• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kadeci Bialenii
#1
Szanowni Państwo,
Jako, że w Bialenii na aktualną chwilę funkcjonuje jedyna działająca partia i jest to "Bialeńska Partia Demokratyczna" postanowiłem wyjść z propozycją do społeczeństwa, czy byłby ktoś zainteresowany tworzyć realną opozycję dla niej? Tutaj proponuję, aby partia nosiła nazwę Konserwatywno-Demokratycznej Partii Bialenii, w skrócie Kadecja, Kadeci etc. 

Partia ta nie ma jeszcze wyklarowanej ideologii, chociaż tutaj widzę rolę głównego ideologa Herr Karla von Schwarzengraua, chociaż nie mnie to oceniać, czy dołączy on do naszego ugrupowania. Przede wszystkim mamy robić opozycję i cechować się stylem bycia, dopóki oczywiście nie wyklaruje się jakaś poważna ideologia za którą będziemy podążali. 

[Obrazek: FlYScNM.png]
#2
Bardzo ciekawy pomysł. Lewą nogę już mamy, teraz czas na prawą. Wink
Organizujcie się jak najszybciej, bo już w połowie grudnia wybory do Rady Republiki.
#3
Cieszę się, że postrzega mnie Pan jako ideologa formowanej partii. Jednakże zanim zdecyduję się dołączyć do Waszej partii chciałbym porozmawiać w cztery oczy o jej charakterze.

Od razu informuję, że u mnie z aktywnością od poniedzialku do czwartku południa do końca stycznia będzie ciężko więc jakbym w tych dniach pracował "wolniej" to proszę mieć to na uwadze.
#4
(15-11-2021 08:42)Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał(a): Lewą nogę już mamy, teraz czas na prawą.
W zasadzie to "lewej" nie mamy - mamy tylko "centrum", teraz jak widze powstaje "prawa" noga. Za to "lewa" to raczej coś z klimatu Dżamahiriji... tylko chętnych nie ma.
#5
Hmm... Może i w warunkach bialeńskich BPD to centrum, ale w przytłaczającej większości mikronacji postulat demokratyzacji do poziomu Bialenii byłby odczytany jako hasło skrajnie lewicowe. Wink W zasadzie ciężko mi sobie wyobrazić partię znacznie bardziej na lewo od BPD (gospodarki póki co nie ma), no chyba, że miałaby iść w stronę "pornosocjalizmu"... Ale może ktoś nas zaskoczy i zaproponuje coś sensowniejszego.
#6
Ja jestem monarchosocjalistą, więc mogę robić za każdą stronę. Niezbadane są bowiem ścieżki monarchosocjalizmu.
prof. dr net. mgr gen. bryg.
Ametyst Faradobus

Prezydent Republiki Bialeńskiej
Rektor Uniwersytetu Bialeńskiego

[Obrazek: 3_18_10_20_1_42_47.png]
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości