przypadku odznak lotników postanowiłem nieco zmienić ich stosowanie na mundurach galowych/wyjściowych - skrzydełka są na podkładce, a w odpowiedzi na poprzednią sugestię Ametysta dodałem liczbę rzymską oznaczającą klasę.

Czapki generalskie mają bardzie rozbudowane "liście" na daszku, a na mankiecie bluzy mundurowej "wężyk". Generalicja zamiast barw broni/specjalności będzie miała godło, ale kolorystyka podkładki może być różna np. bordowa dla generała w wojskach powietrzno-szturmowych czy niebieska dla generała piechoty morskiej.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości