• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusja na temat sił porządkowym
Cytat: Gwardie lenne to inna sprawa. W tym przypadku również dałbym lennikom możliwość wyboru, czy chcą, żeby utworzona przez nich gwardia pilnowała porządku, czy też nie (i pełniła np. funkcje czysto reprezentacyjne) i była „zastępowana” przez właściwe struktury policyjne.

No tak, powinna istnieć taka możliwość szczególnie w przypadku tych lenn, których właściciele gwardii zwyczajnie nie posiadają, bo nie chcą.

Cytat:Swoją drogą, czy ktoś wie, czy Akrypa ma zamiar się wypowiedzieć w tym wątku?

Mogę do niej napisać wysyłając ekstra-telegram.
prof.  net.  dr  h.  c.  mgr  gen.  bryg.  rez.
Ametyst Herod von Faradobus
Prezydent Republiki Bialeńskiej · Lew Wolnogradu
Sułtan Faradobaju · Kniaź Jaruzelimy · Nieustająco Król
Hirschbergii i Weerlandu · Uosobienie Pracowitości Etc.
[Obrazek: 85_12_01_21_7_05_03.png]
U mnie miała być gwardia lenna, ale nie miałem czasu i sił nic podłubać przy tym temacie. Problemem Mockeryshire w kontekście różnorakich gwardii, czy sił porządkowych jest to, że głównym rzezimieszkiem na tych ziemiach jestem ja. Jakiekolwiek zaś siły uzbrojone w moim lennie to raczej zbrojne bandy zbójeckie.

Ale tak generalnie trzeba wypracować jakieś ramy prawne (podobnie jak w przypadku gwardii) - nie zostawiałbym tu możliwości robienia wolnej amerykanki.
Karol Jan de Médici y Zep

[Obrazek: 1073.png]
Jak mówię - nie w każdym lennie musi być gwardia lenna i warto ustalić kto w takim przypadku jest odpowiedzialny za porządek na jego terenie.
prof.  net.  dr  h.  c.  mgr  gen.  bryg.  rez.
Ametyst Herod von Faradobus
Prezydent Republiki Bialeńskiej · Lew Wolnogradu
Sułtan Faradobaju · Kniaź Jaruzelimy · Nieustająco Król
Hirschbergii i Weerlandu · Uosobienie Pracowitości Etc.
[Obrazek: 85_12_01_21_7_05_03.png]

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości