• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ideologia i program partii
#1
Szanowni. 
Pragnę ogłosić iż Zielony Świt jest protoplastą i pierwszą partią polityczną którym głównym nurtem ideologicznym jest NEOKADDAFIZM.

NEOKADDAFIZM opiera się o 3 główne założenia które tym samym są programem ramowym partii Zielony Świt  

1. Bialeński socjalizm
Zielony Świt powinien nawiązywać do narodowych myśli socjalistycznych, takich jak arabskich socjalizm w wydaniu m.in. kaddafistycznym, jak i socjalnacjonalistycznym (partia Baas) oraz europejskie odmiany niezależnych myśli socjalistycznych (tow. Moczar i Mijal w Polsce, rządy Ceaușescu, titoizm, hodżyzm). 


2. Stabilność i różnorodność
Należy dążyć do kompromisu pomiędzy stabilnością państwa a różnorodnością i prawami obywatelskimi. Nie powinniśmy iść w kierunku lewackiego neotrockizmu, który występuje przeciwko państwu. Bialenia powinna być gościnna wobec uchodźców z upadających państw nordackich, ale nie powinna pozwalać niezasymilowanym z Bialeńczykami cudzoziemcom na destabilizację państwa. Nasza Republika jest najbardziej wolnościową mikronacją, dlatego też jej stabilność i trwałość jest nie tylko naszym interesem narodowym, ale i interesem wszystkich naszych obecnych i przyszłych gości. 
Zielony Świt będzie bronić poprawki do Konstytucji wprowadzającej 6-miesięczną kadencję prezydencką, która gwarantuje nam ład i porządek. 


3. Front ludowy
Wobec potrzeby odbudowy kraju po miesiącach zniszczeń spowodowanych nieudolnymi rządami powinniśmy współpracować ze wszystkimi siłami politycznymi, którym zależy na dobru Republiki. Nie powinniśmy popadać w sekciarstwo i odcinać się od ludzi, których inne idee skłaniają do patriotyzmu. Celem powinna być Republika Bialeńska, a socjalizm jest najlepszą, ale nie jedyną drogą, która może doprowadzić do jej ponownego rozkwitu. Niech Żyje Bialenia . 
/-/Thomas von Lisendorff - Dostojewski
Prezes Zielonego Świtu 
Admirał MW SZ RB 
Prezes BZS
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • AndrzejSwarzewski
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości