• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Plany i cele
Inspirując się ciekawym wątkiem z Leocji, postanowiłem założyć wątek będący listą rzeczy do zrobienia. Idea jest taka, że jak ktoś ma niespodziewanie więcej czasu wolnego i nie wie, jak go wykorzystać dla dobra Bialenii, to zagląda tutaj i już wie. Wink

1. Nowelizacja (uproszczenie) ustawy o Rzeszy i Dżamahiriji do takiego stopnia, by w północnej Bialenii można było stworzyć nowy region bez specjalnej ustawy ogólnopaństwowej. 

2. Sporządzenie Kodeksu Porządkowego, żeby nie wszystkie drobne kwestie musiały przechodzić przez Radę Republiki.

Oczywiście każdy może dopisać coś od siebie.
[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Helwetyk, Iwan Pietrow
Kodeks Porządkowy chyba już kiedyś był, warto byłoby go wprowadzić ponownie.
Tymoteusz Piechota 
Obywatel Republiki Bialeńskiej 
Właściciel lenna Dalmazja
Prezes Bialeńskiej Partii Socjaldemokratycznej 
(13-01-2022 21:10)Tymoteusz Piechota napisał(a): Inspirując się ciekawym wątkiem z Leocji, postanowiłem założyć wątek będący listą rzeczy do zrobienia.
Czy można wrzucać rzeczy, w odniesieniu do których jest się przekonanym, że ktoś powinien je zrealizować, niekoniecznie o charakterze krajowym…? ;P
(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
[Obrazek: 1000.png]
(13-01-2022 20:59)Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał(a): 1. Nowelizacja (uproszczenie) ustawy o Rzeszy i Dżamahiriji do takiego stopnia, by w północnej Bialenii można było stworzyć nowy region bez specjalnej ustawy ogólnopaństwowej. 
A nie lepiej doprowadzić do zmiany Konstytucji tak jak już proponowałem dwukrotnie (łącznie z porponowaną treścią), co likwidowałoby raz na zawsze problemy ze zmianami regionów, w regionach czy stosowanie innych form przynależności państwowej?
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Minister Infrastruktury
Katechon - Prefekt Departamentu Lisewskiego, Posiadacz Lenna Razorno i Zarządca Lenna Lisendorff
Generał-gubernator Nan Di (terytorium zależne Brodrii)

[Obrazek: 3_20_11_21_8_53_12.png]
(13-01-2022 21:10)Tymoteusz Piechota napisał(a): Kodeks Porządkowy chyba już kiedyś był, warto byłoby go wprowadzić ponownie.
Tak, ale poprzedni był zbyt surowy, jednak chłosta za każdą drobnostkę nie jest dobrym pomysłem.

(13-01-2022 21:15)Helwetyk napisał(a):
(13-01-2022 21:10)Tymoteusz Piechota napisał(a): Inspirując się ciekawym wątkiem z Leocji, postanowiłem założyć wątek będący listą rzeczy do zrobienia.
Czy można wrzucać rzeczy, w odniesieniu do których jest się przekonanym, że ktoś powinien je zrealizować, niekoniecznie o charakterze krajowym…? ;P
Ależ oczywiście, zachęcam!

(13-01-2022 21:20)Ronon Dex napisał(a):
(13-01-2022 20:59)Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał(a): 1. Nowelizacja (uproszczenie) ustawy o Rzeszy i Dżamahiriji do takiego stopnia, by w północnej Bialenii można było stworzyć nowy region bez specjalnej ustawy ogólnopaństwowej.
A nie lepiej doprowadzić do zmiany Konstytucji tak jak już proponowałem dwukrotnie (łącznie z porponowaną treścią), co likwidowałoby raz na zawsze problemy ze zmianami regionów, w regionach czy stosowanie innych form przynależności państwowej?
Mógłbyś podesłać link do proponowanej treści? Musiało coś mi umknąć.
(13-01-2022 21:35)Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał(a): Mógłbyś podesłać link do proponowanej treści? Musiało coś mi umknąć.
Proponowałem to w temacie dotyczącym "Bialenii Północnej" oraz potem gdy dyskutowaliśmy o "wyspach ponupijskich" oraz terytorium dzierżawionym od Brodrii... Z tego pierwszego tematu:

(19-12-2021 16:17)Ronon Dex napisał(a): Punkt 2 - Prawo

Trzeba przygotować projekt nowej ustawy dotyczącej regionów oraz od razu poprawki do ustaw, gdzie występuje DB. Tak naprawdę to trzeba zacząć od zmiany Konstytucji i tutaj proponuje po prostu usunąć "ROZDZIAŁ VII – ADMINISTRACJA" lub napisać go tak by kwestie podziału na regiony nie wymagały na przyszłość zmian w Konstytucji.

Ja proponuję tak:

Republika Bialeńska składa się ze wspólnot samorządowych, obszarów podlegających bezpośrednio władzy centralnej i terytoriów zależnych. Ich lokalizację, wielkość i funkcjonowanie określają odrębne ustawy oraz prawo lokalne.

Zamiast dotychczasowego:

Republika Bialeńska składa się z dwóch wspólnot samorządowych: Rzeszy Bialeńskiej i Dżamahiriji Bialeńskiej oraz podległego bezpośrednio władzy centralnej terytorium Wysp Przyjaźni. Ich funkcjonowanie określają odrębne ustawy oraz prawo lokalne.

W tej sposób nie blokujemy sobie na przyszłość różnych pomysłów i za każdym razem nie musimy zmieniać Konstytucji... te terytoria zależne dopisałem celowo, na razie nie mamy, a nic nie jest wykluczone. 
Minister Infrastruktury
Katechon - Prefekt Departamentu Lisewskiego, Posiadacz Lenna Razorno i Zarządca Lenna Lisendorff

[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Andrzej Płatonowicz Ordyński
A to tak, ale z tego co się orientuję, ustawa o Rzeszy i Dżamahiriji tam czy inaczej również będzie musiała ulec zmianie. Może po prostu oddzielimy ustawę o Rzeszy, żeby już potem jej nie ruszać zbytnio, a ustawa o Bialenii Północnej będzie bardzo ogólna, żeby nie trzeba było ciągle zmieniać?
(13-01-2022 22:09)Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał(a): A to tak, ale z tego co się orientuję, ustawa o Rzeszy i Dżamahiriji tam czy inaczej również będzie musiała ulec zmianie. Może po prostu oddzielimy ustawę o Rzeszy, żeby już potem jej nie ruszać zbytnio, a ustawa o Bialenii Północnej będzie bardzo ogólna, żeby nie trzeba było ciągle zmieniać?
Oczywiście... Najpierw zmieńmy Konstytucję, ale trzeba ją przejrzeć by za jednym zamachem usunać z niej wszystkie nadmiernie precyzyjne zapisy....

Potem napiszemy nową ustawę o Rzeszy i bedziemy pisali odrębne akty prawne dla każdego z elementów Bialenii - tym sposobem, wszelkie zmiany, których będziemy dokonywali (a będziemy, bo musimy reagowac na sytuację, która zmienną bywa... jedne pomysły nie wychodzą, powstają nowe itd.) nie będą wymagały zmian w wielu aktach prawny, a zawsze tylko w jednym - konkretnym.
Minister Infrastruktury

Ja zgadzam się z zmianą Konstytucji, trzeba w końcu stworzyć nowy region, Bialenię Północną, który będzie kontynuacją Dżamahiriji Bialeńskiej.
Tymoteusz Piechota 
Obywatel Republiki Bialeńskiej 
Właściciel lenna Dalmazja
Prezes Bialeńskiej Partii Socjaldemokratycznej 
Dobra, żeby nie było, że ja tak tylko rozdzielam zadania, postaram się przez weekend sporządzić przynajmniej jeden projekt. Naprawdę przepraszam, że moja aktywność w ostatnim czasie jest mniejsza i mniej merytoryczna, ale real dał o sobie znać. Miałem nadzieję, że uda mi się dokończyć kadencję z równym zaangażowaniem, jak na początku, ale niestety...
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Tymoteusz Piechota

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości