• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wielki wiec z okazji Święta Republiki
[Obrazek: 3_03_11_20_7_03_14.png]

[Obrazek: AA%2B.Zawadzki%2BL.jpg]

Od rana do zapomnianego przez Sternika miasta Bengazi przybywały delegacje oficjeli i gości zagranicznych. Po raz pierwszy od dawna w mieście pojawiło się regularne wojsko, które miało za zadanie przygotować teren uroczystości i przez kilka dni utrzymać tam bezpieczeństwo. Pomalowano trawę na zielono, a niebo na niebiesko. Pojawiły się plakaty, transparenty, flagi. Sprowadzono przyzwoicie wyglądających klakierów obywateli. Na jednym z głównych placów rozstawiono beduińskie namioty, a w jedynym działającym hotelu ulokowano uczestników Święta. O godzinie jedenastej rozpoczął się wielki wiec rocznicowy. W samo południe helikopterem dotarł na miejsce Prezydent Republiki Profesor Ametyst Faradobus.

Niech będzie pochwalony Patron naszej Republiki, Wieczny Wezyr i Król Królów Afryki Muammar Kaddafi, niech będzie pochwalony Wielki Sternik i Premier Tysiąclecia zawsze dzie... nieważne.

Obywatelu Wiceprezydencie Republiki,
Obywatelu Przewodniczący Pro Tempore Zgromadzenia Narodowego,
Obywatelu Przewodniczący Rady Republiki, Drodzy Członkowie Rady,
Kuledzy Ministrowie i pozostali Członkowie Gabinetu,
Drodzy Członkowie Zgromadzenia Narodowego,
Ekscelencje, Czcigodni Goście Zagraniczni i Członkowie Korpusu Dyplomatycznego,
Towarzyszko Przewodnicząca Ludowego Komitetu Dżamahiriji,
Towarzysze Członkowie Ludowego Komitetu Dżamahiriji, Czcigodni Lennicy i Plenipotenci Wolnych Miast Rzeszy,
Wielebni Przywódcy Religijni i Wyznaniowi,
Obywatelki i Obywatele,
Towarzyszki i Towarzysze,
Najdrożsi Rodacy,

siedem lat temu państwo bialeńskie przyjęło obecną, republikańska formę rządów, przy której trwa do dziś jako jedna z nielicznych niemonarchicznych polskich mikronacji. Przez minione siedem lat zasady działania naszego systemu zmieniały się wielokrotnie i często, aby nie powiedzieć bardzo często. Mimo to, niezależnie od tego czy przewodzili nam prezydenci czy premierzy, czy gromadziliśmy się w Parlamencie czy w Zgromadzeniu Narodowym, czy sprawiedliwości pilnował u nas Sąd Ludowy czy Rada Republiki, konsekwentnie trwaliśmy, trwamy i zakładam, że trwać będziemy przy republikańskiej idei, którą zaszczepił w nas duch Króla Królów Afryki. Dziś są urodziny wielkiego dzieła, jakim jest ta Bialenia - ta, którą dziś budujemy i której bronić będziemy przed każdym wrogiem. Dziękuję tym z Was, którzy odważyli się przybyć tu do Bengazi, skrawka stabilności w północnej części naszej ojczyzny, aby przy korzystnej pogodzie uczcić to siedmiolecie. Szczególne pozdrowienie kieruję do Dostojnych Gości z innych państw, których zazwyczaj gościmy w Wolnogradzie i innych miastach Rzeszy. Teraz możecie dotknąć esencji - jądra, z którego narodziła się nasza Republika.

Tak się przyjęło, że to nasze listopadowe święto jest dla szefa państwa czasem podsumowania. W tym roku mam okazję skomentować nade wszystko pierwsze tygodnie mojego urzędowania. Myślę, że mogę zaryzykować stwierdzenie, że teraz, pod koniec 2020 roku, nasze państwo działa sprawnie. Mamy aktywne i pracowite Zgromadzenie Narodowe, w którym udzielać może się każdy obywatel. Powstają inicjatywy ustawodawcze, głównie w ramach wielkiego dzieła naprawy prawa. Zadowolony jestem z działalności większej części mojego Gabinetu i mam nadzieję, że tak pozostanie. Po pewnego rodzaju kryzysie sprawność działania odzyskała Rada Republiki, która stopniowo staje się ważnym i poważanym elementem naszego systemu.

Osobnym zagadnieniem i dużym wyzwaniem są samorządy. Nie bez powodu zaprosiłem Was dziś tu, na tereny Dżamahiriji, która wciąż zdaje się szukać własnej ścieżki. Mam wielką nadzieję, że w ciągu najbliższych miesięcy tę drogę, nieważne czy będzie to klimatyczna anarchia czy też socjalistyczna stabilność, uda się odnaleźć. Absolutnie nie jestem zwolennikiem likwidacji tego ważnego i posiadającego wielki potencjał samorządu. Władze centralne są, Drogie Towarzyszki i Drodzy Towarzysze z Dżamahiriji, Waszym wsparciem w dziele budowy wspólnoty, gospodarowania północnej części Republiki. Wolnograd nie może jedna być reżyserem tego, co ma się dziać w Bengazi i Mesjano. To by było bez sensu. Inicjatywa musi należeć do Was.

Myśląc o dotychczasowych dokonaniach musimy mieć na uwadze przyszłość i cele, które chcemy osiągnąć. Nie ma się co oszukiwać - do tego potrzebujemy nowej krwi, nowych pomysłów, nowych obywateli, a tych być może nie da się pozyskać bez pewnej zmiany formuły. W przeciwieństwie do wielu ja wiecie nie należę do pesymistów. Obecnie w Pałacu Prezydenckim trwają prace na koncepcją programu rozwoju demograficznego. Nie chcę póki co zdradzać szczegółów, uczynię to po nowym roku. Już dziś apeluję jednak, aby mieć tę gigantycznie ważną sprawę na uwadze. Chodzi o to, abyśmy wszyscy przemyśleli sobie to, co możemy zmienić i jak możemy nadać nowe życie naszej v-ojczyźnie. Kiedy za miesiąc lub dwa siądziemy do dyskusji powinniśmy być do niej przygotowani.

Święta nie są jednak po to, aby biadolić tylko po to, aby świętować, cieszyć się i dziękować. Wszystkich Was uroczyście pozdrawiam z siódmą rocznicą proklamacji naszej Republiki. Dla uczczenia tego faktu tu w tym miejscu odsłaniam uroczyście Monument Siedmiolecia - niechaj stanie się on symbolem łączności pomiędzy tą częścią kraju i Bialenią jako całością!

[Obrazek: 85_15_11_20_12_08_15.png]

W dniu wczorajszym ustanowiłem też pamiątkowy Medal Siedmiolecia Republiki, co mam nadzieję stanie się początkiem nowej świeckiej tradycji. W wersji złotej pragnę wręczyć go dziś każdemu z obywateli, zaś w wersji srebrnej - wszystkim obecnym tu Gościom Zagranicznym. Dziękuję Rononowi Dexowi za pomoc w przygotowaniu matrycy.

[Obrazek: 3_03_11_20_6_52_25.png]

Ponadto każdej i każdemu z Was, Drogie Obywatelki i Obywatele, chciałbym wręczyć jubileuszową nagrodę. Każde z Was bowiem włożył w ciągu ostatnich miesięcy znaczący wkład w rozwój Bialenii, która jest Wam za to winna serdeczne Muammar zapłać!

Zgodnie z tradycją to właśnie dziś wręczany jest Order Tytułu Bohatera wraz z tytułem Bohatera Bialenii za 2020 roku. Był to trudny rok i równie trudny był mój wybór. Ostatecznie wahałem się pomiędzy dwoma osobami, ale niespodziewanie jedna z nich sama w prywatnej rozmowie wyszła z inicjatywą, aby tegorocznym Bohaterem został Thomas von Lisendorff. Jest jednym z ojców naszej niezależności, aktywnym na wielu polach, a w ostatnim czasie pełniąc różne funkcje dawał nam przykład, jak być bialeńskim patriotą. Niech ta złota gwiazda będzie tego materialnym świadectwem. Wraz z nią przyjmij, drogi Admirale Thomasie, dziesięć nowych folwarków.

[Obrazek: 3_21_03_20_6_17_36.png]

Podobny przykład oddania i sumienności daje nam Kulega Przewodniczący von Ribentrop, który w gruncie rzeczy nigdy nie był łasy na medale i krzyże zasługi. Dziś pragnę przypiąć do Twojej, Drogi Joahimie, piersi zasłużony Krzyż Oficerski Orderu Budowniczych Republiki, a także przekazać Ci dziesięć folwarków lennych.

[Obrazek: 3_21_03_20_6_06_57.png]

Tu w Bengazi trudno zapomnieć o wkładzie ʿĀliji zawdżat Akrypy. Wiele razy mówiłem, że jako prezydent rozpocznę nadawanie tytułów rewolucyjnych, a trudno o osobę, dla której byłaby to lepsza nagroda. Proszę zatem, abyś przyjęła dziś tytuł honorowy Komendantki Rewolucji, a wraz z nim Krzyż Kawalerski Orderu Budowniczych Republiki.

[Obrazek: 3_21_03_20_6_05_56.png]

Tworząc niedawno listę kawalerów orderów i odznaczeń ze zdziwieniem odkryłem, że na piersi Ronona Dexa nie ma jeszcze żadnego Medalu Sił Zbrojnych. Aby nadrobić to zaniedbanie jako Zwierzchnik Sił Zbrojnych wręczam Marszałkowi Wielkiemu ów medal w wersji brązowej z przekonaniem, że już wkrótce stanie się on złoty. Oprócz tego przekazuję Rononowi dwadzieścia folwarków.

[Obrazek: 3_21_03_20_6_32_20.png]

Kilka osób chciałbym wyróżnić rzadko nadawanymi brązowymi Medalami Za Aktywność. Są to: Karol Medycejski (któremu dodaję dwadzieścia folwarków), Piotr Pawłowicz (wraz z dziesięcioma folwarkami) i JE Ambasador Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz.

[Obrazek: 3_21_03_20_5_29_16.png]

Z kolei Jankowi Sapiesze wręczam 7 folwarków wraz z brązowym Medalem Zasłużony Dla Rozwoju Regionów, zaś Iwanowi Pietrowowi taką samą liczbę folwarków i brązowy Medal Literacki.

[Obrazek: 3_21_03_20_5_37_18.png]
[Obrazek: 3_21_03_20_5_26_12.png]

Mojej poprzednice Siostrze Liderce Akrypie Ali Shariati przekazuję złoty Medal Zasłużony dla Nauki i Kultury, a Markowi Bajtusiowi - 10 folwarków.

[Obrazek: 3_21_03_20_5_35_34.png]

Pragnę także nagrodzić kilku obywateli państw obcych poprzez wręczenie im Orderu Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni. Przede wszystkim wyrazy przyjaźni kieruję w kierunku Namiestników Palatynatu Leocji, z którym w ostatnich miesiącach połączyły nas dobre stosunki oparte na fundamencie zaufania. Kulegów Helwetyka Romańskiego i Franklina Garamonda nagradzam zatem Wielkimi Gwiazdami tegoż orderu. Czcigodny Helwetyk jest też od 2014 roku jednym z Bohaterów Dżamahiriji w grupie Bohaterów Narodu Sarmackiego. Jako, że jakiś czas temu wprowadziliśmy specjalne znaki, Złote Gwiazdy, przysługujące Bohaterom Bialenii i Dżamahiriji pozwalam sobie, obok Orderu Bialeńskiej Gwiazdy Przyjaźni, wręczyć mu jedną z nich.

[Obrazek: 3_21_03_20_6_12_17.png]

[Obrazek: 3_21_03_20_6_17_02.png]

Moje urzędowanie na stanowisku MSZ i początek prezydentury przyniosły także niespodziewane zakończenie kryzysu na linii Wolnograd-Rotria, a chłodne stosunki zastąpiła stopniowa odbudowa zaufania. Duża w tym zasługa obecnego Patriarchy Jana III, wcześniej Sekretarza Stanu. Jego Świątobliwości również mam przyjemność wręczyć Wielką Gwiazdę. Z kolei jego poprzednikowi, dziś kardynałowi Aureliuszowi Medycejskiemu, przekazuję Złotą Gwiazdę tego samego orderu.

[Obrazek: 3_21_03_20_6_14_59.png]

Gorąco zapraszam Was do dalszego świętowania. W wielkim namiocie rozpocznie się za chwilę pokaz tańców ludowych, po którym nastąpi wielka uczta narodowa. Wieczorem planowana jest także "Randka w ciemno" ku naszej wspólnej uciesze.

Niech żyje Republika!
prof. net. dr h. c. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst von und zu Faradobus
Prezydent Republiki Bialeńskiej, Lew Wolnogradu,
Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy, Nieustająco Król
Hirschbergii i Weerlandu, Uosobienie Pracowitości Etc.
[Obrazek: 85_20_11_20_5_58_19.png]
[-] 5 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Erik, Helwetyk, Janek Sapieha, Joahim-von-R, Thomas von Lisendorff
[Obrazek: Depesza-gratulacyjna-dla-Jego-Ekscelencj...Leocji.png]

Proszę, Drogi Kolego, przyjąć również w dniu Święta Republiki symboliczny upominek od Palatium Namiestników. Trwający weekend jest radosny dla mikroświata — wczoraj odbyły się koronacje Jego Królewskiej Mości Aleksandra, króla Dreamlandu i Scholandii, oraz Jego Królewskiej Mości Jana V, króla Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Z tej okazji mieliśmy przyjemność zaprezentować obu koronowanym głowom siostrzane trunki, uwarzone z okazji dat szczególnych dla Palatynatu Leocji. Dzisiaj w rodzinie najlepszych leockich piw pragniemy powitać Palatynackie Strong Dark Ale, uwarzone z okazji zawarcia traktatu o stosunkach dyplomatycznych między Republiką Bialeńską o Palatynatem Leocji:

To wspaniałe piwo o rubinowo-orzechowej barwie po nalaniu do szkła odrobinę przypomina koniak. Pachnie przepięknie. Wyczuwalny jest aromat jabłek i rodzynek, który jednak nie jest zdominowany słodyczą — bardzo dobrze zbalansowaną w tym piwie. W tle wyczuć można nuty bananów i goździków, bardzo charakterystyczne dla gatunku. Już przy pierwszym łyku czuć jak bardzo pełne smaku jest to piwo. W tej gęstej i oleistej cieczy, pełnej słodowych i karmelowych nut, mocno wyczuwalne są czerwone owoce, a piwo przyjemnie grzeje przełyk. Wraz z postępującą degustacją odkrywać będziemy kolejne smaki i aromaty — jeszcze więcej jabłka, wydawać by się mogło, że lekko pieczonego, odrobina cynamonu, miód, typowe drewniane nuty z racji leżakowania w beczkach, a także znane aromaty z Palatynackiego Portera Brzeskiego, po którym to beczki były wykorzystane.

[Obrazek: 717588dd6b37d4bbfc76286c865397c0.png]

W imieniu Czcigodnego Namiestnika Franklina Garamonda oraz własnym serdecznie dziękuję za odznaczenie. Jestem wzruszony i zaszczycony. Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko wyrazić nadzieję, że przyjazne stosunki między naszymi krajami będą się jedynie umacniały.

Niech żyje Republika!
(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
[Obrazek: 1000.png]
[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Akrypa Ali Shariati, Ametyst Faradobus
Z okazji Waszego święta, pragnę Wam w imieniu własnym, obywatele Bialenii, złożyć najserdeczniejesze życzenia wszelkiej pomyślności i wytrwałości w dalszym dążeniu do celów jakie sobie postawicie, jako naród, ale i każdy osobno. Szczęść Wam kto może i kto zechce!

leutnant K. u. K. Armee, Heinz-Werner Grüner
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
Szanowny Panie Prezydencie!
Drodzy Bialeńczycy!

Z okazji Waszego Wspaniałego Święta, w imieniu swoim i narodu brodryjskiego pragnę złożyć życzenia pomyślności i wytrwałości. Bez Bialenii z pewnością v-świat nie byłby tak ciekawy i inspirujący. Jesteście narodem, który Brodria i Brodryjczycy darzą wielkim zaufaniem i przyjaźnią. Niech ta "siódemka" będzie Waszą prawdziwie szczęśliwą cyfrą na dalsze dni i lata.

/-/ Władimir Iljicz Grenin
Prezydent Związku Republik Brodryjskich.
  • Ametyst Faradobus
Wasza Ekscelencjo!
Jako przedstawiciel Ich Cesarskich Mości Franciszka Leopolda I i Jana I pragnę złożyć serdeczne gratulacje z okazji już siódmej rocznicy. W imieniu narodów Monarchii i Cesarstwa Rzymian pragnę zapewnić o niesłabnącej przyjaźni do Bialeńczyków i radości ze wspólnego świętowania tego świetnego jubileuszu. Życzę aby Republika Bialeńska wzrastała w potęgę na przestrzeni lat i mam nadzieję że będziemy spotykali się na takich uroczystościach jeszcze wiele lat w coraz większej przyjaźni.

Niech Żyje Republika Bialeńska!
Maurycy Orański-Nassau
Cesarski i Królewski Prezydent Ministów
Megas Domestikos Cesarstwa Rzymian
  • Ametyst Faradobus
Witam wszystkich.
Panie prezydencie, 
Z okazji waszego święta chciałbym w imieniu swoim a także rodu Potockich złożyć wam życzenia,
Oby wasze państwo rozrastało się i było wzorowym państwem polskiego mikroświata.
Wszystkiego najlepszego. Smile Wink
/-/ Michał Jerzy Potocki
Kanclerz Wielki
Oficer Wojsk Polskich
Książe Skarlandu
Namiestnik Księstwa Salzburga
  • Ametyst Faradobus
Wasza Ekscelencjo Panie Prezydencie,
Szanowni Bialenczycy!

W dniu dzisiejszym rząd Związku Winkulijskiego chyli czoła przed narodem Republiki Bialeńskiej, w dniu tak wyjątkowym jakim jest Święto Republiki. W tym wielkim dniu w imieniu własnym, jak i całego narodu winkulijskiego, pragnę nie tylko wyrazić uznanie i podziw dla Bialeńczyków, którym udało się zbudować oraz co ważniejsze utrzymać pozycje największej republiki polskiego mikroświata, ale także zapewnić o woli przyjaznego współżycia między narodem bialeńskim i winkulijskim, głęboko wierzę, że w tym oto nieprzypadkowym dniu — wyjątkowym w skali całego mikroświata, będziemy rozwijać i umacniać dobrosąsiedzkie i partnerskie relacje, oparte na wzajemnym dialogu i zrozumieniu. 

Mając to na uwadze pragnę złożyć w imeniu własnym, jaki i w imieniu całego narodu winkulijskiego, wszystkim mieszkańcom Republiki Bialeńskiej najserdeczniejsze życzenia z okazji siódmej rocznicy proklamowania Republiki Bialeńskiej!

Z poważaniem 
(-) Erik Otton von Hohenburg
Kanclerz Związku Winkulijskiego

[Obrazek: o2vQuKdueQwk.png]
  • Ametyst Faradobus
Drogi Kulego Prezydencie,

serdecznie dziękuję za odznaczenie. Gdy tylko się dowiedziałem, postanowiłem przylecieć i osobiście je odebrać.
Przyjaźń z Wami i współpraca z Republiką Bialeńską, to najlepsze co spotkało Palatynat Leocji po 1989 roku.

Łącząc wyrazy,
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
[Obrazek: 1026.png]
  • Ametyst Faradobus
Szanowny Panie Prezydencie,
Składam najserdeczniejsze życzenia z okazji Święta Republiki Bialeńskiej. Niech wszyscy mieszkańcy będą dumni z tak ważnej uroczystości.
Z wyrazami szacunku,
Maciej Gerwazy Lisewicz

[Obrazek: 1025.png]
  • Ametyst Faradobus
Szanowny Panie Prezydencie,
Szanowni Obywatele Republiki Bieleni,
Składam serdeczne życzenia z okazji Święta Republiki Bieleńskiej.
Vivat Republica!
Józef Wilhelm Potocki h. Pilawa

Podskarbi Nadworny
Namiestnik Wojsk Koronnych
Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów w Palatynie Leocji i Pustkowiach Winków
  • Ametyst Faradobus

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości