25-12-2020 12:06
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-12-2020 20:27 przez Ametyst Faradobus.)
Ahara i Fjara to dwie wyspy leżące w kanale między Bialenią i Anatolią, które oficjalnie należą do NUPIA, a z uwagi na bliskość geograficzną od zawsze były związane z naszymi ziemiami. Od kilku lat, czyli od faktycznego upadku NUPIA, przestano się nimi interesować. Jakiś czas temu wpadłem na pomysł zorganizowana ekspedycji w celu zbadania obecnego stanu rzeczy. Będzie ona miała charakter naukowy - wezmą w niej udział głównie uczeni z Uniwersytetu Bialeńskiego.
Z tego co mi wiadomo obydwie wyspy zamieszkiwane są przez ludność rdzenną, której pochodzenie jest nie do końca znane. Większa, czyli Ahara, jest bardziej dostępna i związana z cywilizacją. Mieszkańcy utrzymują kontakt głównie z ludnością pobliskiego Szkutna i co jakiś czas dopuszczają przyjezdnych na swój teren. Znajdują się tam ruiny miasta o tej samej nazwie oraz kilka miejscowości. Podobno pod wpływem kontaktów z Bialenią wśród tambylców wykształcił się ciekawy kult, który warto by zbadać.
Większa tajemnica otacza Fjarę, która w czasach świetności NUPIA stanowiła zamknięty rezerwat (Obszar Ochrony Naturalnej). Nie oznacza to, że wyspa nie jest zamieszkała - tamtejsza ludność nie dopuszcza do kontaktów z postronnymi, a na wszelkie tego typu próby reaguje agresją. Ci, którzy je podejmują zazwyczaj giną niechybną śmiercią. Jakiś czas temu grupa amatorów przeżyła pobyt niedaleko wybrzeża. Miejscowi na ich widok najpierw zaczęli się mizdrzyć, a później wypuścili ogień z łuków co zmusiło przybyszy do ewakuacji. Wcześniej udało im się wykonać kilka zdjęć:
![[Obrazek: obraz.png]](https://i.ibb.co/XyK0fnn/obraz.png)
Rzecz jasna w tej sytuacji nie będziemy się tam pchać osobiście. Skorzystamy z nowoczesnej technologii takiej jak drony czy zdjęcia satelitarne, a wyniki porównamy z tym czego dowiemy się od mieszkańców Ahary.
Warto dodać, że na wyspach wykształcił się specyficzny, zwrotnikowy mikroklimat. Jest tam dużo cieplej niż na Bialenii i większej części Anatolii. Na Aharze i Fjarze rosną egzotyczne gatunki roślin. Te kwestie również wymagają zbadania.
Jeśli ktoś chciałby wspomóc wyprawę to zachęcam. Jest okazja, aby obłowić się za paciorki.
prof. net. dr h. c. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst Herod von Faradobus
Prezydent Republiki Bialeńskiej · Lew Wolnogradu
Prezydent Republiki Bialeńskiej · Lew Wolnogradu
Sułtan Faradobaju · Kniaź Jaruzelimy · Nieustająco Król
Hirschbergii i Weerlandu · Uosobienie Pracowitości Etc.
![[Obrazek: 85_12_01_21_7_05_03.png]](http://spolecznosc.bialenia.org.pl/gallery/85_12_01_21_7_05_03.png)