• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Debata ws. ustanowienia Odznaczeń Państwowych
(17-02-2022 17:40)Ametyst Faradobus napisał(a): 1. Order Najjaśniejszego Carstwa Brodryjskiego - z całym szacunkiem, ale to brzmi jak order służący do mierzenia fallusa albo wynalazek jakiegoś jojo. Oczywiście można go zachować jako relikt historii, ale czy nie lepiej brzmiałby po prostu "Order Brodrii"?
Można zmienić nazwę, zachowując ciągłość z tym starym orderem.

(17-02-2022 17:40)Ametyst Faradobus napisał(a): Order Domu Brodryjskiego
Popieram Pana Ametysta.

(17-02-2022 17:40)Ametyst Faradobus napisał(a): 3. Order Carycy Aleksandry - no cóż, zawsze podkreślam, że państwo belgijskie do dziś nadaje order imienia Leopolda II, ale nie wiem czy u nas jest to konieczne. 
Albo zróbmy z tego taki śmieszkowy order, jak Medal Nadwyżki w Sarmacji: http://bip.sarmacja.org/medal

(17-02-2022 17:40)Ametyst Faradobus napisał(a): 4. Ordery rodzajów wojsk (Order Iwana za zasługi dla lądowych, Order Tomasza za zasługi dla floty i Order Aleksandra dla lotnictwa). Znowu pytanie zasadnicze: czy to na pewno potrzebne? Czy nie lepiej ustanowić jednego albo dwóch orderów ogólnowojskowych, a poza tym medale i krzyże dedykowany rodzajom wojsk?
A ja bym zostawił, jak jest. Dzięki nawiązaniom do sławnych Brodryjczyków ordery te mają swój urok.

(17-02-2022 17:40)Ametyst Faradobus napisał(a): 6. Order Sportowców - może nadać by mu jakiegoś patrona? Chyba, że nawiązujemy do legendarnego cyklu Edwarda Dwurnika.
Chyba Thomas najbardziej się sportem zajmował.

(17-02-2022 17:40)Ametyst Faradobus napisał(a): 7. Order Gospodarza Brodrii - znowu ta nazwa wydaje mi się jakaś taka nijaka...
Też nie wiem, co autor miał na myśli.
(17-02-2022 17:40)Ametyst Faradobus napisał(a): 1. Tytuł Bohatera Brodrii na wzór Bohatera Związku Radzieckiego. Wydaje mi się, że Brodria jest jednym z tych państw, do których takie szczególne wyróżnienie po prostu pasuje. Można wprost wzorować się na Bialenii (tak jak na Związku Radzieckim wzorowały się inne demoludy i państwa postradzieckie, stąd był Bohater NRD albo jest Bohater Ukrainy) z jakimiś modyfikacjami - wydaje mi się, że przyznawanie go raz do roku się sprawdza.
Tak, dzięki temu, że Bohater Bialenii jest nadawany raz do roku, odznaczenie to zachowuje swój prestiż. Inne, siłą rzeczy, nie ma w tym niczyjej winy, ulegają stopniowej inflacji.

Tak więc, ja byłbym za zachowaniem dotychczasowych odznaczeń, jedynie zmieniając niektórym nazwy z "yoyonacyjnych" na bardziej porządne, ale z zachowaniem ciągłości. Oczywiście można potworzyć nowe ordery i odznaczenia, tak jak proponujesz, dla dyplomatów, itd.
Wiceprezydent, ajatollah, profesor, zbrodniarz wojenny.
(15-03-2022 22:48)Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał(a): Chyba Thomas najbardziej się sportem zajmował.

W ZSRR był też system tytułów typu "Zasłużony Mistrz Sportu". Może zatem Brodryjski Order Mistrzów Sportu?
 prof. dr net. mgr gen. bryg. rez.
Ametyst Faradobus

Minister Spraw Zagranicznych i były Prezydent Republiki Bialeńskiej
W Rzeszy Bialeńskiej Lew Wolnogradu, Sułtan Faradobaju i Wielki Kniaź Jaruzelimy,
zaś z woli Ludu Szlacheckiego Bardzo Spaniały Król Hirschbergii i Weerlandu Etc.
[Obrazek: 85_24_01_22_10_20_22.png]
[Obrazek: 1018.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Andrzej Płatonowicz Ordyński

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości