• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rezygnacja z eksploatacji Punktów Bazowania
#1
Marynarka Wojenna RB rezygnuje z eksploatacji "Punktów Bazowania Marynarki Wojennej" - w chwili obecnej istnieje pięć takich obiektów:

- 21 PBMW w Lisendorff (Rzesza Bialeńka, lenno Lisendorff),
- 22 PBMW w Szkutnie (Dżamahirija Bialeńska)
- 23 PBMW w Bern (Rzesza Bialeńska)
- 24 PBMW w Cyplinie (Rzesza Bialeńska)
- 25 PBMW w Nowym Ab'dorst.

Punkty Bazowania MW na mapie RB

Punkty Bazowanie Marynarki Wojennej zostały zbudowane na początku 2014, w czasie gdy terytorium Republiki Bialeńskiej było ograniczone tylko do naszej macierzystej wyspy (Wyspa Bialeńska), a Anatolia była obcym lądem. Są to małe porty o ograniczonej infrastrukturze, w których bazowały lekkie jednostki patrolowe typu P-100 (obecnie już nie eksploatowane - swego czasu wszystkie poza dwoma, spełniającymi do dzisiaj jednostek szkolnych - zostały przekazane Królestwu Hasselandu, gdy jeszcze istniało i było nam przyjazne), ochraniające naszą ówczesną południową granicę morską.

Obecnie są to obiekty zasadniczo niewykorzystane, bo ta granica przestała istnieć od chwili przyłączenia Anatolii do Republiki Bialeńskiej i Marynarka Wojenna nie widzi sensu ich utrzymywania - szczególnie, że od tego czasu powstały nowe bazy marynarki Wojennej, a dotychczasowe się rozbudowały... generują niepotrzebne koszty, tylko po to by nie popadły w ruinę.

1/ 21 PBMW zostanie przekazany Morskiej Gwardii Lisendorff, jest to miejsce doskonałe do bazowania posiadanych przez ta gwardię niewielkich korwet i małych okrętów podwodnych.

2/ 22 PBMW - w zasadzie jest już opuszczony, od chwili gdy SZ RB wycofały się z Dżamahiriji (stan techniczny obiektu jest nieznany, pewnie niezbyt dobry).

3/ 23 PBMW, 24 PBMW i 25 PBMW może zostać przekazany Gwardii Rzeszy, jeżeli wyrazi takie zainteresowanie lub jeśli nie to zostaną przekazane gospodarce cywilnej.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Venomania
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Thomas von Lisendorff
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości