• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wielki wiec z okazji Święta Republiki
#11
Panie Prezydencie,
Szanowni Obywatele,
Szanowni Państwo,

To już siedem lat istnienia Republiki. Niechaj Bialenia przetrwa kolejne siedem i jeszcze dłużej! Chciałbym wszystkim złożyć życzenia pomyślności, wytrwałości i dalszych sukcesów wewnętrznych, jak i zewnętrznych.
Niech żyje Republika!
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
#12
Cytat:[Obrazek: 800px-Medici_popes.svg.png]

Wasza Ekscelencjo,
Towarzyszu Prezydencie,
Wielmożny Hrabio,
Czcigodni Wierni Bialeńczycy,

mimo iż przybyło do Rotrii kilkadziesiąt zaproszeń z błędną datą, za które wypłacono 70 milionów, przybyliśmy na te wspaniałe uroczystości święta Republiki. Świętujemy bowiem tak, jak Pan Jezus powiedział. I to jest piękne, bo gdy jest możliwość kilkukrotnego świętowania (15 listopada i 15 stycznia), to najlepiej świętować w oba dni. Mniejsza, rozgadaliśmy się.

W imieniu Państwa Kościelnego Rotria oraz Złotego Tronu pragniemy życzyć Republice wszystkiego co najlepsze, przede wszystkim nieustannego i trwałego rozwoju, owoców aktywności i wpływów na Pollinie. Bialenia to wspaniały partner w współpracy międzynarodowej, przede wszystkim kulturowej i naukowej, co ważne jest dla Rotrii i Rotryjczyków. Mamy głęboką nadzieję, że nasze relacje będą jeszcze mocniej się zacieśniały na bazie nie martwego prawa, ale wspólnej przyjaźni. Bialeńczycy są mile widziani w Rotrii. Mamy nadzieję, że tak będzie już zawsze. Dopóki my, dinozaury tej ziemi, żyjemy.

Mamy dla Towarzysza Prezydenta wyjątkowy upominek, który mamy głęboką nadzieję, zawiśnie w gabinecie nad jego biurkiem obok godła Republiki Bialeńskiej. To portret Ojca Świętego Jana I w otoczeniu dzieci, styl Towarzyszowi bardzo dobrze znany. Ręką naszą pobłogosławiony. Niech upiększa wnętrza Pałacu Prezydenckiego i przypomina o Rotrii, nie tej wojennej i złej, ale tej radosnej i pociesznej. Czas na nas, Premier z rządem czekają na nas na lotnisku. Wszystkiego dobrego!

(-) Giovanni III, p.p.

[Obrazek: 51HD+ESeqYL._AC_SS350_.jpg]
(-) Pio Maria Cesare de Medici,
wcześniej Patriarcha Rotrii Jan I,
uprzednio Imperator Skarlandu
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
#13
Najlepsze życzenia dla Republiki i wszystkich jej Mieszkańców! Smile
#14
Cytat:Wasza Ekscelencjo, Panie Prezydencie,


W imieniu Jego Królewskiej Mości Jana V, całej braci szlacheckiej, duchowieństwa, mieszczaństwa i ludu Rzeczypospolitej, składam najserdeczniejsze życzenia Waszej Ekscelencji i całemu Narodowi Bialeńskiemu w dniu Święta Republiki. Oby Naród wzrastał w pokoju i jedności, i rozwijał się harmonijnie. Niech przeżywanie tego Święta napełni mieszkańców Republiki nowym zapałem do budowania wspólnego dobra.
Korzystając z okazji, przesyłam wyrazy wysokiego uznania i ufam, że stosunki między Republiką Bialeńską i Rzecząpospolitą będą owocne, i przyjazne, a nasze Narody i Państwa jeszcze bardziej będą zacieśniać relacje między sobą.
Z wyrazami rewerencji,

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Ambasador Rzeczypospolitej w Republice Bialeńskiej

Serdecznie dziękuję Waszej Ekscelencji za odznaczenie mnie Medalem za Aktywność. Choć uważam, że znowu tak bardzo aktywny nie byłem (choć może i trochę tak), to niech odznaczenie to motywuje mnie do aktywnej działalności na rzecz zbliżenia między naszymi Narodami i Państwami.
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
#15
Wasza Ekscelencjo,
Panie Prezydencie,
Szanowni Bialeńczycy,

W imieniu Suderlandczyków i Suderlandu życzę Wam wszystkiego najlepszego z okazji Święta Republiki. Rozwijajcie się dalej, bo jesteście jednym z najważniejszych państw naszego świata i bez Was, Pollin byłby o wiele uboższy. Działajcie dalej razem - na rzecz wspólnego dobra.

Z wyrazami szacunku
Karl von Schwarzengrau
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
#16
Mili Państwo, Ekcelencje, Dostojni Goście i Drodzy Przyjaciele,

jestem mile zaskoczony ilością otrzymanych życzeń i tym, jak tłumnie przybyliście, aby świętować wraz z Bialeńczykami nasze święto. Dziękuję Wam za to i obiecuję, że te miłe gesty staną się dla mnie inspiracją w zakresie prowadzenia polityki zagranicznej. Jednocześnie chciałbym wszystkim naszym gościom wręczyć pamiątkowy Srebrny Medal Siedmiolecia Republiki:

[Obrazek: 3_03_11_20_6_51_57.png]

Bardzo cieszy mnie też obecność Hewreta. Dla mnie jako prezydenta bardzo ważna jest łączność z tymi, którzy kiedyś tworzyli Bialenię pokładając bardzo często duże zasługi, a dziś podążają inną ścieżką. W związku z tym pragnę przyznać mu, w drodze wyjątku, ten sam medal, ale w wersji złotej - takiej, którą otrzymali aktualni obywatele.

Raz jeszcze dziękuję za wspólne świętowanie i za dobry stosunek do Bialenii.
prof. net. dr h. c. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst Herod von Faradobus
Prezydent Republiki Bialeńskiej, Lew Wolnogradu,
Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy, Nieustająco Król
Hirschbergii i Weerlandu, Uosobienie Pracowitości Etc.
[Obrazek: 85_12_01_21_7_05_03.png]
[-] 3 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Helwetyk, Hewret z Gerwenu, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
#17
Serdecznie dziękuję za to wyróżnienie. Sam sobie czasem pluję w brodę, że tutaj tak rzadko bywam... Muszę sobie tylko znaleźć jakiś "punkt zaczepienia". Wink
#18
Ja takoż dziękuję serdecznie za odznaczenie. Smile
#19
Teraz to Kolega Prezydent budzi mojego Breżniewa. Dziękuję!
(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
[Obrazek: 1000.png]
#20
Serdeczne Muamar zapłać za uznanie i odznaczenie.
To dla mnie niebywałe odznaczenie i zaszczyt.
/-/Thomas von Lisendorff - Dostojewski
carewicz brodryjski 
Grand Lisendorff 
Admirał MW SZ RB i Republiki Brodryjskiej 
Minister Kultury i Sportu Bialenii
 Prezes BZS
[Obrazek: AG106.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości