• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kościelisko
#1
Miasto Rzeszy Kościelisko

stolica przeciętności

[Obrazek: 85_15_11_20_7_48_16.png] [Obrazek: 85_15_11_20_7_47_35.png]

Kościelisko jest chyba najbardziej przeciętnym miastem Rzeszy Bialeńskiej, a zarazem jednym z najbardziej przeciętnych miejsc w Bialenii. Położone jest w północno-wschodniej części Polesia, na skraju Puszczy Kościeliskiej i Borów Żelaźnickich. W przeciwieństwie do Króliska, Zielonego Krzyża, Szańca i innych poleskich miasteczek nie ma w sobie za grosz uroku. Tutejsi mieszkańcy mają słuszną opinię konserwatywnych, sfrustrowanych dziadów, którzy nie cierpią obcych (a najbardziej tych z pobliskiego Króliska) i uważają się za najlepszych Bialeńczyków na świecie (często w ogóle za jedynych Prawdziwych Bialeńczyków). Nietrudno zgadnąć, że mimo ciekawego położenia nie rozwinęła się tutaj turystyka, bo i kościeliszczan nie interesują turyści, a jedynie ich pieniądze. Oni sami wiodą nudne życie: kobiety zajmują się domem, ich mężowie pracują w fabrykach i urzędach, a potem piją w domu piwo i oglądają telewizję. Z kolei emeryci dzielą czas pomiędzy dom, przychodnię, bazarki i zielone meczety. Pod względem politycznym Kościelisko to raj dla każdej władzy, bo tutejsi bezgranicznie popierają każdy aktualny rząd, aby nie narobić sobie kłopotów (około połowa dorosłych pracuje w budżetówce) i nie stracić dotacji republikańskich.


Film o codziennym życiu miasta

Zapewne domyśliliście się już, że w Kościelisku nie ma żadnych szczególnych atrakcji i zabytków. Miejscowym wystarczają sklepy, bazary i podrzędne knajpy, w których można spotkać się ze znajomymi (ale to rzadko, bo w domu jest lepiej i taniej). Centralnym punktem jest Park Miejski, w którym narzeka się na wszystko i obgaduje sąsiadów. Dla młodzieży ważnym miejscem jest jedyna dyskoteka oraz stadion, na którym rozgrywają się mecze tutejszej biedadrużyny oraz burdy. Raz na brodryjski rok kościeliszczanie pozwalają sobie na rodzinny wypad do kina (ale popkorn biorą wtedy ze sobą).

[Obrazek: 85_15_11_20_7_45_49.jpeg] [Obrazek: 85_15_11_20_7_46_02.jpeg]

Miasto liczy około 80 000 mieszkańców. Liczba ta zmniejsza się, bo wszyscy młodzi, którzy mają trochę oleju w głowie wyjeżdżają do większych miast. Mimo to pozostali są dosyć płodni, więc klęska demograficzna nie jest taka znowu nieuchronna.

[Obrazek: 85_15_11_20_7_46_16.jpeg]
 prof. dr net. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst Faradobus

Minister Spraw Zagranicznych i były Prezydent Republiki Bialeńskiej
W Rzeszy Bialeńskiej Lew Wolnogradu, Sułtan Faradobaju i Wielki Kniaź Jaruzelimy,
zaś z woli Ludu Szlacheckiego Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu Etc.
[Obrazek: 85_24_01_22_10_20_22.png]
[Obrazek: 1018.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ronon Dex
#2
[Obrazek: 85_11_02_21_12_53_13.png]

Głównym punktem na komunikacyjnej mapie Kościeliska jest dworzec kolejowy "Kościelisko - Miasto", który znajduje się na centrum miasta. Jak to na bialeńskiej prowincji bywa jest to miejsce zebrań wszelkiego rodzaju dziadostwa: przekupek, przemytników, żebraków, sekciarzy oraz podróżnych, a zarazem główny punkt kontaktu hermetycznej społeczności ze światem zewnętrznym. Co kilka dni plac przed dworcem staje się placem targowym, gdzie można nabyć praktycznie wszystko: od taniego bimbru poprzez papierosy i broń aż po towary luksusowe.

Poza tym z dworca odjeżdżają także pociągi Bialeńskich Linii Kolejowych. Kościelisko posiada aktualnie bezpośrednie połączenie z następującymi miastami:
Ponadto stacja jest jednym z głównych punktów na trasie Poleskiego Tramwaju - kolejki łączącej ze sobą kilkanaście miejscowości na terenie środkowego Polesia. Poza tym sprzed dworca odjeżdżają liczne marszrutki, wieśbusy i autobusy, między innymi do Wolnogradu, Garbowa, Apfelbaumstadt i szeregu mniejszych punktów osadniczych.
 prof. dr net. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst Faradobus

Minister Spraw Zagranicznych i były Prezydent Republiki Bialeńskiej
W Rzeszy Bialeńskiej Lew Wolnogradu, Sułtan Faradobaju i Wielki Kniaź Jaruzelimy,
zaś z woli Ludu Szlacheckiego Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu Etc.
[Obrazek: 85_24_01_22_10_20_22.png]
[Obrazek: 1018.png]
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości