• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wniosek
Proszę o umożliwienie mi założenia nowego regionu o nazwie Boerland.
Po pierwsze Rada Republiki nie jest organem właściwym do tworzenia regionów w Republice Bialeńskiej. 

Adresatem właściwym byłby Prezydent i zapewne finalnie Zgromadzenie Narodowe.

Że swojej strony zapytam gdzie ten region miałby się mieścić, bo jak rozumiem chciałbyś z istniejących regionów zabrać jakieś tereny czyli w ogóle musiałbyś negocjować z władzami tegoż regionu.

Ze swojej strony dodam, że dalsze rozbicie dzielnicowe jest raczej niewskazane... i tak przy dwóch regionach jest nas zbyt mało. Natomiast może dobrym rozwiązaniem jest coś takiego co utworzyliśmy z Thomasem z naszych dwóch lenn i wolnego miasta Lisewo. Czyli taki quasi-region w postaci Półwyspu Lisewskiego. Nie jest to prawnie region, bo jest częścią Rzeszy, ale jest to umieszczone we wspólnym poddziale i ma narracyjnie wiele elementów wspólnych (np. wspólną policję, służby, współpracującą i uzupełniającą się gwardię itd.). 

Czyli może zrobisz coś podobnego, po uzgodnieniu z władzami któregoś regionu - zagospodarujesz w jakimś klimacie część regionu, właśnie na zasadzie takiego "podregionu".
Jeżeli przedstawisz jakąś konkretną wizję to chętnie porozmawiam o stworzeniu jakiegoś makroregionu w składzie Rzeszy, przy czym całkiem niedawno rzuciłem pomysł zbadania i rozwinięcia Oceanii oraz Pomorza, ale odzew był żaden.
prof. dr net. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst Faradobus

były Prezydent Republiki Bialeńskiej, Rektor Uniwersytetu Bialeńskiego,
a z woli Ludu Szlacheckiego Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu
[Obrazek: 85_24_01_22_10_20_22.png]
Nieopatrzenie mnie zrozumieliście, do tego najlepiej nadaje się Anatolia, na której nie ma żadnych regionów.
Janek Sapieha napisał(a):Nieopatrzenie mnie zrozumieliście, do tego najlepiej nadaje się Anatolia, na której nie ma żadnych regionów.
Sądzę, ze się nie rozumiemy z powodu niedoprecyzowania słowa region. Regiony jako podział administracyjny kraju są dwa czyli Rzesza Bialeńska i Dżamahirija Bialeńska... no i w sumie nie ma miejsca na kolejny, bo wymagałoby to okrojenia któregoś z istniejących, a ponadto kolejny podział administracyjny nie jest celowy.

Natomiast sądzę, że Ty masz na myśli "region" jako jakiś obszar (skoro na Anatolii - to w Rzeszy Bialeńskiej, bo Rzesza Bialeńska to w całości Anatolia oraz część Wyspy Bialeńskiej, albo odwrotnie - bo stolicą regionu jest Wolnograd), na którym chciałbyś stworzyć region... chyba kulturowy, choć pewnie może też i gospodarczy (narracyjnie) czy geograficzny. I tutaj chyba mój przykład był dobry czyli właśnie Półwysep Lisewski, miejsce mające wspólne cechy i prowadzące jednolitą narrację i będące pewną wspólnotą w ramach oczywiście regionu administracyjnego jakim jest Rzesza Bialeńska.

Oczywiście jak mniemam chciałbyś ten region geograficzny (kulturowy, gospodarczy) stworzyć po swojemu i stworzyć mu jaką spójna narrację? Tutaj sądzę byłoby to jak najbardziej możliwe. Tak jak napisał Ametyst, jeśli masz ciekawy pomysł to pewnie nie będzie problemu byś sobie dość swobodnie na jakimś obszarze Anatolii "gospodarzył". Oczywiście nie wiem gdzie to miałoby by być i jak to miałoby wyglądać, bo nie zdradziłeś nam swojego pomysłu.

Też chętni wysłucham pomysłu...
> Proszę o umożliwienie mi założenia nowego regionu o nazwie Boerland.

Jako członkini RR, proponuję do tego jeszcze dorzucić w promocji kilka baridastanów. A co.
Jeżeli ma to ożywić Bialenię, a konkretnie który z jej obszarów, to jestem za utworzeniem Boerlandu.
Chcialbym tylko wiedzieć gdzie ów nowa kraina ma leżeć, tzn na jakim obszarze, i ciekawi mnie jaki klimat kulturowy będzie rozwijany.
Jeżeli Anatolija to która część, bo z tego co pamiętam to na Anatolii znajduje się region, (o ile nie cała Anatolia) zarządzany przez Iwana Pietrowa.
/-/Thomas von Lisendorff - Dostojewski
carewicz brodryjski 
Grand Lisendorff 
Admirał MW SZ RB 
 Prezes BZS
[Obrazek: AG106.png]
Należy wyjść od tego, że Rzesza kończy się tam gdzie zaczynają się Słupy Herkulesa. Dalej na południe stworzony zostanie strukturalnie nowy region administracyjny. Zarząd przejmą Burscy Komendanci. Otwarte przestrzenie, pionierski klimat, rozparcelowane działki oto czym stanie się Boerland, dla tych którzy wiedzą co znaczy poczuć dreszczyk emocji.
Jesteś w błędzie Janku... Rzesza Bialeńska obejmuje m.in. całą Wyspę Anatolia i osobiście nie widzę sensu na tworzenie trzeciego regionu, obok Dżamahiri Bialeńskiej i Rzeszy Bialeńskiej. Na dwa regiony i tak nas jest zbyt mało. W każdym razie na regiony w sensie administracyjnym.

Oczywiście pomysł na stworzenie jakiejś ciekawej narracji obejmującej jakiś obszar Anatolii ma oczywiście sens i może być bardzo ciekawy, sam się chętnie w taką pionierską narrację od czasu do czasu włączę.

Ale byłby to region w rozumieniu takim jak wspomniane Pomorze czy Oceania, a nie w rozumieniu regionu administracyjnego... bo na tym terenie regionem administracyjnym jest Rzesza Bialeńska. A co do konkretnego obszaru dla planowanej przez Ciebie narracji, to powinieneś się raczej z Lwem Wolnogradu porozumieć lub/i przedstawić pomysł w Sejmie Rzeszy... bo Rada Republiki nie jest chyba właściwym miejscem do tego.
Problem w tym, że już teraz trudno znaleźć chętnych do zarządzania wolnymi miastami, które też mogą mieć całkiem sporą swobodę i terytorium. Zastanawiam się, czy nie ryzykujemy nadmiernego rozdrobnienia.
prof. dr net. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst Faradobus

były Prezydent Republiki Bialeńskiej, Rektor Uniwersytetu Bialeńskiego,
a z woli Ludu Szlacheckiego Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu
[Obrazek: 85_24_01_22_10_20_22.png]

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości