• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ale czy to uchodzi ?
Pomyślałem o wytyczeniu kilku enklaw na terytorium RB. Każda z nich odpowiadałaby innej epoce historycznej. Dla przykładu dzisiaj miałem ochotę napisać o pospolitym ruszeniu aka kommando w wersji południowoafrykańskiej, jednak pomyślałem, że na cholere wstawiać takie anachronizmy skoro Ronon zbudował nowoczesne struktury armii. Nieraz miewałem ochotę cofnąć się jeszcze bardziej w czasie by opisywać jeszcze starsze systemy lub by tworzyć zręby państwowości w innych realiach historycznych. Wchodząc dzisiaj na forum przygnębiła mnie informacja, że nasza wyprawa do Sambanu ma się źle. Gdybyśmy wynaleźli dajmy na to taki wehikuł czasu, który cofnąłby nas do innej epoki by tworzyć alternatywną wersję historii. Pomogłoby nam to w znacznym stopniu znaleźć odpowiedź na pytanie czy jednostka ma realny wpływ na dzieje ludzkości. Jak potoczyłyby się losy danego regionu świata gdyby zdarzyło się coś, co w rzeczywistości nigdy nie miało miejsca. Oczywiście istnieją osobne, specjalnie przygotowane do tego typu rozmów fora lecz summa sumarum nie z nikim innym a właśnie z Wami chciałbym o tym rozprawiać. Reasumując czy zechcecie spróbować ?
Kiedyś, w sumie nie tak dawno proponowałem dział pod roboczym tytułem "Strefa fantastyki", bo sam miałem ciągoty w kierunku jakiegoś wehikułu czasu i tym podobnych rzeczy... Ale mnie zakrzyczano i dział nie powstał.

Jeżeli jednak jest "zapotrzebowanie społeczne" to jak będę wieczorem przy kompie to mogę utworzyć.

A jeśli chodzi o historię alternatywną to w sumie też lubię takie klimaty...
Marszałek Wielki Ronon Dex
Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Venomania
Miecznik Port Arthurberg
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_11_20_1_05_11.png]
Ależ są takie enklawy - nazywają się lenna. Na przykład ja mam kawał ziemi na południu Anatolii, w którym stworzyłem biedaislamski socjalistyczny bantustan.
prof. net. dr h. c. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst Herod von Faradobus
Prezydent Republiki Bialeńskiej, Lew Wolnogradu,
Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy, Nieustająco Król
Hirschbergii i Weerlandu, Uosobienie Pracowitości Etc.
[Obrazek: 85_12_01_21_7_05_03.png]
Odnoszę wrażenie, że Janek myśli o czymś wykraczającym poza lenna... moja propozycja jest aktualna - jeśli jest zapotrzebowanie to utworzę dział fantastyki, gdzie będzie można tworzyć coś zupełnie odstające od bialeńskiej (przyjętej) rzeczywistości.
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Venomania
Miecznik Port Arthurberg

Owszem, proszę Cię więc jeżeli tylko znajdziesz czas abyś się tym zajął. Ja zaś ze swojej strony poczynię starania by zamieszczane tam wpisy dały wyniki najwyższej uwagi.
W takim razie wieczorem z kompa taki dział otworzę.
Miecznik Port Arthurberg

A gdzie to ma być? Bo ja też mogę utworzyć.
prof. net. dr h. c. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst Herod von Faradobus
Prezydent Republiki Bialeńskiej, Lew Wolnogradu,
Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy, Nieustająco Król
Hirschbergii i Weerlandu, Uosobienie Pracowitości Etc.
[Obrazek: 85_12_01_21_7_05_03.png]
Janek Sapieha napisał(a):Owszem, proszę Cię więc jeżeli tylko znajdziesz czas abyś się tym zajął. Ja zaś ze swojej strony poczynię starania by zamieszczane tam wpisy dały wyniki najwyższej uwagi.
Janku... w Twoje ręce: Strefa Fantastyki.

Nadałem Tobie uprawnienia moderatora w tym dziale. Miłej pracy, ku chwale Republiki i naszej wspólnej zabawie.

Na początek tak trochę na czuja, z tego co pisałeś czyli "Wehikuł czasu" i "Historia alternatywna" - jak coś pozmieniać to daj znać.
Miecznik Port Arthurberg

Stokrotne dzięki. Od następnego tygodnia biorę się do pisania.
Panowie jest taka sprawa, chwilowo brakuje mi weny odnośnie działu stworzonego na potrzeby historyczno-fantastyczne. Wkrótce gdy nadejdą długie jesienne wieczory wyjdę z budową. Na teraz mam inny pomysł. W dziale o nazwie Szpital Psychiatryczny im. Ofiar Realiozy tworzę nowy temat pt. "uważam że". Każdy wpis zaczynać się powinien od tych oto słów. Mam tysiące hobby i nieraz chęć do napisania czegoś co z założenia ciężko klasyfikować w jakiejś konkretnej dziedzinie. Kto wie, może z czasem wywiąże się z tego ciekawa dyskusja, w każdym razie uważam, że warto spróbować.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości