• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Centrum Gastronomiczno-Handlowe
[Obrazek: study3.jpeg]

Witaj Gościu, czego Ci potrzeba ? Może zechcesz zjeść ciepłą strawę albo skosztować wolnogradzkiego miodu ? Zapraszam, zapraszam. Czym chata bogata ... 

Cieszę się, że Centrum wznowiło swoją działalność. Smile
Uwielbiam takie poczucie humoru. Pamiętajcie że dzisiaj mamy prima aprillis  Big Grin .

https://youtu.be/TVKYzKsgzOQ
Nawet szatan by się nabrau Smile. A tak na poważnie, to od pewnego czasu myślę o reformie regionów. Chyba możemy z góry założyć że kluczową kwestią dla ich specyfiki są powszechnie stosowane przez nas sformułowania. Każda kraina posiada charakterystyczny rys i naszą rolą jest się doń wpasować. Z pamięci podaje nazwy niektórych z nich : Jahołdajewszczyzna, Pomorze, Polesie, Dżamahirija Libijska. Obecnie wymyśliłem wstępną propozycję formuły dla dwóch prowincji. Dla Jahołdajewszczyzny moim zdaniem pasowałaby terminologia wojskowa. Zwracanie się do siebie wedle stopnia (np. zamiast Thomasie, Wiceadmirale), używanie jasnych, doprecyzowanych zwrotów. Zamiast przydługich frazesów, krótki, treściwy meldunek, kpw ? Dla odmiany w Polesiu zamieściłbym zupełnie inną bo śmiechową narracje. Tutaj proponuje czerpać pełną garścią z nowomowy Uniwersum S17. Już sama nazwa poniekąd naprowadza nas w jakich stronach się znaleźliśmy, wszak Polesie brzmi podobnie do Podlasia(XXI w.). W każdym razie Promocja przez regiony to szeroki target i szansa aby każdy znalazł dla siebie miejsce które w danej chwili najbardziej mu odpowiada.
Co do regionów, to myślę, że przede wszystkim nie powinniśmy starać się tworzyć na siłę samorządów, ani podziału administracyjnego. Twoje pomysły jak najbardziej mi się podobają, choć powiem szczerze, że na Szkolną zbyt często nie zaglądam, więc nie wiem, czy wpasuję się w klimat Polesia bożego. Wink
W Dżamahiriji Bengazijskiej klimat jest oczywisty: https://www.youtube.com/watch?v=fqcHZLdqaw8
Potencjalnie ciekawa jest Anatolia, czyli wyspa większa od całej Bialenii właściwej, z własną (spisaną) historią przedinternetową. Jeśli nasi opozycjoniści powrócą do kraju, to chętnie bym właśnie na Anatolii stworzył naszą Australię/Syberię, gdzie dysydenci mogliby tworzyć swoją alternatywę. Co więcej, moglibyśmy rozważyć nawet pewną autonomię tej wyspy.
No i są Wyspy Przyjaźni, pozostałość po BiaBroHasie. Ten archipelag chyba jest skazany na to, by czekać na powstanie jakieś pannordackiej organizacji międzynarodowej, która tam umieści swoją siedzibę. Wink
http://bajtus.usermd.net/Bialenia/showthread.php?tid=66
Gratuluję, Janie, zostałeś powołany na urząd Sędziego Ludowego. Smile
Cytat:Twoje pomysły jak najbardziej mi się podobają, choć powiem szczerze, że na Szkolną zbyt często nie zaglądam, więc nie wiem, czy wpasuję się w klimat Polesia bożego. [Obrazek: wink.png]

Przy takim audytorium bożym to bardziej ja miałbym z tym kłopot. A niech mnie i tak bym spróbował. Wink

Cytat:Gratuluję, Janie, zostałeś powołany na urząd Sędziego Ludowego. [Obrazek: smile.png]

Dziękuję za zaufanie. Nowe obowiązki będę traktować z pełną powagą i w sposób godny.
Zastanawiam się, jaką sprawę zgłosić na początek, żeby przetestować funkcjonowanie procedur. Wink Skomplikowana interpretacja prawna w obecnym stanie chaosu prawnego to byłoby otwarcie puszki Pandory, bo moglibyśmy dowiedzieć się rzeczy o których wiedzieć nie chcemy... Może ktoś ma jakiś pomysł na sprawę sądową?
Tutaj wszyscy są uczciwi i się lubią sie nawzajem.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości