• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sączyn - miasto i kompleks memorialny
#1
Miasto Rzeszy Sączyn

[Obrazek: 85_21_11_20_11_31_15.jpeg]

Sączyn to średniej wielkości miasto położone na Pomorzu, nieco na zachód od Nowego Ab'Dorst. Nazywane jest często Perłą Południa. Liczy obecnie 60 tysięcy mieszkańców. Jego przeszłość i teraźniejszość są ściśle związane z morzem. Znajduje się tu duży port rybacki, liczne zakłady przemysłu spożywczego, a także warsztaty i fabryki specjalizujące się w sprzęcie rybackim i wędkarskim. Miasto wraz z okolicami jest też popularnym ośrodkiem wczasowym - tutejsze plaże to co prawda syf, kiła i mogiła, a woda to jeden wielki rezerwat sinicy, ale za to w samym Sączynie spragniony rozrywki turysta znajdzie liczne restauracje, dyskoteki, bary, kasyna,  kluby oraz inne atrakcje. Miejscowość dysponuje tysiącami miejsc noclegowych na każdą kieszeń. Atrakcją samą w sobie jest też urokliwa Stara Dzielnica nazywana tak z powodu licznych zabytków i dużej populacji starych, złośliwych bab. W listopadzie 2020 roku miejscowość otrzymała status Miasta Rzeszy Bialeńskiej.

[Obrazek: 85_21_11_20_11_30_25.jpeg] [Obrazek: 85_21_11_20_11_31_58.jpeg]

Bialeńczycy cieszący się dobrobytem na bulwarze nadmorskim ; Park Seniora zlokalizowany w centrum miasta

Współcześnie Sączyn znany jest dziś z jeszcze jednego powodu. Ma to związek z wydarzeniami, które we wrześniu 2014 roku działy się kilka kilometrów na wschód od miasta, nad brzegiem oceanu. Wówczas siły ekspedycyjne armii Zjednoczonego Socjalistycznego Królestwa Hirschbergii i Weerlandu pod wodzą Premiera Tysiąclecia marszałka Laszka Młynariewa dokonały niespodziewanego desantu przyjaźni, zajęły miejscowość na kilka godzin i stanęły naprzeciwko oddziałów dowodzonych przez marszałka Ronona Dexa. Obie strony stoczyły dobrosąsiedzką potyczkę znaną dziś jako bitwa sączyńska, nazywana także Bitwą Dwóch Marszałków albo Bitwą Przyjaźni. W trakcie walk poległ sam Premier Tysiąclecia (ale na szczęście szybko zmartwychwstał), a przelana krew stała się fundamentem miłości pełnego przyjacielstwa pomiędzy Narodem Bialeńskim i Ludem Szlacheckim Hirschbergii, Weerlandu, Zachodnich Stepów i Aralii.

[Obrazek: 85_21_11_20_11_44_22.jpeg]

Czołg, na którym Premier Tysiąclecia wjechał do Sączyna

Od kilku lat miejsce walk jest modnym celem pielgrzymek mieszkańców ZSKHiW, a przede wszystkim Weerlandczyków, którzy tłumnie nawiedzają miejsce chwalebnej śmierci swojego Wielebnego. W czasie niedawnych obchodów szóstej rocznicy bitwy staraniem władz Rzeszy na dawnym polu bitwy otwarto Kompleks Memorialny "Sączyn 2014" upamiętniający tamte wydarzenia. Składa się on z pomników, ścieżki edukacyjno-martyrologicznej oraz Muzeum Przyjaźni Narodów. Stale odsłaniane są kolejne atrakcje - w planach jest m.in. replika okrętu, którym Premier Tysiąclecia przybył do Bialenii, a także bliźniacze kopce - Kurhan Młynariewa i Kurhan Ronona. Każdego dwudziestego pierwszego dnia miesiąca na terenie kompleksu odbywają się też uroczyste miesięcznice bitwy.

[Obrazek: 85_21_11_20_11_48_55.jpeg]

Pomnik przedstawiający bialeńskiego i hirschbersko-weerlandzkiego żołnierza
gratulujących sobie umiejętności po zakończeniu bitwy sączyńskiej

[Obrazek: 85_21_11_20_12_00_49.jpeg]

Monumentalne wyobrażenie Premiera Tysiąclecia i jego oddziałów
prof. net. dr h. c. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst von und zu Faradobus
Prezydent Republiki Bialeńskiej, Lew Wolnogradu,
Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy, Nieustająco Król
Hirschbergii i Weerlandu, Uosobienie Pracowitości Etc.
[Obrazek: 85_20_11_20_5_58_19.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Karol Medycejski
#2
[Obrazek: thumb_85_16_01_20_10_23_24.png]
Ośrodki turystyczno-pielgrzymkowe Kompanii Faradobusów w Sączynie i okolicach

Wielu przybywających z pielgrzymką wczasową do Sączyna turystów z ZSKHiW nie wie, gdzie znaleźć nocleg. Szok kulturowy dotyka zwłaszcza konserwatywnych Weerlandczyków, przyzwyczajonych do spokojnego życia. Wychodząc naprzeciw coraz liczniejszym masom gości z ZSKHiW Kompania Faradobusów - Zarządzanie wybudowała na terenie miasta i w jego okolicacch kilka ośrodków, w których obywatele Socjalistycznego Królestwa będą mogli miło spędzić czas i czuć się dosłownie jak w domu. Są one przeznaczone dla turystów z różnym budżetem. Oferta jest naprawdę szeroka.

Weerlandzki Dom Pielgrzyma

[Obrazek: 85_21_11_20_1_01_56.jpeg]

Budynek, w którego podwórzu zlokalizowany jest Dom

Opcja dla gości z ograniczonym portfelem. Wieloosobowe pokoje niczym w koszarach Przymusowych Młodzieżowych Oddziałów Budzimira, w których 99,9% weerlandzkich mężczyzn spędza najlepsze lata swojego życia. Nie da się tu spać, ale za to wszędzie leje się bimber i porozrzucane jest siano oraz węgiel. Dom dysponuje także pokojami kilkuosobowymi oraz jedynkami.

⋆⋆
Weerlandzkie Gospodarstwo Agroturystyczne BIEZDZIAD

[Obrazek: 85_21_11_20_1_09_34.png]

Nieco droższa opcja. Niedaleko Memoriału wybudowano replikę typowej weerlandzkiej wsi. Luksusów nie ma, ale za to jest bimber, zupa z brukwi i wszystko inne, do czego prowincjonalny Weerlandczyk jest przyzwyczajony od dziecka. Do wynajęcia są miejsca w stodołach oraz chaty jednorodzinne. W wolnej chwili goście mogą pokopać ziemniaki albo pójść popracować w specjalnie stworzonym biedaszybie. Opcja polecana dla rodzin z dziećmi.

⋆⋆⋆⋆⋆
Aparthotel SUPER SZYK TROPIKAL

[Obrazek: 85_21_11_20_12_57_12.jpeg]

Gdy twe oczy już odpłyną
Do tropików "Super-Szyk"
Opłotkami, werandami
On nadchodzi - pełen DŻINS

Karolina, Ballada w rytmie dżins

Kwintesencja luksusu i monarchosocjalistycznej elegancji. Do dyspozycji najbardziej zamożnych i wymagających gości jest właściwie wszystko: baseny, bajery, ekskluzywna kuchnia z całego świata oraz dziewczynki i chłopcy do towarzystwa w każdym kolorze skóry. Obiekt dysponuje kilkudziesięcioma apartamentami o różnej powierzchni i w różnych cenach. Atrakcyjne opcje all-inkluzyw przyciągają gości z kraju i zagranicy. Na wszelki wypadek, dla uniknięcia konfliktów, na terenie hotelu istnieją specjalne weerlandzkie i hirschberskie strefy. Tam przedstawiciele poszczególnych nacji mogą w spokoju leczyć swoje narodowe kompleksy i bez zakłócania spokoju innych przechwalać się własnym bogactwem - prawdziwym lub na kredyt.

[Obrazek: 85_21_11_20_12_56_41.jpeg]

[Obrazek: 85_21_11_20_12_56_56.jpeg]

Radosny wypoczynek na hotelowym basenie

[Obrazek: 85_21_11_20_12_58_12.jpeg] [Obrazek: 85_21_11_20_12_58_24.jpeg]

Ekskluzywne restauracje na terenie kompleksu hotelowego
prof. net. dr h. c. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst von und zu Faradobus
Prezydent Republiki Bialeńskiej, Lew Wolnogradu,
Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy, Nieustająco Król
Hirschbergii i Weerlandu, Uosobienie Pracowitości Etc.
[Obrazek: 85_20_11_20_5_58_19.png]
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości