• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wnioski o przeprowadzenie śledztwa
Dobrze, jeszcze dziś poproszę Parlament o wyrażenie opinii.
> Prezesem Policji Krajowej jest Bajtuś, który ostatnio nie ma czasu

Swoją drogą, jakby był kiedyś potrzebny nowy Prezes Policji Krajowej, to byłabym chętna na to stanowisko. Posiadam doświadczenie w sprawowaniu podobnej funkcji w Dreamlandzie, gdzie najwidoczniej wykonywałam na tyle dobrą robotę, że premier z zupełnie innej opcji politycznej chciał powołać mnie na nią kolejny raz (tyle że wtedy już nie miałam ichniego obywatelstwa, więc musiałam odrzucić propozycję).
Jeśli potrzeba neutralnego sędziego to mogę się zgłosić ... Posiadam obywatelstwo sarmackie, ale z niego ostatnio niezbyt korzystam i się tam od dłuższego czasu nie loguję. Wniosek o zrzeczenie się obywatelstwa nie ma za bardzo sensu, z racji żenująco niskiej aktywności głowy państwa, dlatego mógłbym je utracić po 30 dniowej nieobecności, o ile raczy skorzystać ze skryptu Wink. Jeśli podwójne obywatelstwo nie będzie przeszkadzać, to mogę wystąpić z wnioskiem o obywatelstwo i objąć urząd.
[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
  • AndrzejSwarzewski, Janek Sapieha
Zawiadomienie
o popełnieniu przestępstwa

Niniejszym zawiadamiam o popełnieniu przestępstwa przez Andrzeja Swarzewskiego, który w dniu 7 grudnia 2019 roku między godziną 11:07 a godziną 12:00 dokonał bezprawnej zmiany na forum Republiki poprzez przeniesienie trzech postów autorstwa ʿĀliji zawdżat Akrypy oraz Karola Medycejskiego z wątku "Wykład 5. Lata ciemne i jak je oświecić." w dziale Uniwersytetu Bialeńskiego do wątku "Atak trollów na Uniwersytet" w dziale Wysypisko, tj. o przestępstwie z art. 36 ust. 1 KK.

Wskazany w zawiadomieniu bezpodstawnie przyjął, że posty te stanowią "trolling", podczas gdy bezsprzecznie odnosiły się do oryginalnej treści zawartej w wątku, zawierając dyskusję dotyczącą treści opublikowanego artykułu, która to dyskusja bezpośrednio dotyczyła meritum wątku.

Przestępstwo z art. 36 ust. 1 KK jest przestępstwem indywidualnym, a zatem może je popełnić tylko osoba, która posiada szczególną cechę wskazaną w ustawie. Tą cechą jest posiadanie uprawnień moderatorskich, zaś Andrzej Swarzewski jest moderatorem w tym dziale na forum. 

Ponadto, zawiadamiam o popełnieniu przez tą samą osobę przestępstwa z art. 49 ust. 1 KK. Swarzewski dokonał znieważenia ʿĀliji zawdżat Akrypy oraz mojej osoby poprzez zatytułowanie bezprawnie oddzielonego wątku "Atak trollów na Uniwersytet", tj. implikując, że osoby te są trollami.

W związku z tym, biorąc pod uwagę wskazane okoliczności, wnoszę o ściganie osoby wskazanej w treści zawiadomienia.
Persona non grata w Księstwie Sieny i quasi-persona non grata w Konsulacie Sclavinii, Mister Bialenii roku 2018

To uczucie kiedy myślałam że to Ronon szoruje dno, a tymczasem Andżej postanowił zapukać od spodu.
Oczywiście zajmie się tym Bajtuś, jako szef Policji, jednak zauważę, że Kodeks Karny opisuje to w taki sposób:

1. Kto posiadając odpowiednie uprawnienia administratorskie bądź moderatorskie, bezprawnie kasuje cudze posty lub samowolnie dokonuje zmian na forum Republiki Bialeńskiej, w szczególności dodaje bądź usuwa działy...

Po pierwsze należałoby rozpatrzeć co to oznacza "bezprawnie"... Czy osoba, która kieruje instytucją, przedsiębiorstwem, lennem itd. dokonując zmian w tym dziale działa bezprawnie? Jeżeli uznamy, że tak jest to kompletnie wypacza to sens moderacji w danym dziale. Tym samym powinienem sam na siebie złożyć doniesienie ponieważ swego czasu np. dodałem poddział w dziale mojego lenna, który dotyczy Gwardii Razorna. Tylko czy działanie to jest bezprawne? Czy może jest własnie w kompetencjach kierującego działem?

Po drugie jeżeli uznamy, że podzielenie tematu przez osobę uprawnioną (moderatora działu) jest zmianą na forum, która pociąga za sobą konsekwencje karne to w zasadzie należy się zastanowić nad tym po co w ogóle jest funkcja moderatora - bo skoro nie może dokonywać zmian w moderowanym dziale to po co jakiekolwiek uprawnienia? Generalnie moderowanie służy utrzymaniu porządku oraz czytelności działu na forum, w którym się moderuje. 

Co do drugiego zarzutu nie wypowiem się... ciekawy jestem dalszego rozwoju sytuacji, szczególnie definiowania trollingu. Biorą pod uwagę, że za trollowanie uważa się powszechnie celowe wywoływanie kłótni to chyba akurat te posty tej definicji nie spełniły. No, ale trollowanie ma bardzo wiele symptomów, a więc tutaj pełnej jasności chyba nigdy nie będzie. Bajtuś będzie miał zagwozdkę.
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Panie Prezydencie, Swarzewski wynajął Was na swojego obrońcę?

Co do treści posta, to nie będę się odnosił, bo po pierwsze, to nie jest wątek od dyskusji nt zawiadomień, a po drugie przedstawione argumenty wyraźnie abstrahują od stanu prawnego i stanu faktycznego w niniejszej sprawie.
Persona non grata w Księstwie Sieny i quasi-persona non grata w Konsulacie Sclavinii, Mister Bialenii roku 2018

Przepraszam bardzo, ale chciałbym się dowiedzieć kiedy przyjadą po mnie bagiety.
Na wszelki wypadek składam oświadczenia, że nie zamierzam popełnić samobójstwa, więc jeśli zostanę powieszony w celi to wiedzcie, że to robota służb*. Wink

*Ostatnio Akrypa porównała mnie do Eppsteina, więc wolę uważać...
JM prof. zw. dr hab. dhc. Andrzej Swarzewski,
Minister Spraw Zagranicznych,
Rektor Uniwersytetu Bialeńskiego. 
> Ostatnio Akrypa porównała mnie do Eppsteina

Znaczy się gwałciłeś nastolatki wraz Andrew Windsorem?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości