• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trzy razy system komitetowy!
Moim zdaniem nie ma to większego sensu. Przecież Bielenia i Brodria już od dawna żyją w symbiozie.
I nikomu to nie przeszkadza.
/-/Thomas von Lisendorff - Dostojewski
carewicz brodryjski 
Grand Lisendorff 
Admirał MW SZ RB 
 Prezes BZS
[Obrazek: AG106.png]
Mnie też "Unia Państw Nordaty" nie przekonuje. Myślę, że nie po to chcemy ukonkretnić narrację Bialenii, żeby zaraz tworzyć inny bezpłciowy moloch.
Kwestia statusu Brodrii jest moim zdaniem jeszcze do przemyślenia. Mi też nie byłoby łatwo rozstawać się z nazwą "Republika Bialeńska" po dziewięciu latach. Zauważcie, że Sarmacja, Dreamland i inne kraje, które jakąś markę wypracowały nie zmieniają swoich nazw. Musimy też uważać, żeby nie stworzyć potworka ustrojowego, którego niezorientowani nie będą ogarniać.
Coraz więcej sprzecznym koncepcji dot. przyszłości Bialenii się pojawia, przydałoby się wypracować jakiś kompromis, jeśli rzeczywiście chcemy coś zmienić, a nie tylko sobie pogadać. Ale o ile na połączenie koncepcji dżamahiriji i koncepcji diarchii jakiś pomysł miałem, to jak je połączyć z zachowaniem dotychczasowej nazwy i ustroju Bialenii - nie mam pojęcia, chyba się nie da.
[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Ametyst Faradobus, Thomas von Lisendorff
To znaczy z mojej strony sprawa jest prosta: zreformujmy system, ale zachowajmy otoczkę.
prof. dr net. mgr gen. bryg.
Ametyst Faradobus

Prezydent Republiki Bialeńskiej
Rektor Uniwersytetu Bialeńskiego

[Obrazek: 3_18_10_20_1_42_47.png]
Gdyby chodziło o samą Bialenię, to sprawa byłaby prosta:
- zamiana Zgromadzenia i Rady Republiki na trzy komitety ludowe,
- podział Bialenii na dwa regiony (arabską Bialenię, Aharę i Fjarę oraz bardziej zróżnicowaną Anatolię).
Potem zostałoby tylko tworzenie narracji.

Sprawę komplikuje planowana unia z Brodrią. Główną komplikacją jest - moim zdaniem - nie tyle utworzenie kolegialnego urzędu głowy państwa (bo i tak te same osoby będą wybierać prezydenta i cara), ale prawdopodobna konieczność zmiany nazwy, której używamy od 9 lat i którą znają w mikroświecie wszyscy.

Czy Sarmacja zmieniała nazwę zawierając umowy z Teutonią, Baridasem, Sclavinią, Trizondalem, Hasselandem, Wandystanem, Bialenią? Czy Dreamland zmieniał nazwę zawierając umowę z Elderlandem i Scholandią?
Ja wychodzę z założenia, że ja już swoje pięć minut miałem i teraz niech inni urządzają zabawę - ale po przemyśleniu, nie będę potrafił wbić sztyletu w serce Republiki Bialeńskiej, najwyżej w ogóle nie wezmę udziału w głosowaniu.
Towarzyszki i Towarzysze, Bojarki i Bojarzy,

Odbyliśmy dziś z Jego Imperatorską i Konduktorską Mością kolejną rozmowę i chyba udało nam się wypracować pewien nowy plan:
- W konstytucjach Bialenii i Brodrii doda się przepisy dające możliwość przekazania kompetencji organów władzy w ręce organów organizacji międzynarodowej,
- Prezydent Brodrii i Car Brodrii przekażą kompetencje wykonawcze w ręce Kolegium Prezydencko-Carskiego (nazwa do ustalenia),
- władza ustawodawcza osobna dla Bialenii i Brodrii (w Bialenii wprowadziłoby się pomysły akrypiańskie),
- Brodria powierzyłaby kwestie informatyczne Bialenii.

W ten sposób:
- jest diarchia,
- są komitety,
- zostaje szyld "Republika Bialeńska",
- Bialenia i Brodria zachowują państwowość, nie stają się prowincjami molocha.
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
To jak, towarzysze, ruszamy z reformami jakimiś? Bo chyba trochę marnujemy czas na ten stan przejściowy. Jesień sprzyja aktywności, co było widać w drugiej połowie września, ale takie oczekiwanie jej nie sprzyja. Jak nie chce nam się reformować, to po prostu skończmy stan wyjątkowy i wróćmy do normalności.
Mi się ten plan podoba. Jesteśmy w takim momencie dziejowym, że raczej nie będzie oporów po stronie brodryjskiej, która siłą rzeczy jest w jakimś tam stopniu stroną słabszą.
prof. dr net. mgr gen. bryg.
Ametyst Faradobus

Prezydent Republiki Bialeńskiej
Rektor Uniwersytetu Bialeńskiego

[Obrazek: 3_18_10_20_1_42_47.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Andrzej Płatonowicz Ordyński
Miejmy nadzieję, że prezydent Pietrowa jakoś dogada się z carem Pietrowem w sprawie tej umowy. Niedobrze byłoby, gdyby się pokłócili.
Jak najbardziej - ruszajmy! Zastanawiam się tylko nad tym, czy aby na pewno wszystko da się przeprowadzić w trakcie stanu nadzwyczajnego. Jako Prezydent Bialenii nie posiadam uprawnień do zmiany Konstytucji. Stwarza to pewien problem, bowiem do poszerzenia naszej integracji, jak to już przedstawił Andrzej, potrzebne będą zmiany w tych aktach prawnych, zarówno w Brodrii jak i w Bialenii.

Tym samym widzę obecnie następującą ścieżkę działań (w Bialenii, bo w Brodrii ze zmianami nie będzie problemu):

1. Kończę stan nadzwyczajny
2. Moja przedłużona kadencja się kończy
3. Przeprowadzamy wybory w Bialenii
4. Po wyborach wracamy do zmiany Konstytucji
5. Po zmianach Bialenia i Brodria zawierają umowę i wchodzimy w okres duumwiratu
[Obrazek: 98_12_01_22_7_46_37.png]

IWAN PIETROW

Jego Imperatorska Mość Car Brodrii, Ojciec Etnosów Nordackich, Wyjątkowy 33. Prezydent Bialenii, Półbóg

[Obrazek: 3_11_10_20_6_24_06.png] [Obrazek: 3_11_10_20_6_24_45.png] [Obrazek: 3_11_10_20_6_25_50.png] [Obrazek: 3_11_10_20_6_26_52.png] [Obrazek: 3_21_03_20_6_14_59.png][Obrazek: 3_11_10_20_6_27_24.png] [Obrazek: 3_11_10_20_6_49_07.png][Obrazek: 3_11_10_20_6_48_19.png] [Obrazek: 3_11_10_20_6_48_05.png] [Obrazek: 3_11_10_20_6_53_54.png] [Obrazek: 3_11_10_20_6_53_38.png] [Obrazek: 3_03_11_20_7_03_14.png] [Obrazek: 3_11_10_20_6_49_24.png] [Obrazek: 3_11_10_20_6_47_11.png] [Obrazek: 3_11_10_20_6_47_32.png] [Obrazek: 3_11_10_20_6_47_47.png]
Myślę, że to dobry plan, który można zacząć wdrażać od zaraz. Nic lepszego już nie wymyślimy.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości