• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy państwo to prezydent? - zaproszenie do debaty
Cytat:Ależ ja bardzo lubię jak ludzie się ze sobą nie zgadzają, ja nawet uwielbiałem z Zanikiem dyskutować. To właśnie Wspólnota Rozwoju próbowała uniformizować Bialenię na modłę sarmacką (nie mówię, że wszyscy i nie mówię, że wszystko co robiło WR było złe, ale generalnie wielu osobom odebrali smak v-życia i odebrali Bialenii jakikolwiek klimat na długi czas). 

Wspólnota Rozwoju byłą chujowa jak margaryna, ale to powód żeby jej nie dopuszczać do władzy, a nie by pozwolić jej członkom odejść z kraju

Cytat:Ja tam zniknąłem głównie przez Hewreta, Pietrowa, Krasnodębskiego właśnie i Burbona, którzy tworzyli tak nudną i bezpłciową Bialenię, że miesiącami w ogóle nie chciałem na to patrzeć i nawet jak mi pisano, że zamachy stanu, Brodria chce nas wchłonąć, itd., to nie miałem ochoty się z nimi użerać i nawet nie zaglądałem na forum. 

O i wreszcie się zgadzasz, że te rządy były chujowe i brakowało prerogatyw narodu by je ogarnąc.

Cytat:Doskonale wiesz o jakich osobach mówię. 

Chcę to usłyszeć i zacząć dyskutować.
~baronessa Maria von Primisz

drugi prezydent Republiki
wielokrotna posłanka i marszałkini, założycielka i liderka partii Jedna Bialenia
założycielka i właścicielka klubu Galacticos Wolnograd
selekcjonerka reprezentacji Republiki Bialeńskiej w piłce nożnej
Cytat: Wspólnota Rozwoju byłą chujowa jak margaryna, ale to powód żeby jej nie dopuszczać do władzy, a nie by pozwolić jej członkom odejść z kraju
Z tego co pamiętam, to zaproponowaliśmy wówczas Hasselandowi i Brodrii stworzenie jednego państwa (byli państwami stowarzyszonymi), bo to był absurd, że prezydent Bialenii był Hasselandczykiem, a jednocześnie Hasseland był osobnym państwem. A oni się obrazili i odeszli. Ostatecznie skończyli jako sarmacka prowincja, więc chyba nasza propozycja nie była aż taka zła.
I tu nie chodzi o to, żeby mieć jakiś uraz, ja chętnie zobaczyłbym Noqterna, Hufflepuffa i resztę ponownie w Bialenii, oni nie byli personalnie źli. Ale jednak ich polityka (może nieświadomie) sprawiała, że Bialenia stawała się coraz bardziej bezpłciowa i ludzie z którymi można ciekawie podyskutować zaczęli obchodzić nas szerokim łukiem.

Cytat: O i wreszcie się zgadzasz, że te rządy były chujowe i brakowało prerogatyw narodu by je ogarnąc.
No właśnie się nie zgadzam, nie manipuluj. Smile Naród mógł sobie wybrać lepszych prezydentów albo tych tak traktować, że sami podaliby się do dymisji. Po prostu pewna grupa ludzi tworzyła tu fatalną atmosferę. I to nie był przypadek, że właściwie wszyscy ostatecznie mieli Bialenię gdzieś. Ktoś do tego doprowadził.

Cytat: Chcę to usłyszeć i zacząć dyskutować.
No daj spokój, nie będziemy tu publicznie plotkować. Big Grin

I na dzisiaj kończę dyskusję, dobranoc, Mario.
Cytat:Z tego co pamiętam, to zaproponowaliśmy wówczas Hasselandowi i Brodrii stworzenie jednego państwa (byli państwami stowarzyszonymi), bo to był absurd, że prezydent Bialenii był Hasselandczykiem, a jednocześnie Hasseland był osobnym państwem. A oni się obrazili i odeszli. Ostatecznie skończyli jako sarmacka prowincja, więc chyba nasza propozycja nie była aż taka zła.

Nie znam te sytuacji, słyszałem jedynie wypowiedzi i czytałem artykuły, na temat tego jak rządy RB, a zwłaszcza rząd Krasodębskiego antagonizowały Hasselandczyków.

Cytat:I tu nie chodzi o to, żeby mieć jakiś uraz, ja chętnie zobaczyłbym Noqterna, Hufflepuffa i resztę ponownie w Bialenii, oni nie byli personalnie źli. Ale jednak ich polityka (może nieświadomie) sprawiała, że Bialenia stawała się coraz bardziej bezpłciowa i ludzie z którymi można ciekawie podyskutować zaczęli obchodzić nas szerokim łukiem. 

Po raz kolejny, polityka i działania niektórych osób są chujowe, ale to nie powód by odchodzić, tylko do tego by ich odsunąć od wpływu na politykę.

Cytat:Ktoś do tego doprowadził. 

Okay, zatem KTOŚ dorprowadził, zatem jeśli ani nie ludzie rządzący w tych czasach, ani ich poprzednicy to kto do tego doprowadził tak właściwie?

Cytat:No daj spokój, nie będziemy tu publicznie plotkować. [Obrazek: biggrin.png] 

Publiczne plotki są super!
~baronessa Maria von Primisz

drugi prezydent Republiki
wielokrotna posłanka i marszałkini, założycielka i liderka partii Jedna Bialenia
założycielka i właścicielka klubu Galacticos Wolnograd
selekcjonerka reprezentacji Republiki Bialeńskiej w piłce nożnej
Ja się tutaj tylko wypowiem, że do Hassenlandczyków nic nie mam - oczywiście nie mówię o pseudonimach (w przeciwieństwie do R*******w). Chyba 2 znam nawet na żywo i są to w większości dobre mordy.
Kluczowe było po prostu to, że dbali oni o swoją mikronacje kosztem RB i kompletnie do RB nie pasowali. :x
(-) Akrypa

A się wtrącę. Można wiele złego powiedzieć o Wspólnocie Rozwoju, jednak nie obarczałbym ich do końca o to co się potem wydarzyło. Przypomnijmy sobie pierwsze miesiące, kiedy owa partia powstała. Mieliśmy w kraju dwa skrajne obozy, które się uzupełniały na wielu płaszczyznach. Owszem, doprowadzili do tego, że wiele osób nie miało co potem robić w kraju, ale czy była to do końca ich wina? Myślę, że na to złożyło się więcej czynników, bo przecież nikt z nich dosłownie nikomu nie powiedział, żeby opuścił kraj, bo tutaj nie pasuje. Drugiej stronie nie chciało się walczyć o swoje ideały i praktycznie oddali swoje państwo bez walki. WR była bardziej zaangażowana w walce o swoje racje, kiedy reszta zasadniczo wszystko odpuściła, co spowodowało utracenie złotego środka. Przecież czasy rywalizacji politycznej w tamtym okresie, to były czasy świetności Bialenii. Niestety potem wydarzyło się coś, sam nie wiem co, że ludzie z innym podejściem utracili zapał do pracy. Szkoda, że tak się to wszystko potoczyło, bo w pewnym czasie owa rywalizacja naprawdę fajnie napędzała dyskusję merytoryczną na forum.
/-/ Feliks Spirkin
- Prezes FK Partizan Bałdarasz 
- Członek Bialeńskiego Związku Sportowego 
Cytat: Okay, zatem KTOŚ dorprowadził, zatem jeśli ani nie ludzie rządzący w tych czasach, ani ich poprzednicy to kto do tego doprowadził tak właściwie?
Ludzie traktujący Bialenię jako przystanek w drodze i mieszkający u nas tylko dlatego, że akurat byliśmy aktywni. Bialenia była klasycznym przykładem ofiary własnego sukcesu.

Cytat:Niestety potem wydarzyło się coś, sam nie wiem co, że ludzie z innym podejściem utracili zapał do pracy.
Stało się to, że właściwie wszyscy przestali się utożsamiać z Bialenią. Hasselandczycy i Nordaciarze z przyczyn oczywistych, a Bialeńczycy zaczęli się czuć tu obco i odczuwali, że to już nie ich państwo. Dlatego tym razem powinniśmy postawić na zrównoważony rozwój, a nie hurraoptymistyczny imperializm. Lepiej mieć kilkunastu obywateli, ale rzeczywiście związanych z Bialenią niż kilkudziesięciu, ale mających do bialeńskości stosunek obojętny.
> Ludzie traktujący Bialenię jako przystanek w drodze i mieszkający u nas tylko dlatego, że akurat byliśmy aktywni.

Niestety bezkorzenni kosmopolici latający z państwa do państwa to od jakiegoś czasu plaga mikroświata.

Chciałam powiedzieć że dobrze że w Wandystanie takich nie było, ale niestety – byli…
A zechce Towarzyszka powiedzieć, kto był takim bezkorzennym kosmopolitą w Wandystanie? Są jakieś znane nazwiska?
> Są jakieś znane nazwiska?

Sukces np.
Pewnie już nikt nie pamięta, że taka dyskusja się odbyła, ale właśnie JE Milan Trastamanta napisał coś genialnego, co w miarę pasuje do tej rozmowy, mojej koncepcji prezydencjalizmu oraz katechoniczności głowy państwa: https://forum.dreamland.net.pl/viewtopic...184#p79182
>To być może w pewnym stopniu mikroświatowe wcielenie koncepcji dwóch ciał króla - fizycznego, przemijającego, i ciała politycznego, idealnego i nieśmiertelnego - którą znamy z Anglii Tudorów. Być może również dom Ebruzów jako koncepcja dynastyczna powstała mniej więcej w tym samym czasie służyła właśnie do wyrażenia tego drugiego ciała -politycznego.
Wcześniej nie znałem koncepcji dwóch ciał króla, ale intuicyjnie ją wyczuwałem. Na pewno pojęcie ciała politycznego włączę do swojej filozofii politycznej, a Ekscelencja Trastamanta może liczyć na niejedno piwo, jeśli kiedyś zdecyduje się odwiedzić Bialenię. Smile

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości