• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anatolia
Na Anatolii jest stanowczo za mało miast. Maciej wyliczył, że na wrzesień 2016 mieszkało tam 421 179 678 osób (281 os./km2). Nawet jeśli dane te są nieco przesadzone (wg Macieja od stycznia 2014 do tegoż września 2016 liczba mieszkańców Wyspy Bialenia wzrosła od 44 262 112 do 456 277 984, co jest dosyć nierealistyczne).
Więcej w temacie: Analiza demograficzna
Tak czy inaczej, liczba ludności Anatolii i Bialenii była podobna. Możemy przypuszczać, że ludzie przenosili się ze znacznie mniejszej i przeludnionej Bialenii na olbrzymią Anatolię o rozsądniejszym rozmieszczeniu ludności. Zwłaszcza, że Republika dążyła do kolonizacji tej wieloetnicznej wyspy Bialeńczykami.
Liczbę ludności stanowczo trzeba będzie zmniejszyć i urealnić (będzie można opisać emigrację do Brodrii, którą stwierdził już Jan Lubomirski-Dostojewski, na dzikie tereny nordackie w czasie Protektoratu, a także do Sarmacji). Tym zajmiemy się innym razem, może poczekamy na powrót Macieja.
Ale, tak czy inaczej, Anatolia po 5 latach bialeńskich rządów musi mieć już odbudowane i zbudowane na nowo miasta. Zwłaszcza, że przedtem też coś tam musiało być (tylko nie zostało naniesione na mapę).
Co Wy na to, żeby na wzór dawnej wielkiej debaty o geografii ponownie otworzyć wątek z pomysłami na nazwy miast? Głównie pytanie kieruję do Ronona, który zadeklarował, że uaktualni nasze mapy.
Miasta Anatolii jako terenu skolonizowanego można ponazywać nazwiskami zasłużonych bialeńskich i sojuszniczych działaczy, ale oczywiście nie tylko. Warto też przywrócić miasta istniejące tutaj w okresie Cesarstwa Valhalli, a może i Królestwa Nowej Sclavinii (jeśli coś się zachowało).
Cytat:Co Wy na to, żeby na wzór dawnej wielkiej debaty o geografii ponownie otworzyć wątek z pomysłami na nazwy miast? Głównie pytanie kieruję do Ronona, który zadeklarował, że uaktualni nasze mapy.

Generalnie mój pomysł jest taki - by reaktywować Instytut Kartograficzny. Można by się umówić (usankcjonować prawnie... jeśli trzeba) coś takiego, że przez miesiąc składa się do Instytutu wnioski, a raz w miesiącu (np. w ostatni weekend) odbywa się aktualizacja map.

Co Wy na to?

PS. A Anatolia to faktycznie ogromne pole do popisu... dla osób chcących coś własnego stworzyć. Ogromny teren, gdzie są w sumie "wolne piksele". Można realizować wiele - bez wchodzenia komukolwiek w drogę, bez sporów terytorialnych itd.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Co do Anatolii, to oprócz lenn (o których pisaliśmy w innym wątku) mógłbyś nanieść:
1) Anomaliów (poprzednio ustaliliśmy, że jest gdzieś  blisko Venomanii, nawet most był budowany),
2) Dej (opisany przez Polynę, że jest w północno-zachodniej Anatolii),
3) Anatolię Brodryjską (ale tym razem nie jako dzierżawę, stolicę AB można wstawić jako normalne miasto).
A mogę mieć prośbę by w przypadku "opisane przez..." - podawać link do tegoż opisu? Trudno pamiętać wszystkie posty z Forum, a linkowanie takich informacji mocno usprawniło by pracę nad mapami.

Jasne, opis Deja jest akurat w tym dziale, ale na przyszłość będę podawał linki.
Rozmawiałem z Iwanem i Anatolia Brodryjska zostanie odrodzona jako lenno lub wolne miasto w ramach Rzeszy. Masz jeszcze gdzieś zapisane jej położenie? Chyba nie był to za duży teren na lenno?
Cytat:Masz jeszcze gdzieś zapisane jej położenie? Chyba nie był to za duży teren na lenno?

Zdaje się, że tak... muszę pogrzebać w warstwach mapy (mam nadzieję, że mi w końcu Maciej przyśle dane z płyt, które mu kiedyś wysłałem... ostatnio się mu przypomniałem). To jest na wschodnim "cyplu" - tam gdzie jest (od południa) duża zatoka. Czy teren jest "za duży"? Nie wiem... na Anatolii miejsca jest dość - choć jest to spory teren - tak ze 4-razy większy od Twojego lenna.

A może właśnie lepiej uznać, że Anatolia jest bardzo słabo zaludniona? W Rosji zawsze ciekawiło mnie to, że przytłaczająca liczba mieszkańców mieszka na zachód od Uralu. To mogłoby być podobnie, bo pustki osadnicze są ciekawsze od zaludnionych terenów.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
SEKRETARZ GENERALNY WIELKIEGO STERNIKA, LEW WOLOGRADU
WIELKI KNIAŹ MECHANICKI, OJCIEC OJCÓW, PASTERZ PASTERZY, SĘDZIA V-ŚWIATA
[Obrazek: thumb_85_11_07_19_7_19_34.png]
Według mnie Anatolia najciekawiej by wyglądała jako Ameryka z XVI-XVII wieku gdzie wysłalibyśmy pionierów którym w zamian za zasługi dla RB dawalibyśmy szmat ziemi.
(-) Akrypa

Ciekawy pomysł, Akrypo. A jako, że Samunda (a właściwie to co z niej zostało) jest niedaleko, to będziemy mogli ściągnąć niewolników pracowników z konkurencyjnymi zarobkami, jak to w Ameryce. Wink 
https://youtu.be/5OKdbc0DYpM
Osobiście uważam właśnie, że Anatolia powinna być zdecydowanie słabo zaludniona w stosunku do wyspy Bialenii. Właściwie i trochę na tym nawet planowałem oprzeć od strony fabularnej swoje lenno tu właśnie położone, którego dotyczący wniosek wisi aktualnie w Pałacu Prezydenckim... Ogólnie zaś rzecz biorąc, prawdą jest oczywiście, iż przez ten cały czas panowania Bialeńczyków nad Anatolią musiało dojść do pewnej jej urbanizacji i bialenizacji. Nie należy jednak przesadzać. Przecież Bialeńczycy nie musieli aż tak skupiać się na kolonizacji owej wyspy. Tak, jak to już zostało zaś powiedziane przez JO Ametysta, sytuacja, kiedy Anatolia wciąż w dużej mierze nie jest pochłonięta przez osadników w dużych ilościach, jest potencjalnie nadal ciekawsza pod względem fabularnym, niż gdyby miały na niej panować warunki takie, jak na Bialenii.

Jeżeli chodzi o rzeczoną analizę demograficzną, jej autorowi należą się ogromne słowa uznania za włożony w jej przygotowanie trud. Dane te należy jednakowoż uznać moim zdaniem za znacznie przeszacowane w sposób niewątpliwie nierealistyczny. Z pewnością natomiast nie należy traktować tejże analizy jako podstawy do działań narracyjnych, to byłoby po prostu śmieszne. To raczej tego rodzaju analizy powinny być przeprowadzane z uwzględnieniem tego, co byłoby opisywane w takich działaniach.
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości