• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiatr Północy
#1
15 listopada 2020 roku; godzina 7:00.
Lokalizacja: Baza Suderlandzkich Sił Zbrojnych nad Zatoką Koburgijską; Koburgia.

Z bunkra wychodzi Marszałek Sił Zbrojnych Karl von Schwarzengrau w nowym, czystym mundurze. Wizualnie również się zmienił, odzyskał siły, wyglądał niemalże tak samo jak na początku swej kariery. W największej bazie SSZ na Nordacie zebrało się 50 000 żołnierzy, marynarzy oraz pilotów. Przyszli wysłuchać najnowszych rozkazów, których nikt im nie wydawał od dawna. Punktualnie o 7:10, a więc wraz ze wschodem Słońca, na mównicę przed niekończącymi się szeregami wojska, wszedł Marszałek.

"Żołnierze!
Wraz z tym wschodem Słońca wstaje kolejna nadzieja dla naszej Ojczyzny. Dzisiaj nadchodzi "Wiatr Północy". Odzyskajmy Suderland jeszcze raz. Tylko tylu nas zostało po tych wszystkich wojnach i toczonych w nich bitwach. Wojna stała się naszym sensem życia, a więc zbierzmy się jeszcze raz do walki i odzyskajmy to co nasze. Przez ten cały czas, nasze laboratoria i fabryki pracowały nad ulepszeniem sprzętu jaki posiadaliśmy. Wszystkie nasze czołgi, karabiny, samoloty, działa i okręty zostały zmodernizowane. Nasz stan liczebny oraz uzbrojenie pozwala na sformowanie jednej dziesięciotysięcznej dywizji pancernej oraz dwóch dywizji piechoty liczących piętnaście tysięcy żołnierzy każda. Pozostałe dziesięć tysięcy zasili okręty i lotnictwo. Wszystko zostało szczegółowo zaplanowane i zaraz po tej odprawie poznacie swoje jednostki. 

Nordatę dla Suderlandu obronią zaprzyjaźnieni watażkowie sprawujący nadzór nad poszczególnymi obszarami. Wywodzą się oni z Legionów Nordackich. Sama Wyspa Suderland jest chroniona przez przyjaciół z Bialenii, którzy za chwilę zostaną poinformowani o odrodzeniu. Zapoczątkuje to działaniu narodowej partyzantki, która rozpocznie wojnę z anarchią na Wyspie Suderland. Do partyzantów dołączymy my.

Rozpoczynamy przygotowania do wyzwolenia i odbudowy. Jutro wyruszamy do Ziemi Ojczystej! 
Niech żyje Suderland!"

Po wygłoszeniu przemowy i zarysowaniu planów działania, żandarmeria wojskowa rozpoczęła wydawanie książeczek wojskowych. Oficerowie byli przygotowani już wcześniej i czekali na zakończenie przydzielania żołnierzy do jednostek. W tym samym czasie kompanie logistyczne ładowały na okręty transportowe wyposażenie. 

Poza samymi żołnierzami, do dyspozycji Marszałka było 15 000 bojowników Białej Gwardii, którzy w przeszłości pełnili służbę w dywizjach gwardyjskich oraz powietrzno - desantowych. Sformowano elitarną dywizję o nazwie "Legia Honorowa Karla von Schwarzengrau", która składa się z dwóch brygad pancernych, dwóch brygad piechoty zmechanizowanej oraz brygady spadochroniarzy.
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości