• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Flota Rezerwowa
Marszałku  
Idąc dalej za ciosem  może warto by postarać się o jakąś VII/VIII wieczną galerę?
Okręt ten mógłby pełnić funkcję np. Statku wycieczkowego lub poprostu jako atrakcja podczas święta SZ.
Prezes Zielonego Świtu 
[Obrazek: 4sELP7k.png]
Prezes BZS
Admirał MW SZ RB
Ambasador Republiki Bialeńskiej w Sunderlandzie
Wielki Książę Lisendorff
W sumie też o tym myślałem... choć bardziej o VIII-wiecznej (lub z początku XIX-wieku) fregacie. Tylko czy jako okręt muzem na lądzie... coś jak brytyjski liniowiec Victory czy jako pływająca replika?

W każdym razie mamy już do realizacji pancernik z przełomu lat 30-tych i 40-tych, kilkukrotnie modernizowany i obecnie odstawiony do rezerwy (z przyczyn czysto praktycznych chyba jako wrzorzec wezmę francuski typ Richelieu), ten wspomniany krążownik... 

Teraz chyba ze dwa-trzy niszczyciele... takie mogące być poprzednikami obecnie używanych. Może jeszcze jakiś niszczyciel z lat 40-tych jako muzeum (coś jak u nas w realu Błyskawica) oraz dobrze było by mieć coś starszego w rodzaju Aurory w Rosji (może w sumie ten typ jako wrzorzec? Bo fotki są...).

A co myślisz o jakimś żaglowcu szkolnym? W końcu wiele flot ma takie jednostki...
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: UGrVBjc.png] [Obrazek: YF1wTjf.png]
A gdyby właśnie taką galerę lub fregate właśnie zrobiłby na taki okręt szkoleniowy?
Prezes Zielonego Świtu 
Prezes BZS
Admirał MW SZ RB
Wielki Książę Lisendorff
Cytat:A gdyby właśnie taką galerę lub fregate właśnie zrobiłby na taki okręt szkoleniowy?
Nie wiem... obawiam się, że taka rekonstrukcja o ile nadaje się na okręt "na imprezy", pokazy i uroczystości - to nie spełniłby żadnych norm. Raczej widziałbym dwa takie okręty - jeden jako rekonstrukcję, a drugi po prostu nowoczesny żaglowiec szkolny.

O tej rekonstrukcji myślę dlatego, że jednym z moich pomysłów jest narracyjno-RPGowski rejs "z poprzednich wieków" w stylu odkryć geograficznych dawnych Bialeńczyków. Taka rekonstrukcja brygu czy fregaty to mogłoby być nawiązanie do tego. Rekonstrukcja okrętu znanego z wypraw po dawnym mikroświecie. Może też coś w rodzaju filmu w tej materii? Mam pewien pomysł w jakim programie dało by się to zrobić. Jak ogarnę kwestię strony to może nakręcimy taki mini-serial historyczny? Same sceny da się zrobić w TW:Napoleon i Frapsem. Dorobić dialogi "komiksowe" i można by coś takiego wypuścić.

O Wando droga, jak bardzo mi się podoba twój pomysł Rononie to ja nawet nie. <3
~baronessa Maria von Primisz

drugi prezydent Republiki
wielokrotna posłanka i marszałkini, założycielka i liderka partii Jedna Bialenia
założycielka i właścicielka klubu Galacticos Wolnograd
selekcjonerka reprezentacji Republiki Bialeńskiej w piłce nożnej
Jak zwykle świetny pomysł Marszałku.
Prezes Zielonego Świtu 
Prezes BZS
Admirał MW SZ RB
Wielki Książę Lisendorff
Zrobiłem ten pancernik dla floty rezerwowej.

Na razie jeszcze nie podpinamy - to się poprosi Bajtusia jak będziemy mieli całą flotę rezerwową, ale podejrzeć można: http://www.bialenia.org.pl/?page_id=4830

Jak tam Admirale? Może być?

[-] 3 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Feliks Spirkin, MvP, Thomas von Lisendorff
Dla mnie bomba.
Ja jako dowódca MW, proponuję nazwę "Ronon Dex".
Prezes Zielonego Świtu 
Prezes BZS
Admirał MW SZ RB
Wielki Książę Lisendorff
Cytat:Ja jako dowódca MW, proponuję nazwę "Ronon Dex".

Dotychczas nie praktykowaliśmy nazywania okrętów nazwiskami osób tworzących RB - takie nazewnictwo wprowadzono swego czasu w przypadku statków kosmicznych... jest "Andrzej Swarzewski" i "Maciej Kamiński". Zresztą trochę niespójnym byłoby nazywanie okrętu pochodzącego z przedinternetowej historii Bialenii nazwiskiem osoby, która pojawiła się "później".

W tej chwili dłubię kolejne sylwetki - akurat tego wspomnianego krążownika.

Skoro tak, proponuję "Muamar Kaddafi" na cześć naszego patrona.
Prezes Zielonego Świtu 
Prezes BZS
Admirał MW SZ RB
Wielki Książę Lisendorff

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości