• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Program wyborczy Ronona Dex - XLII kadencja
Program wyborczy kandydata do Parlamentu XLII kadencji
Ronona Dex

Drodzy Rodacy!

W poprzedniej kadencji Parlamentu naszymi wspólnie założonymi celami, było utrzymanie stabilności państwa po odzyskaniu niepodległości, praca nad usystematyzowaniem i uaktualnieniem niezbędnych aktów prawnych oraz nawiązywanie jak najlepszych stosunków z innymi krajami.

Te cele udało nam się zrealizować - Bialenia po odzyskaniu niepodległości zaczęła się rozwijać, utrzymuje dobrą aktywność, wzrosła liczba jej obywateli, a spora ich część jest aktywna regularnie. Przyjęliśmy najbardziej potrzebne, uaktualnione akty prawne - jednocześnie broniąc się przed nadmiernym rozrostem biurokracji. Mamy też kontakty zagraniczne i odwiedzają nas przedstawiciele innych krajów v-świata. Oczywiście zawsze można powiedzieć, że można było zrobić więcej - ale udało się zrobić dużo... Choć jeszcze wiele pracy przed nami.

Cel, który sobie założyłem w poprzednim programie wyborczym - czyli budowa naszej strony, tak by stała się wizytówką RB, również został osiągnięty na tyle ile były informatyczne możliwości. Przygotowałem wiele elementów strony, które Bajtuś systematycznie upublicznia. Ta praca jeszcze się nie zakończyła - jest w toku i będzie jeszcze długo... ale następuje systematyczna rozbudowa naszej "wizytówki".

Moje cele na najbliższą kadencję:

1/ Dalsze utrzymanie stabilności Państwa.

A osiągamy to mając dobrego Prezydenta, tworząc sensowny i aktywny rząd oraz działając w Parlamencie w sposób wyważony - dbając o Naszych Obywateli i ich komfort pobytu w Republice Bialeńskiej.

2/ Obrona naszej Republiki przed nadmiarem biurokracji

Musimy wyciągnąć wnioski z przeszłości - Parlament nie może stać się maszynką do głosowania. Nie można dopuścić by powstawał nadmiar, całkowicie niepotrzebnych aktów prawnych. Uregulowania ustawowe powinny pojawiać się tam gdzie są rzeczywiście niezbędne. W pozostałych kwestiach należy dać Obywatelom jak najwięcej swobody. Do aktywności należy zachęcać, a nie wymuszać ją nakazami prawnymi. Nie możemy doprowadzić do zalewu Republiki zbędnymi ustawami - których potem i tak nikt nie czyta, a nowi Obywatele po prostu się w nich gubią. Nie należy powtarzać błędów z przeszłości.

3/ Rozwój gospodarczy Republiki.

Znowu wyciągając wnioski z przeszłości (również z popełnionych błędów, bo "gospodarka księgowych" się nie sprawdziła) uważam, że dopóki nie pojawią się możliwości i przede wszystkim chęci na zbudowanie jakiegoś gospodarczego systemu informatycznego - to gospodarka powinna być całkowicie narracyjna. Należy zachęcać Obywateli by otwierali swoje firmy, by chcieli prowadzić przedsiębiorstwa państwowe - ale dopóki nie ma odpowiedniej otoczki informatycznej powinna być to całkowicie swobodna narracja.

Natomiast pozostałe cele jakie sobie wyznaczam na najbliższy czas to przede wszystkim dalsza budowa naszej Strony oraz działalność uniwersytecka... w miarę możliwości czasowych także jakieś działania w sferze narracyjnej gospodarki.

Jeśli chodzi o politykę, to jako przyszły poseł zamierzam w miarę możliwości nawiązywać jak najlepszą współpracę Bialeńskiej Partii Demokratycznej z partią Zielony Świt - ponieważ jest to ugrupowanie, którego cele są w dużej mierze zbieżne z moimi celami i celami BPD. Polityka bialeńska powinna nas łączyć, a nie dzielić... szczególnie tych, dla których pewne bialeńskie ideały są wspólne. Ponieważ jestem jedynym członkiem BPD - to mój program jest jednocześnie programem partii na najbliższą kadencję.

Mój program, podobnie jak poprzedni jest krótki w słowach - ale dalej przed nami ogrom pracy by utrzymać to co zbudowaliśmy oraz w dalszym ciągu rozwijać nasz v-kraj. To nie słowa i zapowiedzi o nas świadczą, ale czyny... mam nadzieję, że moja praca włożona w odzyskanie Niepodległości oraz rozwój naszego kraju dostatecznie dobrze świadczy o moim poświęceniu dla na naszej Ojczyzny.

Ronon Dex
(-)
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
  • AndrzejSwarzewski, Leszek Roskohard
No to już wiem na kogo na pewno oddam jeden z pięciu głosów. Smile
Ogrom pracy włożonej w odbudowę Bialenii oraz rozsądek w pracy parlamentarnej sprawiają, że nie wyobrażam sobie przyszłego Parlamentu bez Ronona.
>Ogrom pracy włożonej w odbudowę Bialenii oraz rozsądek w pracy parlamentarnej sprawiają, że nie wyobrażam sobie przyszłego Parlamentu bez Ronona.

Jak i potrzeba koalicyjnej większości. :x
(-) Akrypa

Nie odczuwam takiej potrzeby (co nie znaczy, że nie byłoby fajnie), nie spodziewam się żadnej apokalipsy w przypadku zwycięstwa Partii Regionów "Rewolucji". Wink Chyba, że powinienem się spodziewać, to dajcie znać, zbuduję sobie bunkier przeciwatomowy.
Wink 
Cytat:Chyba, że powinienem się spodziewać, to dajcie znać, zbuduję sobie bunkier przeciwatomowy.

W zasadzie to przyjrzyj się mapie RB... na południowym skraju Gór Orlich mamy taką naszą bialeńską "Gorę Cheyenne" z odpowiednikiem realowego NORAD.

Myślisz, że powinniśmy to narracyjnie rozbudować... na wszelki wypadek? Na przykład ataku "japońskich lolitek" Wink
PREZYDENT REPUBLIKI BIALEŃSKIEJ
Marszałek Wielki Ronon Dex
Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej
Wielki Kniaź - posiadacz lenna Razorno
Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej

[Obrazek: 3_15_10_19_11_09_12.png]
Rzeczywiście, to ciekawe miejsce i dobrze byłoby je opisać. Wink A przy tym będzie to świetna pożywka dla wszelkich legend miejskich i teorii spiskowych.
Myślę, że bunkier powinien znajdować się też pod Pałacem Prezydenckim, jak w Białym Domu. Wink

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości