• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Muzeum Powstania
[Obrazek: thumb_3_11_10_20_6_26_18.png]

[Obrazek: Obraz.png]

Prezydent Republiki w drodze na uroczystość wmurowania kamienia

Dzień po zakończeniu obchodów Świąt Marcowych z drobnym opóźnieniem dopełniono jeszcze jednego punktu programu - na obrzeżach centrum Wolnogradu, w dzielnicy Marcówka Prezydent Republiki Profesor Generał Brygady Ametyst Faradobus w towarzystwie członków Gabinetu, Rady Republiki oraz innych notabli i tysięcy obywateli wziął udział w ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Muzeum Powstania Marcowego. Ma się ono stać centralnym miejscem czczenia pamięci o legendarnym Zrywie. Po dokonaniu uroczystego aktu Konduktor wygłosił kilka słów.

Czcigodni Weterani, Towarzysze, Obywatelki i Obywatele, Wolnogradzianie, Szanowni Zagraniczni Goście,

zgodnie z zapowiedzią kładę dziś kamień węgielny pod budowę Muzeum Powstania Marcowego. Żywię głęboką nadzieję, że jeśli wszystko pójdzie pomyślnie w jego murach uczcimy dziesiątą, jubileuszową rocznicę bohaterskiego zrywu. Tak jak ów zryw stał się fundamentem współczesnej państwowości bialeńskiej tak samo ten oto kamień stanie się podstawą wspólnego domu wszystkich żyjących Powstańców. Aby on jednak powstał potrzebna jest praca nas wszystkich. Jest bowiem naszą rolą aby zgromadzić informacje i pamiątki sprzed dziewięciu lat i godnie wyeksponować je na naszej stronie lub na naszym forum. Jesteśmy to winni Powstańcom dzięki którym jesteśmy tu gdzie jesteśmy. Mam nadzieję, że podzielacie w tej kwestii moje zdanie.

Wielką akcję rozpocząć możemy nawet w tym miejscu. To nie ode mnie, ale od nas wszystkich zależy to w jaki sposób wykorzystamy piękne tradycje bojowników o wolność i demokrację. Ja jako aktualny przywódca państwa bialeńskiego postaram się jednak wykonać pierwszy krok i w najbliższym czasie zgromadzę i uporządkuję te dane, do których mam dostęp. Bardzo jednak liczę na pomoc tych, którzy są w Bialenii dłużej niż ja - a w szczególności ludzi pamiętających Marzec 2012 roku, w tym także osób spoza kraju. Wierzę głęboko, że wspólnie zdołamy godnie przygotować się do nadchodzącego jubileuszu wielkiego dzieła, które po dziś dzień budujemy.

Cześć i chwała Bohaterom Marca!
prof. net. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst Faradobus

Prezydent Republiki Bialeńskiej,
Lider Nacji, Lew Wolnogradu,
Sułtan Faradobaju, Kniaź Jaruzelimy, Uosobienie Pracowitości
[Obrazek: 1018.png]

[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Joahim-von-R, Karol Medycejski

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości