• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4b. Projekt / wniosek przyjęty Ratyfikacja Paktu Militarnego z Nowym Państwem Suderlandzkim
Cytat:A ja mam mieszane uczucia ws Paktu Wojskowego. Współpraca dyplomatyczna itd to ok, ale żeby zaraz wojskowa?
Cóż Suderland może nam zaoferować?
Kurcze to jak realistyczna Japonia i jej marionetka, Mandżukuo.

A w czym nam to może zaszkodzić? Ja rozumiem jakbyśmy mieli zawrzeć umowę z jakimś jojem, które nie robi nic innego tylko wypisuje po forach i discordach: "weżmiemy nasze pókafki i w postżelamy i atmófke tesz tam zżucimy!!!". Myślę, że Suderland pokazał w ostatnim czasie, że jest w miarę dojrzałym państwem, z którym można rozwinąć pewną narrację. Dopóki są do tego chętni i nie szkodzi to reputacji Republiki, to czemu nie?
Oczywiście nie mam zamiaru blokować Paktu. Skoro reszta uważa iż da nam to korzyści, więc ok.
/-/Thomas von Lisendorff - Dostojewski
Wielki Kniaź Lisendorff 
Admirał MW SZ RB 
 Prezes BZS
Wiceminister Spraw Zagranicznych 
Ambasador Republiki Bialeńskiej w Królestwie Dreamlandu 
Mandżukuo to super państwo było. Sam kiedyś myślałem o zrobienie mikronacji w tym stylu.
prof. net. dr h. c. mgr gen. bryg. rez. 
Ametyst z rodu Faradobusów
Minister ds. Zagranicznych Republiki Bialeńskiej,
Lew Wolnogradu, Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy Etc.
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Karol Medycejski napisał(a):Ja rozumiem jakbyśmy mieli zawrzeć umowę z jakimś jojem, które nie robi nic innego tylko wypisuje po forach i discordach: "weżmiemy nasze pókafki i w postżelamy i atmófke tesz tam zżucimy!!!". Myślę, że Suderland pokazał w ostatnim czasie, że jest w miarę dojrzałym państwem, z którym można rozwinąć pewną narrację. Dopóki są do tego chętni i nie szkodzi to reputacji Republiki, to czemu nie?
Suderland pokazał, że można się z nimi bawić narracyjnie na pewnym poziomie... Tak jak Karol zauważył to nie jest "jojo"co to ma "miljon czołgóf". Owszem mieliśmy już czymś takim niegdyś do czynienia - ktoś, kiedyś usiłował stwierdzić, że nas zbombardował i wysadził desant na naszej wyspie. Przy czym zobrazował to i opisał sprzętem latającym, który nie miał żadnych szans pokonać odległości pomiędzy naszymi krajami (nawet misją samobójczą... w jedną stronę), a do tego nie był w ogóle przystosowany do tankowania w powietrzu.

Jak chcemy się bawić z sensem czyli na pewnym poziomie narracji to musimy się opierać na takich sojuszach jak z NUPIA czy Dreamlandem, gdzie narracja nie jest "z czapki", ale uwzględnia pewne realia i przy której trzeba nieco pomyśleć. Jak masz sprzęt to musi on skądś się wziąć (czyli musi zostać wyprodukowany) i nie może zachowywać się niczym myśliwce z Gwiezdnych Wojen i innego Sci-Fi gdzie nie obowiązuje fizyka, nawet podstawowa. Suderland ma duże szanse iść w kierunku sensownej narracji, przy której jest to zabawa na pewnym poziomie. Dlatego warto z nimi współdziałać i w razie czego wyciągnąć do nich "pomocną dłoń", bo to w przyszłości może tylko zaowocować sensowną narracją, a co za tym idzie aktywnością i u nas.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Spraw Wewnętrznych
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Lisendorff
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Rozpoczynamy głosowanie, które potrwa 3 dni.

ZA.
Wstrzymuję się.
/-/Thomas von Lisendorff - Dostojewski
Wielki Kniaź Lisendorff 
Admirał MW SZ RB 
 Prezes BZS
Wiceminister Spraw Zagranicznych 
Ambasador Republiki Bialeńskiej w Królestwie Dreamlandu 
Za
prof. net. dr h. c. mgr gen. bryg. rez. 
Ametyst z rodu Faradobusów
Minister ds. Zagranicznych Republiki Bialeńskiej,
Lew Wolnogradu, Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy Etc.
Nieustająco Bardzo Wspaniały Król Hirschbergii i Weerlandu
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
ZA.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Spraw Wewnętrznych
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Lisendorff
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Za.
(-)Akrypa Ali Shariati, Imanka Zielonego Kościoła, Teutonka, Postheglistka i Cyrenejka
[Obrazek: db2png_qaqehaq.png]

Kończę głosowanie

Oddano 5 głosów, z czego 4 za i jeden wstrzymujący.
Zgromadzenie ustawę przyjęło.

Prezydentkę proszę o podpisanie ustawy, a Radzie Republiki przypominam o 48 godzinach na weto.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości