Ankieta: Jaki światopogląd panuje w Republice ?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Faszyzm
0%
0 0%
Narodowa Demokracja
13.33%
2 13.33%
Demokracja
6.67%
1 6.67%
Socjaldemokracja
13.33%
2 13.33%
Socjalizm
46.67%
7 46.67%
Inna ... napisz w komentarzu
20.00%
3 20.00%
Razem 15 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zielony Kościół - Badanie opinii społecznych #2 - Światopogląd Republiki
Question 
Zielony Kościół to nie tylko instytucja religijna, również społeczna. Chcemy poznać jaki według Was w naszej Ojczyźnie panuje światopogląd.
Ajatollah Ali ibn Abi Talib
Zaznaczyłem socjalizm, chociaż to temat na dłuższą dyskusję. Przede wszystkim należałoby uściślić pewnie terminy. Np. demokrację trudno uznać za światopogląd, być może miałeś na myśli neoliberalizm?
Wiem, to pierwsze próby badań opinii społecznych, kolejne będą lepsze. może zamiast demokracji lepszym pojęciem jest "liberalizm".
Przed oczami ujrzałem trójkąt z Hearts of Iron 1 ^^ jak ktoś grał to pewnie wie o czym myślę jak nie to wrzucę tutaj.
Cytat:Przede wszystkim należałoby uściślić pewnie terminy. Np. demokrację trudno uznać za światopogląd

Generalnie ankieta w ogóle jest chyba raczej w temacie preferowanego ustroju politycznego, a nie światopoglądu jako takiego... przynajmniej takie odnoszę wrażenie.

W każdym razie zaznaczyłem demokrację.
Marszałek Wielki Ronon Dex
Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Par - Posiadacz Lenna Razorno, Burmistrz Wolnego Miasta Lisewa, Zarządca Lenna Venomania
Miecznik Port Arthurberg
Przewodniczący Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_11_20_1_05_11.png]
Oczywiście zaznaczyłam "Narodowo-Demokratyczna Socjaldemokracja Socjalistyczna".
(-)Akrypa Ali Shariati, Imanka Zielonego Kościoła, Teutonka, Postheglistka i Cyrenejka
[Obrazek: db2png_qaqehaq.png]

[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • ʿĀlija zawdżat Akrypa
[Obrazek: Hearts-of-Iron%20125957,1.jpg]

Właśnie o tym myślałem, kiedy tworzyłem ankietę.
Jak dla mnie, to ciekawy synkretyzm różnych nurtów ideowych i politycznych, często takich, które w tzw. realnym świecie byłyby uznane za wzajemnie sprzeczne.
  • Ali ibn Abi Talib
Ja dałem odpowiedzi:
-Socjalizm
-Inne

Co do innego to mianowicie mam na myśli socjalistyczny agraryzm, który owszem jest jednym z poglądów socjalistycznych, ale stawia na równi wszystkich chłopów, a o robotnikach nic nie wspomina.
Po prostu Eustachy Playstation.
[Obrazek: 00729a72e32ab.png]

Próbowałem ustalić jak by Bialenia się znajdowała na tym trójkącie. Wiem, że u nas nie ma czystego socjalizmu, blisko nam do demokracji ale i elementów faszystowskich (jest ich mało) jednak nie mogłem dać centryzmu bo u nas silne wpływy ma socjalizm.
  • AndrzejSwarzewski
Moim zdaniem w Bialenii od dawna trwa walka socjalizmu z demokracją (luźno pojętą), co daje dość specyficzną mieszankę w ogóle społeczeństwa. Od czasu do czasu ktoś zainicjuje jakieś ruchy faszystowskie bądź monarchistyczne, które raczej nadają tylko powierzchownego kolorytu, ponieważ nie mają one realnego wpływu na życie polityczne Bialenii.
[Obrazek: db2png_qaqehaq.png][Obrazek: Ppng_qaqehqe.png][Obrazek: ppr-minip_qaqenrq.png]

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości