• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ambasada Księstwa Sarmacji
#31
No cóż, jakie czasy taka wieszczka  Smile
Meisande V Gvandoya
Malkia Mama 
Okotokuwano
#32
WCM,
Brodryjczycy,,

Ostatnimi czasy połączenia w ambasadzie były realowo odcięte, dlatego tym bardziej czuję ulgę, że już się wszystko normuje.

Przedstawiam treść poprzedniego komunikatu oraz aktualnego.
Miłej lektury!

Cytat:
Jego Książęca Mość Arkadiusz Maksymilian przedstawił nowy projekt sarmackiej konstytucji[url][/url]. Jest to kolejny etap reformy prawno-ustrojowej.

Z okazji 10. rocznicy Powstania Marcowego, Książę Arkadiusz Maksymilian wystosował do władz i mieszkańców Republiki Bialeńskiej oficjalny list[url][/url]. Jest to szczególne wydarzenie w historii sarmacko-bialeńskich stosunków dyplomatycznych.

Minister Spraw Wewnętrznych Anastasia Windsachen von Hippogriff przedstawiła kolejny projekt – banknoty oraz monetę w celu ubogacenia narracji czy pobudzenia liberta.

Królestwo Hasselandu przyjęło zmianę Ustawy o funduszach publicznych prowincji.

Krzysztof Windsor von Hippogriff powołał do życia Kościół Sarmacki – nowy związek wyznaniowy na terytorium Księstwa Sarmacji.

Cytat:
Książę Arkadiusz Maksymilian zarządził wybory do Sejmu LXXII kadencji. Do tej pory zgłosiło się ośmiu kandydatów, a pierwsze ugrupowanie polityczne rozpoczęło już swoją kampanię wyborczą.

Jego Książęca Mość wniósł pod obrady Sejmu projekt nowej Konstytucji, która powstała w wyniku wieloetapowych konsultacji: ankiety, dyskusji i nieoficjalnego referendum. W projekcie przewidzianych jest parę zmian ustrojowych. W Sejmie rozpoczęła się debata nad tym projektem.

Ogłoszono przygotowania do XX-lecia Księstwa Sarmacji. Chętni mogą podzielić się swoimi pomysłami na świętowanie tego wydarzenia lub pomóc w przygotowaniach. W związku z tym Arkadiusz Maksymilian ogłosił publiczną listę takich pomysłów i atrakcji.

Jego Książęca Mość Arkadiusz Maksymilian 29 marca świętował swoje 7. v–urodziny. Z tego powodu wieczorem odbyło się spotkanie na Discordzie podczas, którego uczestnicy grali w gry oraz prowadzili ożywione rozmowy. Atmosfera była tak intensywna, że podczas imprezy Książę orzekł rozwód, a także udzielił ślubu nowej parze!

Sarmacki Ośrodek Badań Opinii Społecznej przeprowadził sondaż "Stosunek Sarmatów do władz w marcu 2022r.”. Większość ankietowanych oceniła dobrze dotychczasowe prace rządu, natomiast badani mieli problem, żeby jednoznacznie określić działalność Sejmu; jednocześnie największym zaufaniem sarmackiego społeczeństwa cieszy się Książę Arkadiusz Maksymilian.

Namiestnik Starosarmacji zainicjował rozmowy na temat zmiany konstytucji prowincji. Każdy chętny Starosarmata może się wypowiedzieć w tym temacie.

Z inicjatywy Konrada Einsiedlera von Hippogriffa powróciła Sarmacka Liga Formuły 1. Zapraszamy do dołączenia do zabawy.

Sejm przyjął projekt o zmianie Ustawy Sejmu o Finansach Publicznych. W związku z tym Sarmacka Giełda Samochodowa rozpoczęła swoją działalność.

Agencja kosmiczna BAZTEK rozwija się coraz bardziej – zaprojektowano właśnie skafander BA-KK.
#33
Cytat:
Projekt nowej Konstytucji Księstwa Sarmacji został przyjęty przez Sejm, a 19 kwietnia Książę Arkadiusz Maksymilianpodpisał. Wkrótce JKM wystosuje orędzie z tej okazji oraz zainicjuje społeczne referendum.

Jego Książęca Mość w dniach 8–9 kwietnia br. przebywał w Kotlinie Edelweiss z oficjalną wizytą. Głównym celem było podpisanie umowy o nawiązaniu stosunków dyplomatycznych między Księstwem Sarmacji a Kotliną Edelweiss. Zapraszamy na relację z wizyty.

Hasseland gościł Namiestnika Starosarmacji, który przemówił przed tamtejszym Zgromadzeniem Krajowym. Wizyta ma na celu wcielenie współpracy między regionami oraz rozwój ich promocji.

Lord Szambelan Hasselandu zainicjował nową inicjatywę "Kasę oszczędnościową" skierowaną dla wszystkich mieszkańców oraz obywateli Sarmacji.

Nadal można zgłosić swoją kandydaturę na wybory do Sejmu LXXII kadencji. Są to szczególne wybory – po zmianie w Ordynacji Wyborczej, można zgłosić się mając inne obywatelstwa. Pierwszy głos zabrała Koalicja Lepsze Jutro, a następnie Partia Sarmacka. Również z inicjatywy Antoniego Kacpra Burbon-Contiego ukazał się artykuł z wypowiedziami kandydatów na posłów.

Alfred Fabian von Tehen-Dżek stworzył aplikację "strzelanie do kaczek", w której można wygrać nagrodę.

Minister Kultury Krzysztof Windsor von Hippogriff ogłosił konkurs malarski "Przyszłość Sarmacji".

Również nadal można zgłaszać się do konkursu wielkanocnego Minister Spraw Wewnętrznych Anastasi Windsachen.

Agencja kosmiczna BAZTEK z powodzeniem przeprowadziła misję Comeback 2 – trójka astronautów poleciała w kosmiczny lot. Z pewnością była to dla nas wszystkich historyczna chwila i z niecierpliwością czekamy na raport z misji.

Z okazji XX-lecia KS agencja kosmiczna BAZTEK ogłosiła inicjatywę "Kapsuła Czasu". Udział mogą wziąć wszyscy. Zapraszamy!

Z inicjatywy Antoniego Kacpra Burbon-Contiego oraz Fatimy von Hohenburg Marcjan-Chojnackiej powstała nowa uczelniaSarmacka Akademia Nauk. Chętnych do współpracy jako kadra naukowa lub do studiowania serdecznie zapraszamy!
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
#34
WCM,
Wasze Ekscelencje,

Ambasador nie może dziś puścić notki więc robię to w jego imieniu.


9 maja minął rok od wyboru JKM Arkadiusza Maksymiliana na tron sarmacki. Z tej okazji odbyła się uroczystość w Pałacu Książęcym, gdzie przedstawiono oficjalny portret władcy. Również wyemitowano specjalny znaczek, zorganizowano rajd konny, odbyła się defilada wojskowa oraz przeprowadzono rocznicowy Q&A i wywiad z Księciem.

Anastasia Windsachen została powołana przez Księcia na nowego Kanclerza Księstwa Sarmacji. Skład nowej Rady Ministrów wygląda następująco:
1. Santiago Vilarte von Hippogriff – Podkanclerzy oraz Minister Finansów;
2. Damiano Windsachen – Minister Spraw Wewnętrznych;
3. Krzysztof Windsor–Windsachen – Minister Kultury.


Nowym Namiestnikiem Starosarmacji został Damiano Windsachen. Zastąpi on na stanowisku Bartosza von Thorn-Janiczka, który pełnił te funkcję przez wiele miesięcy.

Kanclerz odwołała JKW Filipa I Gryfa z urzędu Prefekta Generalnego, a na jego miejsce powołała Olę Marcjan-Chojnacką.

W dniach 7-8 maja br. zostały przeprowadzone ponowne wybory do Sejmu LXXII kadencji. Mandaty poselskie uzyskali:
1. Santiago Vilarte von Hippogriff (Partia Sarmacka):
2. Anastasia Windsachen (Partia Sarmacka);
3. Krzysztof Windsor–Windsachen (Partia Sarmacka);
4. Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka;
5. Bartosz von Thorn-Janiczek
.

Przedstawiono program z okazji obchodów XX-lecia Księstwa Sarmacji, który jeszcze może ulec zmianie. Zapraszamy do śledzenia odbywających się atrakcji oraz wzięcia w nich udziału. Dziś został ogłoszony pierwszy konkurs — Libertomania.

Reprezentacja Starosarmacji w piłce nożnej znów zmieniła trenera. Tym razem stery przejęła Fatima von Hohenburg Marcjan-Chojnacka. Piotr vel Bocian przeprowadził z tej okazji wywiad z nowo wybraną selekcjonerką.

Ogłoszono Multiplayer w Crusader Kings 2 z okazji XX-lecia KS. Zapraszamy do wzięcia udziału 27 maja o godzinie 20 na serwerze discordowym Sarmacji.

Jego Książęca Mość ogłosił konkurs na nowe tło strony głównej Księstwa Sarmacji.

Agencja kosmiczna BAZTEK przedstawiła hipotezę na temat obecności wody na Pollin-1.
( – ) Fatima Popow-Chojnacka
#35
Wasza Cesarska Mość,
Wasze Ekscelencje,


informuję, że JKW Filip I Gryf został odwołany z funkcji Ambasadora Księstwa Sarmacji.
( – ) Fatima Popow-Chojnacka
#36
W Sarmacji ożywiona dyskusja nt. wprowadzenia codziennie odejmowanych punktów zdrowia, z opcją miękkiego lądowania na szpitalnym łóżku:
https://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f=...76#p379076
#37
Gdybyśmy w Bialenii mieli tworzyć szpitale, to w pierwszej kolejności psychiatryczne, bo to ostateczne przeznaczenie wszystkich mirkonautów.
ajatollah prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Vilarte, ʿĀlija zawdżat Akrypa
#38
> W Sarmacji ożywiona dyskusja nt. wprowadzenia codziennie odejmowanych punktów zdrowia

Dodajmy to tego obowiązek żywienia, a będzie już zupełnie 2003 rok, bejbi!
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Vilarte
#39
Właśnie, a może Sarmaci rozważyliby powstanie szpitala psychiatrycznego, gdzie trafiałaby opozycja i pewien diuk zamykano by takich zaników i niech sobie tam piszą po ścianach.
Karol Medycejski
* * *
Wielki Teolog, Mag i Jurysta
كبير اللاهوت والساحر والفقيه
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Vilarte
#40
[Obrazek: 100183979914691601.png]
Użytkownicy przeglądający ten wątek: Vilarte, 1 gości