• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przywrócenie połącznia lotniczego pomiędzy Wolnogradem i Neocity.
Bialeńskie Linie Lotnicze "Air Bialenia" zwracają się z prośba o umożliwienie przywrócenia połączeń lotniczych pomiędzy Republika Bialeńską, a NUPIA.

Połączenie lotnicze pomiędzy Wolnogradem, Neocity były realizowane już na początku 2014... poniżej fragment dawnego biuletynu BLL AB:

Biuletyn Bialeńskich Linii Lotniczych "Air Bialenia"

- 18 luty 2014

Linia lotnicza "Air Bialenia" otwiera połączenie międzynarodowe łączące naszą stolicę (Wolnograd) ze stolicą NUPIA (Neocity).

Połączenie obsługują samoloty RAT PH-747-400

[Obrazek: 3_20_09_20_3_57_40.jpeg]

1. Loty regularne/rejsowe

Wolnograd (NBWO) - Neocity

NBWO -> Neocity
- odloty w środy i soboty
- odlot 7.00 / przylot 8.00 (dnia następnego)

Neocity -> NBWO
- odloty w poniedziałki i czwartki
- odlot 22.00 / przylot 7.00 (dnia następnego)

Godziny podany w czasach lokalnych, różnice w czasie przelotu wynikają z różnic czasowych i kierunku lotu - sam lot trwa 16 godzin.

Na tej trasie BLL "Air Bialenia" oferuje przelot w warunkach:

- klasy I
- klasy biznes
- klasy ekonomicznej

Obecnie, gdy ponownie nawiązaliśmy stosunki przywrócenie komunikacji lotniczej pomiędzy naszymi krajami byłoby ze wszech miar pożądane.  Oczywiście przez 6 lat flota powietrzna Bialeńskich Linii Lotniczych "Air Bialenia" uległa unowocześnieniu i obecnie połączenie to byłoby obsługiwane przez samoloty RAT PA-380-800.

[Obrazek: 3_20_09_20_4_05_40.png]

Samoloty te zabierają jednorazowo 555 pasażerów w trzech klasach (taką konfiguracja zamówiły BLL AB z RAT):
- klasa I
- klasa biznes
- klasa ekonomiczna
Marszałek Wielki Ronon Dex
Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Venomania
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Jestem jak najbardziej za. Gdyby tylko dało się jakoś ekologiczniej, tak bardziej zielono. Hmm, może kiedyś byśmy spróbowali, prawdopodobnie jako pierwsi w (mikro)świecie postawić hyperloop? Trzeba by to przemyśleć.
Apache Uga-naki napisał(a):Jestem jak najbardziej za. Gdyby tylko dało się jakoś ekologiczniej, tak bardziej zielono. Hmm, może kiedyś byśmy spróbowali, prawdopodobnie jako pierwsi w (mikro)świecie postawić hyperloop? Trzeba by to przemyśleć.
To może zróbmy tak... najpierw uruchomimy "klasyczne połączenie lotnicze", a potem będziemy kombinować coś bardziej sci-fi.

I tak na razie ze względu na odległości będzie się to odbywało z międzylądowaniem, bo jak ostatnio siadłem i zrobiłem mapę lądów Mikroświata, przy założeniu, że obwód musi wynosić 40 tys. km, aby ten glob fizycznie trzymał się kupy, to odległość pomiędzy naszymi krajami przekracza zasięg samolotów komunikacyjnych (nawet tych dalekodystansowych).

Co prawda przez te lata rozwinęliśmy się z różnistych technologiach, również kosmicznych (Waszą Cidaris też badałem... jeszcze na starym forum - ale mam kopie tego wszystkiego), to czemu by nie pójść również w kierunku, jak na razie futurystycznych technik transportowych? Jednak jestem zwolennikiem pracowaniem nad technologiami i narracji z tym związanej, a nie "wyciągania królika z kapelusza", to trochę nam to pewnie zajmie.
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Venomania

Macie jeszcze jakieś lotniska? Myślę w kontekście rozszerzenia oferty Stal-Hydro-Fłotu, bo dublowanie oferty AB jest trochę nieopłacalne.
prof. net. dr h. c. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst z rodu Faradobusów
Prezydent Republiki Bialeńskiej, Przywódca Nacji,
Lew Wolnogradu, Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy,
Nieustająco Król Hirschbergii i Weerlandu Etc.
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Loty do NUPIA muszą odbywać się i tak z międzylądowaniem, bo jesteśmy po przeciwnej stronie globu (żaden samolot ciągiem nie doleci... pasażerskie w powietrzu nie tankują). To może BLL AB będzie latała na wschód, a SHF na zachód... lub odwrotnie? W tym przypadku połączenia nie są dublowane, bo będą inne punkty po drodze.

Całkiem blisko jest też lotnisko w Araknie na Aralii. Ja rozważam uruchomienie lotów właśnie z przesiadką tam.
Ametyst Faradobus napisał(a):Całkiem blisko jest też lotnisko w Araknie na Aralii. Ja rozważam uruchomienie lotów właśnie z przesiadką tam.
Fakt... Aralia to bardzo dobry punkt w lotach do NUPIA.

Skoro wybrałeś dla Stal-Hydro-Fłot kierunek zachodni (co ze względu na Aralię mnie nie dziwi), to mnie pozostaje latać na wschód... Czyli międzylądowanie mogę zrobić w RON. Mam nadzieję, ze tam jakieś lotnisko mają?

Mapka na szybko:

[Obrazek: 3_21_09_20_6_55_14.png]

Przyjąłem 13 tys. km. jako zasięg lotu, co prawda Twoje (no i moje też, bo i takowe mam w BLL AB) RAT PA-340-200 mają zasięg normalny 13800 km, a moje RAT PA-380-800 to 14800 km (nie mylić z maksymalnym, co się wiąże ze zmniejszeniem przewożonej masy) czyli jest margines bezpieczeństwa, a dodatkowym jest to, że międzylądowanie jest z zapasem jeszcze około 1000 km. Nawet jakbyś musiał nieco zmienić kurs by nie przelatywać nad Sarmacją to dasz radę... u mnie nie ma problemu bo lecę nad wodami. W razie problemów i konieczności zawrócenie z trasy mogę lądować na Wyspach Przyjaźni (coś przyjaznego też się gdzieś znajdzie w innym miejscu), a Ty w zaprzyjaźnionym Dremlandzie lub kawałek dalej (II etap) w Suderlandzie.

Przy okazji nieoficjalnie przyjąłem kod Neocity jako NUNC... co prawda konferencja na ten temat ma się zacząć w piątek za dwa tygodnie, ale uważam, że NUPIA jako oddzielny i bardzo duży ląd (niepowiązany z jakimś kontynentem) może spokojnie mieś całkowicie indywidualne oznakowanie literowe czyli "NU". Oczywiście jeżeli władze NUPIA to zaakceptują to w taki sposób będę to forsują na konferencji.

Ależ Sarmaci nie będą mi robić problemów jeśli będę latał samolotami rejestrowanymi w ZSKHiW. Ale gdybyś potrzebował to Aralia ma dwa porty lotnicze - Araknę i trochę mniejsze Rue (Ruhe).
A jak nasze kontakty MSZ z RON-em? Jesteś w stanie się dogadać co do lądowania u nich?

Ja pierwsze słyszę, aby oni mieli lotnisko. Już prędzej Skarland.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości