• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Organizowanie milicji miejskiej
Szanowne Państwo, Kochani moi,

jako gospodarz Białegostoku Wolnogradu wielokrotnie obiecywałem wyprowadzić milicję na ulicę, bo od tego jest milicja i Żandarmeria Rzeszy, od tego są oni, od tego są. Co więcej - ustawa o Gwardii Rzeszy daje mi ku temu możliwości, a że jestem przy okazji także szefem samej Gwardii to unikamy ryzyka biurokractwa i łachmaństwa.

Uznałem, że najwyższy czas zorganizować w naszej stolicy milicję miejską - część Gwardii Rzeszy odpowiedzialną za utrzymanie ładu i porządku, z czym obecnie mamy problem, bo od wielu miesięcy nikt tego u nas w mieście nie pilnuje. Założenie jest takie, że milicja podlegać będzie dowództwu Gwardii, ale jej komendantem co do zasady jest gospodarz wolnego miasta, co w przypadku Wolnogradu z oczywistych względów niczego nie zmienia. Tym niemniej uważam, że mamy szansę na stworzenie pewnego rodzaju wzorca, który będzie mógł być wykorzystany przez inne wolne miasta Rzeszy.

Po pierwsze nazwa. Ustawa nie jest tu precyzyjna, więc możemy sobie pokombinować. Logika kazałaby oczywiście nazwać nową formację Milicją Wolnego Miasta Stolecznego "Wolnograd", ale to by było trochę za długie. Proponuję zatem nazwę Milicja Stołeczna, która będzie jasna i klarowna. Oczywiście jestem otwarty na inne sugestie i ideje.

Milicja co do zasady ma zapobiegać pospolitej przestępczości i wspomagać organy państwowe, w tym Policję Krajową. Zakładam, że pewne specjalistyczne działania, które wykonuje np realowa policja, nie będą w zakresie kompetencji MS. Mówimy bardziej o czymś na kształt straży miejskiej. W związku z tym strukturę formacji widziałbym w sposób następujący:

- Komenda Główna MS
- Komendy dzielnicowe - liczyć powinny kilkudziesięciu milicjantów i być zlokalizowane w każdej dzielnicy miasta. Problem polega na tym, że do dziś nie ustaliliśmy ile dzielnic ma Wolnograd...
- Posterunki - mniejsze jednostki zlokalizowane w szczególnie ważnych obiektach, np na dworcach, na lotnisku itp.
- jednostka specjalna (szturmowa) - na poziomie kompanii, wykorzystywana w sytuacjach kryzysowych.

Komendy dysponowałyby aresztami tymczasowymi, w których zatrzymani przebywaliby do czasu ich przekazania władzom państwowym tj. Policji Krajowej. W ogóle uważam, że tę kwestię należałoby uregulować na poziomie prawa państwowego, mimo że dotyczy w 99% zdarzeń na poziomie fabularnym.

Do tego dochodzi konieczność zaprojektowania mundurów (takie jak wszyscy gwardziści, czy jednak inne?), loga, pomyślenia o sprzęcie. Myślę, że warto do tego podejść na serio, więc zapraszam do dyskusji.
prof. net. dr h. c. mgr gen. bryg. rez. 
Ametyst z rodu Faradobusów
Minister ds. Zagranicznych Republiki Bialeńskiej,
Lew Wolnogradu, Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy Etc.
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Skoro nikt nie wyraził sprzeciwu przystępujemy do kolejnego etapu formowania Milicji. Zgodnie z zapowiedziami będzie ona podlegać bezpośrednio Lwu Wolnogradu, co w tym przypadku jest chyba oczywiste. W skład formacji wejdzie Komenda Główna oraz komendy dzielnicowe. W każdej z nich zostanie zatrudnionych około 40-50 milicjantów odpowiadających za ład w danym cyrkule miasta. Komenda Główna będzie nieco liczniejsza, a zatrudnieni będą w niej specjaliści, a także milicjanci odpowiedzialni za kontrolę ruchu drogowego.

Jako, że do dziś nie wiadomo, jakie dzielnice wchodzą w skład Wolnogradu odgórnie zdecydowałem, że komend dzielnicowych będzie osiem. Z czasem ich liczba może oczywiście wzrosnąć, podobnie jak liczba funkcjonariuszy. Dodatkowo utworzona zostanie jednostka specjalna - Szwadron Szybkiego Reagowania, który w razie potrzeby będzie pałować protestujących reagować na poważniejsze zagrożenia i zabezpieczać większe imprezy masowe.

[Obrazek: 00042TU0281DV8K4-C411.jpg]

Już na tym etapie rozpoczął się werbunek do przyszłej formacji. Szczególnie mile widziani są nieczynni żołnierze, powstańcy marcowi oraz emerytowani funkcjonariusze Policji Krajowej. Do punktów rekrutacyjnych ciągnie kwiat młodzieży wolnogradzkiej.
[Obrazek: 85_14_09_20_6_51_50.jpeg]

Oficjalnie ogłaszam, że wyprowadziłem milicję na ulicę, aby pilnowała całego naszego porządku, bo od tego jest milicja i Policja Krajowa. Od tego są oni, od tego są. Szczegółowe informacje na temat formacji umieściłem tutaj.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości