• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak było? - sekcja zaników pamięci
Takiego tematu zdecydowanie brakowało mi na forum.
Czy ktoś pamięta jak to było z Ajszaburgią, którą próbowałem kiedyś stworzyć jako region? To była osobna prowincja? W archiwum widzę, że była to część Starobialenii (razem z Polesiem Bialeńskim). Ale też pojawia się nazwa Wschodni Region Przemysłowy. Pamiętacie jak to było?
> sekcja zaników

Znaczy się miejsce w które możemy wrzucać swoje ranty o socjalistach, chorobach psychicznych i pieskach Karoliny?
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • MvP
Cytat:To była osobna prowincja?

Nie...

Jak chcesz to odtworzę dawne regiony... mam starą mapę. Tam jest podział na regiony - choć jeszcze z granicami zniesionej (zlikwidowanej) swojego czasu Jachołdajewszczyzny (jej pozostałość to ruiny Bałdaraszu i teren skażony... po nieudanej zabawie w bialeńskie "metro"). Ale mogę to poprawić, bo to w sumie wyprostowanie tylko części granic regionów.

Cytat:Wschodni Region Przemysłowy

To nie był region... to był rejon RB gdzie zgrupowane było kilka miast "przemysłowych".
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Spraw Wewnętrznych
Par - posiadacz lenna Razorno, burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca lenna Lisendorff
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Właśnie nie mogę znaleźć tej starej mapy z regionami, jeśli masz, to mógłbyś wstawić w wolnej chwili. A Jahołdajewszczyznę w zasadzie można zostawić, obecnie żadne regiony nie są ustalone prawnie. Może znajdzie się ktoś chętny do rewitalizacji Jahołdy? To ciekawy region, a skażenie daje pole do popisu dla stalkerów. Wink
Zawsze można przeprowadzić dekontaminację Jahołdy.  Rolleyes
[Obrazek: db2png_qaqehaq.png][Obrazek: Ppng_qaqehqe.png][Obrazek: ppr-minip_qaqenrq.png]
Cytat:Właśnie nie mogę znaleźć tej starej mapy z regionami, jeśli masz, to mógłbyś wstawić w wolnej chwili.

Już pisałem do Bajtusia, aby wykombinował jak ją wrzucić - przekracza rozmiarami Galerię i inne możliwości. Czekam aż Bajtuś coś wykombinuje...

Cytat:A Jahołdajewszczyznę w zasadzie można zostawić, obecnie żadne regiony nie są ustalone prawnie.

Mapa którą mam ma już zniesioną Jahołdę... są zaznaczone ruiny Bałdaraszu i chyba czegoś jeszcze - oraz teren skażony. Tylko w formie granic regionów jeszcze jest... ale cały teren jest wyczyszczony, ze śladów Jahołdy. Jej granice były zresztą bez sensu... w zasadzie obejmowały tereny gór, a wiochy były wyprodukowane na siłę.

Oczywiście można wprowadzić Jahołdę jako region, ale moim zdaniem mniejszy i w okolicy dawnego Bałdaraszu, żeby nam w sumie pięknych gór nie paskudziło. W sobotę pokombinuję nad mapą i coś zaproponuję. Niech tylko Bajtuś wykombinuje jak wrzucić grafikę mającą wymiary 6500 x 5000 pikseli.

Historycznie to... Jahołda się zbuntowała, chciała się oderwać od RB i nasze Siły Zbrojne to spacyfikowały, a nasze lotnictwo i wojska lądowe zmiotły ich z powierzchni ziemi. Chcieli pod ziemią, bawić się w Metro, ale nie wyszło.

Ale minęły lata... skażenie może przecież ustąpić, a na ruinach Bałdaraszu można odbudować miasto-stolicę. Nie widzę przeszkód by wydzielić niewielki teren na "Nową Jahołdę" - wokoło ruin Bałdaraszu. Jak się znajdzie chętny to może odbudowywać Jaholdę, na razie w malej skali  a potem się zobaczy.
Par - posiadacz lenna Razorno, burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca lenna Lisendorff

Jahołdę trzeba koniecznie odbudować bo to był jeden z niewielu jakkolwiek rozwiniętych narracyjnie rejonów. Silny separatyzm, góry to wszystko daje fajne podstawy na przyszłość. Poza Bałdaraszem trzeba jeszcze uwzględnić Karbonowo, którym opiekował się swego czasu Kristian.
~baronessa Maria von Primisz

drugi prezydent Republiki
wielokrotna posłanka i marszałkini, założycielka i liderka partii Jedna Bialenia
założycielka i właścicielka klubu Galacticos Wolnograd
selekcjonerka reprezentacji Republiki Bialeńskiej w piłce nożnej
Cytat:Jahołdę trzeba koniecznie odbudować bo to był jeden z niewielu jakkolwiek rozwiniętych narracyjnie rejonów.

Ale skoro została zlikwidowana, a Bałdarasz to ruiny i to na skażonym terenie to odbudowa wymaga odpowiedniej narracji... Nie można "pstryknąć" i stwierdzić, że jest coś czego nie ma, bo wcześniej to zostało "zrównane z ziemią". Trzeba to zrobić z sensem - tak by nasza historia i teraźniejszość była spójna.

Zresztą taka powolna odbudowa to właśnie pole do popisu dla kogoś kto chciałby się za to zabrać... przecież to temat, który można ciągnąć przez dłuższy czas i wieloma postami.

Cytat:Poza Bałdaraszem trzeba jeszcze uwzględnić Karbonowo, którym opiekował się swego czasu Kristian.

Z Karbonowem nie ma problemu... tam nijakie zniszczenia nie dotarły. Dalej sobie jest i dalej funkcjonuje tam duża kopalnia.

Ja Bajtuś wykombinuje jak wstawić takie duże grafiki to wrzucę mapę i się będzie można zastanawiać... co i jak.

A jak duże te grafiki i gdzie?
Ogólnie Jahołdajewszczyzna powinna wrócić, bo był to jedyny region, który miał w sobie to coś. Moim zdaniem w starych granicach, bo chociaż ten obszar zostanie w jakiś sposób zagospodarowany, a tak to reszta gór to znowu będą zwykle piksele na mapie, a szkoda takich terenów. Nawet z punktu narracji co z Jahołdami, którzy zamieszkiwali resztę tych terenów? Choć tutaj przydałby się Maciej, bo z tego co pamiętam, tworzył demografię Jahołdy z historycznego punktu widzenia i może jeszcze ma jakiejś materiały. Oczywiście to tylko moje zdanie, tak więc dobrze by było, jakby reszta osób także zajęła jakieś stanowisko. Być może rozsądnym wyjściem byłoby stworzenie czegoś na wzór Bialenii Północnej, składającej się z Jahołdajewszczyzny, Bengazi oraz Ajszaburgii. Cała ta część kraju jest zupełnie odmienna fabularnie od południa, więc jej wyłączenie, jako osobna cześć Republiki, mogłoby dać ciekawe efekty.
[Obrazek: db2png_qaqehaq.png][Obrazek: Ppng_qaqehqe.png][Obrazek: ppr-minip_qaqenrq.png]

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości