• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
McFerdek - sieć jadłodajni szybkiej obsługi
#1
[Obrazek: 85_13_11_20_2_12_01.png]

Swego czasu w Hirschbergii i Weerlandzie wielką popularność zyskała założona w czasach Arkadiusza Przejściowego sieć ekspresowych jadłodajni typu fast food (szybkie spożywanie) MAG DONALD. Z czasem weszła ona w skład Kompanii Faradobusów. Od dawna planowałem wprowadzić ten monarchosocjalistyczny koncept gastronomiczny na rynek bialeński, a z czasem także na ogólnoświatowy. Postanowiłem jednak nie ograniczać się do prostych działań i zmieniłem koncepcję zarządzania firmę przekształcając ją w sieć o nazwie McFerdek - na cześć mojego ojca ziemskiego króla Ferdynanda Faradobusa, niesłusznie nazywanego Kiepskim, który bardzo troszczył się o masowe żywienie w Ludowo-Demokratycznej Republice Narodów (ówczesna nazwa Hirschbergii i Weerlandu) otwierając liczne stołówki ludowe. Symbolem starej-nowej firmy jest morda Taty. Nazwa brzmi nieco anglosasko, a to dlatego, że dawno temu byłem władcą takiej jojonacji jak Królestwo Anglii i Walii, a władzę tą wykorzystałem do wzbogacenia się o liczne stada bydła.

[Obrazek: 85_13_11_20_4_28_43.jpeg]

Cel działania jadłodajni jest prosty: ma być tanio, szybko, smacznie i tak samo wszędzie. W każdej z nich, w dowolnym miejscu globu, klient może spodziewać się tego samego w podobnej cenie. Pod względem kulinarnym specjalnością McFerdka są kanapki o różnej, głównie mięsnej, zawartości (choć nie brakuje także opcji wegetariańskiej), a także podłużne kawałki ziemniaków (tak zwane "frytki") i sałatki. Bogata jest też ofetra napojów: króluje sprowadzana z ZSKHiW, produkowana przez Mroczną Korporację i wynaleziona przez samego Premiera Tysiąclecia Nozz-A-La. Wszystkie składniki są świeże, a przynajmniej robią takie wrażenie.

[Obrazek: 85_13_11_20_4_29_16.jpeg]

WYBRANE POZYCJE Z JADŁOSPISU

McSzopo [5 bialenów]

Słynne i banalnie proste danie pochodzenia zongijskiego, wynalezione przez równie słynnego Towarzysza Szopo. Przepis jest banalnie prosty: bułka, kawałek krowich oczu i odbytów wołowiny, trochę zgniłego sera i jakieś zielsko.

McCarrick [8 bialenów]

Wersja luks kanapki McSzopo: wołowina jest lepsza, bo sprowadzana z samej Rotrii, a cała kanapka posiada zaświadczenie koszerności wydane przez tamtejszego rabina. Dodatkiem jest też czerwony sos zwany kardynalskim.

McSpurek [15 bialenów]

Wersja wegetariańsko-wegańsko-koszerna McSzopo. Nie ma tu niczego co choćby przez chwilę stało bliżej niż 10 metrów od żywej istoty. Jest tylko wegański chleb i kawałek jabłka, które samo spadło z nieba. Hit wśród wolnogradzkich hipsterów (oczywiście kosztuje tyle co trzy McSzopo).

McJanusz [12 bialenów]

Wersja dla prawdziwego bialeńskiego chłopa, istny mięsy jeż. Jest tam wszystko oprócz zielska (bo prawdziwy Bialeńczyk to nie królik i sałaty jeść nie będzie): boczek, wołowina, kurczak, jajka, ser, druga warstwa boczku i jeszcze podwójna wołowiny. Za efekty nie ręczymy (nie żeby w przypadku reszty było inaczej).

McEcoHappyChicken
[6 bialenów]

Co można zrobić z kurczaka, który całe życie spędził w klatce? Taką samą kanapkę jak McSzopo tylko, że z martwym kurczakiem. Palce lizać!

Frytki [małe - 4 bialeny, średnie - 6 bialenów, duże - 8 bialenów, gigantyczne - 12 bialenów]

Świeże z ledwo co przeterminowanych ziemniaków uprawianych w moich lennach. Ślinka cieknie na sam zapach starego tłuszczu, w którym są przyrządzane.

Zestaw dla gówniaków [25 bialenów]

Pomniejszona wersja dowolnej kanapki plus frytki plus japko (że niby zdrowo) plus napój plus (największa atrakcja) zabawka! Dzięki intensywnym kampaniom reklamowym mamy gwarancję, że dziecko będzie truło dupę tak długo aż zgromadzi cały zestaw z danej kolekcji (a kolekcje zmieniają się co miesiąc). Ale poza tym to płacisz ćwierć setki i masz spokój na resztę dnia - czysty zysk!

Oferta napojów [0,2 l - 5 bialenów, 0,5 l - 7 bialenów, 1 l - 10 bialenów]:

Nozz-a-la
Woda "Ametyst"
Weerlandzki bimber
Bimber troglocyt
Piwo "Trzecińskie Mocne"
Soki naturalne mocne "Kajtuś"

[Obrazek: 85_13_11_20_4_29_52.png]

Wszystkie posiłki serwowane w McFerdku posiadają dziesiątki certyfikatów i są polecane przez
lekarzy, dyplomowanych szamanów oraz dietetyków światowej sławy

McFerdek słynie z dobrej atmosfery i korzystnych warunków pracy: wszyscy zatrudnieni przez sieć, od kerownyka aż po sprzątaczkę i stażystę, mogą liczyć na darmową kanapkę, napój, zniżki, premie motywacyjne oraz dodatki i wsparcie w sytuacja trudnych. Ceną jest bezwzględna lojalność wobec firmy i Kompanii. Nasza dewiza to "Ciesz się tym co masz, a jak nie to nie musisz tu pracować Smile))". Obsługa wita gości z uśmiechem i jest na ich każde zawołanie.

[Obrazek: 85_13_11_20_4_31_48.png]

Obecnie sieć otworzyła swoje lokale w kilku największych bialeńskich miastach (wszystkie oznaczone są numerami):

Wolnograd

(01 - Aleja Kaddafiego 33, 02 - Wzgórze Muammara, 03 - Plac Zielony 4,  04 - Rynek Księcia Mikołaja 8, 05 - Osiedle Pawia 91, 06 - ulica Swarzewskiego 12, 07 - ulica Kaniewskiego 44)

Port Arthurberg

(08 - Osiedle Nova Albinusus 11, 09 -ulica Dzbanowiczów 15, 10 - Plac Ofiar Numbres 3)

Apfelbaumstadt

(11 - ulica Kwiatowa 13, 12 - ulica Nowobialeńska 69)

Abdulstaden

(13 - ulica Kaddafiego 77)

Malboro

(14 - Plac Wolności 2)

Jedisan

(15 - Prospekt Morski 82)

Dej

(16 - ulica Mariana Grzybały 7)

Sateda

(17 - ulica Dexa 39)

Nowa Auttera

(18 - ulica Swarzewskiego 18)

Nowy Ab'dorst

(19 - Plac Republiki 4)

Kościelisko

(20 - ulica Benzynowa 2)

Dodatkowo lokale McFerdek zlokalizowane są przy niektórych najpopularniejszych drogach i autostradach. Jest ich obecnie osiem, ale liczba ta ma się stopniowo powiększać w ramach opracowanej przez Kompanię strategii rozwoju sieci.

[Obrazek: 85_13_11_20_4_33_26.jpeg] [Obrazek: 85_13_11_20_4_34_01.jpeg]
prof. net. dr h. c. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst von und zu Faradobus
Prezydent Republiki Bialeńskiej, Lew Wolnogradu,
Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy, Nieustająco Król
Hirschbergii i Weerlandu, Uosobienie Pracowitości Etc.
[Obrazek: 85_20_11_20_5_58_19.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Karol Medycejski
#2
Czy McCarrick nie powinien być w zestawie z paróweczką? Poza tym, czy sieć zamierza wprowadzić do oferty kanapkę inspirowaną golonką po tajsku?
Nie będzie niczego!
#3
Plan jest taki, aby do McCarricka w zestawie przysługiwał darmowy mały aktimelek. Aktualnie trwa promocja, w ramach której do tej kanapki dostaje się flaszkę bimbru za połowę ceny. Taka metoda na głoda.

A golonka to dobry pomysł, przekażę kierownictwu sieci.
prof. net. dr h. c. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst von und zu Faradobus
Prezydent Republiki Bialeńskiej, Lew Wolnogradu,
Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy, Nieustająco Król
Hirschbergii i Weerlandu, Uosobienie Pracowitości Etc.
[Obrazek: 85_20_11_20_5_58_19.png]
#4
Szybki i gigantyczny sukces naszej sieciówki nie pozostał bez odpowiedzi rynku - od kilku dni w całej Bialenii rozwija się zagraniczny podmiot o nazwie REYAL, który niemalże kopiuje nasze pomysły i koncepcje. Co prawda nie ma aż tylu lokali co jedyny oryginalny McFerdek, ale nie wykluczamy wstąpienia na drogę sądową. Nasz konkurent rozpoczął już intensywną kampanię reklamową.

prof. net. dr h. c. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst von und zu Faradobus
Prezydent Republiki Bialeńskiej, Lew Wolnogradu,
Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy, Nieustająco Król
Hirschbergii i Weerlandu, Uosobienie Pracowitości Etc.
[Obrazek: 85_20_11_20_5_58_19.png]
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości