• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wielki wiec z okazji Święta Republiki
Panie Prezydencie,
Szanowni Obywatele,
Szanowni Państwo,

To już siedem lat istnienia Republiki. Niechaj Bialenia przetrwa kolejne siedem i jeszcze dłużej! Chciałbym wszystkim złożyć życzenia pomyślności, wytrwałości i dalszych sukcesów wewnętrznych, jak i zewnętrznych.
Niech żyje Republika!
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
Cytat:[Obrazek: 800px-Medici_popes.svg.png]

Wasza Ekscelencjo,
Towarzyszu Prezydencie,
Wielmożny Hrabio,
Czcigodni Wierni Bialeńczycy,

mimo iż przybyło do Rotrii kilkadziesiąt zaproszeń z błędną datą, za które wypłacono 70 milionów, przybyliśmy na te wspaniałe uroczystości święta Republiki. Świętujemy bowiem tak, jak Pan Jezus powiedział. I to jest piękne, bo gdy jest możliwość kilkukrotnego świętowania (15 listopada i 15 stycznia), to najlepiej świętować w oba dni. Mniejsza, rozgadaliśmy się.

W imieniu Państwa Kościelnego Rotria oraz Złotego Tronu pragniemy życzyć Republice wszystkiego co najlepsze, przede wszystkim nieustannego i trwałego rozwoju, owoców aktywności i wpływów na Pollinie. Bialenia to wspaniały partner w współpracy międzynarodowej, przede wszystkim kulturowej i naukowej, co ważne jest dla Rotrii i Rotryjczyków. Mamy głęboką nadzieję, że nasze relacje będą jeszcze mocniej się zacieśniały na bazie nie martwego prawa, ale wspólnej przyjaźni. Bialeńczycy są mile widziani w Rotrii. Mamy nadzieję, że tak będzie już zawsze. Dopóki my, dinozaury tej ziemi, żyjemy.

Mamy dla Towarzysza Prezydenta wyjątkowy upominek, który mamy głęboką nadzieję, zawiśnie w gabinecie nad jego biurkiem obok godła Republiki Bialeńskiej. To portret Ojca Świętego Jana I w otoczeniu dzieci, styl Towarzyszowi bardzo dobrze znany. Ręką naszą pobłogosławiony. Niech upiększa wnętrza Pałacu Prezydenckiego i przypomina o Rotrii, nie tej wojennej i złej, ale tej radosnej i pociesznej. Czas na nas, Premier z rządem czekają na nas na lotnisku. Wszystkiego dobrego!

(-) Giovanni III, p.p.

[Obrazek: 51HD+ESeqYL._AC_SS350_.jpg]
(-) Pio Maria Cesare de Medici,
wcześniej Patriarcha Rotrii Jan I,
uprzednio Imperator Skarlandu
  • Ametyst Faradobus
Najlepsze życzenia dla Republiki i wszystkich jej Mieszkańców! Smile
Cytat:Wasza Ekscelencjo, Panie Prezydencie,

W imieniu Jego Królewskiej Mości Jana V, całej braci szlacheckiej, duchowieństwa, mieszczaństwa i ludu Rzeczypospolitej, składam najserdeczniejsze życzenia Waszej Ekscelencji i całemu Narodowi Bialeńskiemu w dniu Święta Republiki. Oby Naród wzrastał w pokoju i jedności, i rozwijał się harmonijnie. Niech przeżywanie tego Święta napełni mieszkańców Republiki nowym zapałem do budowania wspólnego dobra.
Korzystając z okazji, przesyłam wyrazy wysokiego uznania i ufam, że stosunki między Republiką Bialeńską i Rzecząpospolitą będą owocne, i przyjazne, a nasze Narody i Państwa jeszcze bardziej będą zacieśniać relacje między sobą.

Z wyrazami rewerencji,

Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Ambasador Rzeczypospolitej w Republice Bialeńskiej

Serdecznie dziękuję Waszej Ekscelencji za odznaczenie mnie Medalem za Aktywność. Choć uważam, że znowu tak bardzo aktywny nie byłem (choć może i trochę tak), to niech odznaczenie to motywuje mnie do aktywnej działalności na rzecz zbliżenia między naszymi Narodami i Państwami.
  • Ametyst Faradobus
Wasza Ekscelencjo,
Panie Prezydencie,
Szanowni Bialeńczycy,

W imieniu Suderlandczyków i Suderlandu życzę Wam wszystkiego najlepszego z okazji Święta Republiki. Rozwijajcie się dalej, bo jesteście jednym z najważniejszych państw naszego świata i bez Was, Pollin byłby o wiele uboższy. Działajcie dalej razem - na rzecz wspólnego dobra.

Z wyrazami szacunku
Karl von Schwarzengrau
  • Ametyst Faradobus
Mili Państwo, Ekcelencje, Dostojni Goście i Drodzy Przyjaciele,

jestem mile zaskoczony ilością otrzymanych życzeń i tym, jak tłumnie przybyliście, aby świętować wraz z Bialeńczykami nasze święto. Dziękuję Wam za to i obiecuję, że te miłe gesty staną się dla mnie inspiracją w zakresie prowadzenia polityki zagranicznej. Jednocześnie chciałbym wszystkim naszym gościom wręczyć pamiątkowy Srebrny Medal Siedmiolecia Republiki:

[Obrazek: 3_03_11_20_6_51_57.png]

Bardzo cieszy mnie też obecność Hewreta. Dla mnie jako prezydenta bardzo ważna jest łączność z tymi, którzy kiedyś tworzyli Bialenię pokładając bardzo często duże zasługi, a dziś podążają inną ścieżką. W związku z tym pragnę przyznać mu, w drodze wyjątku, ten sam medal, ale w wersji złotej - takiej, którą otrzymali aktualni obywatele.

Raz jeszcze dziękuję za wspólne świętowanie i za dobry stosunek do Bialenii.
prof. net. dr h. c. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst von und zu Faradobus
Prezydent Republiki Bialeńskiej, Lew Wolnogradu,
Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy, Nieustająco Król
Hirschbergii i Weerlandu, Uosobienie Pracowitości Etc.
[Obrazek: 85_20_11_20_5_58_19.png]
[-] 3 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Helwetyk, Hewret z Gerwenu, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Serdecznie dziękuję za to wyróżnienie. Sam sobie czasem pluję w brodę, że tutaj tak rzadko bywam... Muszę sobie tylko znaleźć jakiś "punkt zaczepienia". Wink
Ja takoż dziękuję serdecznie za odznaczenie. Smile
Teraz to Kolega Prezydent budzi mojego Breżniewa. Dziękuję!
(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
[Obrazek: 1000.png]
Serdeczne Muamar zapłać za uznanie i odznaczenie.
To dla mnie niebywałe odznaczenie i zaszczyt.
/-/Thomas von Lisendorff - Dostojewski
Grand Lisendorff 
Admirał MW SZ RB 
Minister Kultury i Sportu 
Wiceminister spraw zagranicznych 
 Prezes BZS
Lider Zielonego Świtu 
Ambasador Republiki Bialeńskiej w Królestwie Dreamlandu 
  • Ametyst Faradobus

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości