• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Religia w Bialenii?
Zastanawiając się, co trzeba jeszcze przenieść na to forum w pierwszej kolejności, pomyślałem o Kościele Mazdaistycznym. To był bardzo ciekawy projekt, chyba najlepsza inicjatywa w "okresie sarmackim". Z drugiej jednak strony, jestem chyba ostatnią osobą, która w tym Kościele pozostaje. Mogę więc prowadzić go na tej zasadzie, co Ali prowadził Zielony Kościół, ale pewnie robiłbym to równie aktywnie, jak on. Wink Natomiast w pełni rozumiem to, że możecie się kwestią religii w mikroświecie zbytnio nie interesować, więc żadnego przymusu państwowego nie chcę, broń Ahura Mazdo, wprowadzać.
Ale jednak myślę, że warto w tym kierunku trochę podziałać. Możemy powrócić do rotriokatolicyzmu (mamy podpisany konkordat, więc myślę, że nie byłoby problemu). Moglibyśmy też współtworzyć jakiś międzynarodowy kościół (może znaleźliby się gdzieś chętni, byłby to kolejny cel dla naszej dyplomacji), co byłoby dobrym krokiem w kierunku tworzenia nowego kręgu kulturowego w mikroświecie.
Co na to Bialeńczycy, Jego Ekscelencja Carlos de Medici y Zep (na forum Rotrii widzę, że się WE zmarło?) oraz goście z zagranicy? Jest zainteresowanie tematem, czy raczej sobie odpuścić?
Mnie się osobiście bardzo podobał Kościół Mazdaistyczny. Był to bardzo ciekawy projekt, szkoda, że tak mało osób jest chętnych do jego rozwoju. Sad A może jednak ktoś się znajdzie, a nawet jeśli nie, to może Pan działać samemu.
Kamiljan de Harlin von Wespucci
Poseł i Marszałek Parlamentu FN
Niech Powaga bedzie z nami wszystkimi.
/-/Thomas von Lisendorff - Dostojewski
Prezes Zielonego Świtu 
Admirał MW SZ RB 
Prezes BZS
Gdyby Federacja Nordacka włączyła się w działanie Kościoła Mazdaistycznego, to taka pannordacka religia byłaby z pewnością ciekawa. Wink
> Możemy powrócić do rotriokatolicyzmu

Tow. Swarzewski, nie idźcie tom drogom.

Jeżeli już mielibyście przyjmować jakąś religię realową (tfu!), to tylko jedyny słuszny islam szyicki, jako zgodny z katechoniczną narracją. Ajatollah Swarzeini – czy to nie brzmi pięknie?
Rzeczywiście, brzmi pięknie. Wink Szkoda, że nie ma już Al Rajnu, ani innych islamskich mikronacji, ciekawiej byłoby bawić się w większym gronie.
A co słychać w Świeckim Kościele Wandejskim?
> Szkoda, że nie ma już Al Rajnu, ani innych islamskich mikronacji, ciekawiej byłoby bawić się w większym gronie.

Można byłoby wypowiedzieć dżihad sunnickim psom…

> A co słychać w Świeckim Kościele Wandejskim?

To co zwykle, tow. Pupka nadal od 5 lat nie może się zabrać za wydanie nowego kodeksu.
Cytat:> Możemy powrócić do rotriokatolicyzmu

Tow. Swarzewski, nie idźcie tom drogom.

Jedyna słuszna religia!
Carlos de Medici y Zep

> Jedyna słuszna religia!

Jedyna śmieszna religia*
Czy celem towarzyszki jest trolowanie w Bialenii, Bialenii i Bialeńczyków?

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości