• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Doniesienie dot. popełnienia przestępstwa [A.Dostojewska]
Niniejszym informuję o popełnieniu przestępstwa z art. 34 ust. 2 i 3 Kodeksu Karnego - przez niejaką Aleksandrę Dostojewską-Swarzewską.

Wspomniana na forum Związku Republik Brodryjskich opublikowała następujący post:

Umiłowany Ludu Brodryjski,

Po długim okresie tułaczki światowej, naszych narodowych klęsk i bojów, Dom Dostojewskich powraca na swe ojczyste niwy, także w mojej osobie. Ufam, że wspólnie będziemy tworzyć naszą odrodzoną z popiołów Ojczyznę, bez względu na minione spory i waśnie, łączą nas bowiem wspólne ideały oraz tradycje świętej brodryjskiej ziemi. 

Przede wszystkim pragnę uznać obecne struktury państwa brodryjskiego, jednocześnie zachowując przy Dynastii tytuły i honory nabyte w ciągu wieloletniej historii naszej Monarchii. Pragnę w uroczystym akcie, który mam nadzieję nastąpi wkrótce, przekazać sukcesję Carstwa i Imperium, Związkowi Republik Brodryjskich, a także prawa do wszystkich ziem nabytych w trakcie funkcjonowania Imperium Brodryjskiego oraz prawa do roszczeń względem Anatolii Brodryjskiej. Niech to wydarzenie na wieki zjednoczy nasz Naród świętą unią dwóch stronnictw i prowadzi ku szczęściu i potędze Zjednoczonego Państwa.

Precz z antyimperialistami! Precz z bialenizacją Brodrii! Precz z Księstwem Sarmackim!

Niech żyje wolna i zjednoczona Ojczyzna! 

i dalej:

Drogi Andrzeju, mam prawo i powody aby rościć sobie prawa o te ziemie. Bialeńczycy powinni przeprosić Naród Brodryjski. Przyjęli nas do swojego państwa, aby później prześladować i gnębić, a dowody tego są dobitne. Nawet gdy byłam dwukrotnie Prezydentem RB to zawsze czułam się poniżana jako przedstawicielka mniejszości. Na naszej ziemi będą natomiast nasze zasady.

(gdyby skasowała to screen zapisany)

Zgodnie z artykułem 34 ust. 2 Kodeksu karnego, który brzmi:

Kodeks Karny napisał(a):Artykuł 34.

1. Kto podejmuje działania mające na celu pozbawienie Republiki Bialeńskiej niepodległości, podlega karze pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż trzydzieści dwa tygodnie albo karze banicji.
2. Tej samej karze podlega, kto podejmuje działania mające na celu oderwanie części terytoriów od Republiki Bialeńskiej.
3. Usiłowanie przestępstwa określonego w 1. i 2. jest karalne.

... wspomniana dopuściła się przestępstwa, ponieważ ust. 3 stwierdza, że wyczerpuje znamiona czynu również usiłowanie.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Venomania
Miecznik Port Arthurberg
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_11_20_1_05_11.png]
[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Ian Peterson, Joahim-von-R
Nie pozwolimy się zastraszyć. NIECH ŻYJE WIELKA ZJEDNOCZONA IMPERIALNA OJCZYZNA BRODRYJSKA. Precz z bialeńskim rewizjonizmem.
Dokładam kolejne łamanie prawa - tym razem art. 56

Artykuł 56.

1. Kto spamuje, podlega karze nagany albo ograniczenia wolności.
2. Kto posługuje się złośliwym spamem polegającym na wielokrotnym wysyłaniu powtarzających się wiadomości o tej samej lub podobnej treści, podlega karze pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż osiem tygodni albo karze banicji.

Posty przeniesione na wysypisko, ale z zachowaniem wszystkiego co może stanowić materiał dowodowy:
http://spolecznosc.bialenia.org.pl/showt...p?tid=2171
http://spolecznosc.bialenia.org.pl/showt...p?tid=2172
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Venomania
Miecznik Port Arthurberg

Sprawa przyjęta do rozpatrzenia.
(-) Akrypa Ali Shariati, Imanka Zielonego Kościoła, Teutonka, Postheglistka i Cyrenejka
Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Prezes Policji Krajowej - Postrach Sądowych Kast Pollinu
[Obrazek: 2Tt3c.png][Obrazek: 2Tt3G.png][Obrazek: db2png_qaqehaq.png]

Dodam, że ocenzurowano moje wypowiedzi. Iwan Pietrow bezprawnie usunął moją parodię pieśni na jego cześć, więc w odpowiedzi na bezprawne działania postanowiłam ją opublikować w innym miejscu. To karygodne zachowanie. Oczywiście spodziewam się, że jak zwykle winowajca pozostanie bezkarny, ale po odrodzeniu się wolnej i zjednoczonej Brodrii nie zależy mi zbytnio na Republice Bialeńskiej. To państwo całkowicie zmieniło swe oblicze. Panuje tu cenzura, kneblowanie ust myślącym inaczej, a wzajemne układy i kółka wzajemnej adoracji przejęły stery władzy. Na szczęście po pięciu latach wzajemnych podziałów i wygnania, MY Brodryjczycy, mamy wreszcie swoje zjednoczone państwo: http://brodria.pl/index.php . Kto ma dość stęchlizny i stagnacji w RB, to zapraszam do wspólnego budowania nowej Brodrii.
Lennik w swoim lennie jest konduktorem.
prof. net. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst Faradobus

Prezydent Republiki Bialeńskiej,
Lider Nacji, Lew Wolnogradu,
Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy, Uosobienie Pracowitości
[Obrazek: 1018.png]

Aleksandra Dostojewska-Swarzewska napisał(a):Iwan Pietrow bezprawnie usunął moją parodię pieśni na jego cześć, więc w odpowiedzi na bezprawne działania postanowiłam ją opublikować w innym miejscu.
Doniesienie o przestępstwie spamu nie dotyczy jakiegoś durnego wierszyka, bo taki tekst, nawet powtórzony w dwóch miejscach nie wyczerpałby raczej znamion spamu... bez względu na treść.

Moje doniesienie dotyczy wpisywania w różnych tematach, spamerskich wstawek o identycznej treści: *niezrozumiały bełkot*, nie nawiązywało to do żadnej wypowiedzi, ale było właśnie typowym spamem.

I nie usunął tych wpisów Iwan, ale zrobiłem to ja (na prośbę Iwana), jako odpowiedzialny za sprawy wewnętrzne... przy czym nie zostały usunięte, ale wydzielone z tematów i umieszczone w Archiwum/Wysypisko, jako "materiał dowodowy".

O kwestii prawa lennika do kształtowania tematów we własnym lennie napisał już Prezydent, dodam tylko, że prawo, jak i zwyczaje tutaj stosowane nie zezwalają na usunięcie całkowicie postu, ale na umieszczenie go "na wysypisku" lub przeniesieniu w inne miejsce... co z tego co zauważyłem nastąpiło. Nic nie wiem o usunięciu treści bezpowrotnie, ale da się to sprawdzić (w razie potrzeby) w panelu administracyjnym. Służę wyjaśnieniem tej sprawy, jeżeli prowadzący sprawę zechce.
Miecznik Port Arthurberg

>Moje doniesienie dotyczy wpisywania w różnych tematach, spamerskich wstawek o identycznej treści: *niezrozumiały bełkot*

Rononie, oryginalna treść wiadomości *niezrozumiały bełkot* to był wierszyk AIDS. To Iwan je zmienił.
Rozumiem więc, że w kilku miejscach wstawiała ten sam tekst, w takim razie to niech już policja oceni... ale jeżeli pojawił się w dwóch miejscach, z których go usunięto, a ja widzę go jeszcze w dwóch - to niestety w tym momencie jest to już spam.

Zresztą akurat sam spam to w obliczu działań na rzecz oderwania części terytorium Republiki Bialeńskiej, jest drobnym przestępstwem (w sumie tym przypadku to nawet szkoda czasu na rozpatrywanie tego drobiazgu) - to pierwsze jest bowiem jednym z poważniejszych przestępstw. Zresztą jak pokazał Joahim w innym temacie, te działania dalej trwają.
Miecznik Port Arthurberg

To bezczelne. Oskarża mnie pan o treści, które celowo zmieniał w moich wpisach Iwan. Jak mam czuć się bezpiecznie, skoro ktoś zawsze może ingerować bezprawnie w treść wstawianych przeze mnie postów.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości