• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Międzynarodowy Bank Pollinu: wersja demonstracyjna
(23-10-2022 13:55)Helwetyk napisał(a): Nie powinniśmy sprzedawać „towarów” (broń Matko Prokrastynacjo pod groźbą śmierci głodowej), tylko „doświadczenia”.
Bardzo ciekawą myśl Ekscelencja przedstawił, czy możemy liczyć na rozwinięcie tego wątku w wolnej chwili? Smile
Choćby na cytowanym przykładzie:

(23-10-2022 14:16)Karol Medycejski napisał(a): A co do towarów i doświadczeń — czy ja tu widzę dyskryminację obrotu ciężarówkami i tym podobnym żelastwem?
Zakup ciężarówki na zasadzie wyboru z listy rozwijanej w jakimś zewnętrznym serwisie nie jest fun. Zakup ciężarówki w ramach ciekawego wydarzenia na forum (targi motoryzacyjne, komis), jest. Kwestia opakowania. Nie „co”, a „jak”.

(23-10-2022 14:16)Karol Medycejski napisał(a): Stąd pewnie nie wezmę czynnego udziału w tym przedsięwzięciu. Niemniej, kibicuję mu jako kolejnej v-piaskownicy, a więc przestrzeni ubogacającej zabawę w mirkonacje.
Czynnego nie ma potrzeby, ale do rejestracji zachęcam choćby z tego powodu, że wówczas bialeński skarb państwa otrzymuje codziennie połowę renty emisyjnej. Później można nie zaglądać.
(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
[Obrazek: 1000.png]
A jak się takiego banknota robi? Bo ja już konto mam.
prof. dr net. mgr gen. bryg.
Ametyst Faradobus

Prezydent Republiki Bialeńskiej
Rektor Uniwersytetu Bialeńskiego

[Obrazek: 3_18_10_20_1_42_47.png]
[Obrazek: 99991261745775061_t.png]

A tak, o.
(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
[Obrazek: 1000.png]
[-] 3 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Ametyst Faradobus, Andrzej Płatonowicz Ordyński, Karol Medycejski
(23-10-2022 12:29)Helwetyk napisał(a): a @Andrzej Płatonowicz Ordyński 420,00 ₿.
Przetransferowałem sobie wszystkie środki na konto bialeńskie i teraz mam 955,04₿ i mnie stać na wszystko. Kupię sobie czołgi w Wielbłądzie i pójdę na Wolnograd.

@Karol Medycejski ma pewnie rację, że w Bialenii ciężko byłoby stworzyć aktywną gospodarkę, a i chyba nie ma po co szczególnie do tego dążyć. Ale może wymyślimy jakieś dobrowolne elementy obrotu gospodarczego? Prezydent @Ametyst Faradobus mógłby ogłosić, że normalnie na rozpatrzenie wniosku w Pałacu czeka się trzy dni, a jak na konto RB wlecą dwa bialeny, to rozpatruje od ręki xD. Uniwersytet Bialeński mógłby ściągać jakieś opłaty rekrutacyjne i biblioteczne, a Siły Zbrojne opłaty od żołnierzy za to, że nie rzuci ich na pierwszą linię frontu. @Akrypa Ali Shariati jako policjantka mogłaby dawać mandaty np. za brak hidżabu w miejscu publicznym.
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Karol Medycejski
Dziękuję ugułem za tego banknota. Możemy założyć, że zmieniamy wzór co prezydenta.

W zasadzie racja, ale najważniejsze, aby te opłaty nie stały się przeszkodą zniechęcającą do działania. Mi się wydaje, że trzeba szukać okazji do obrotu pieniądzem: zamówienia sprzętu, budowy i tak dalej. Bez jakiegoś sztywnego systemu, bo nie jesteśmy grą.
Ametyst Faradobus

No dlatego zaproponowałem takie niezobowiązujące, budujące klimat opłaty.
Przy takich okazjach coraz bardziej przekonuję się do idei komitetów.
Ametyst Faradobus

Cytat:Zakup ciężarówki na zasadzie wyboru z listy rozwijanej w jakimś zewnętrznym serwisie nie jest fun. Zakup ciężarówki w ramach ciekawego wydarzenia na forum (targi motoryzacyjne, komis), jest. Kwestia opakowania. Nie „co”, a „jak”.

Pełna zgoda, ale to tylko postulat, a w praktyce bywa różnie (zazwyczaj jednak inaczej niż byśmy chcieli). Więc obstaję jednak przy swojej (hipo)tezie.

A co do pomysłu Andrzeja na stymulowanie obrotu przez łapówkarstwo i inne dziadostwo, to muszę powiedzieć, że bardzo się on podoba dla mnie. Pasuje do klimatu.
Karol Medycejski
* * *
Wielki Teolog, Mag i Jurysta
كبير اللاهوت والساحر والفقيه
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
Dla zainteresowanych wilm z @Helwetyk rozdającym przedstawicielom różnych państw te kupony MBP całe te:

Ametyst Faradobus

[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Helwetyk, Karol Medycejski

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości