• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Religia w Bialenii?
> Czy celem towarzyszki jest trolowanie w Bialenii, Bialenii i Bialeńczyków?

Nie, jedynie Rotryjczyków.
A może stworzymy "religię" opartą na polskiej ezoteryce, Sanjayi królu Lehii, wielkiej czarownicy Paulinie Moskalik i Marku Podleckim zwalczającym parchów-kosmitów? No wtedy to siłą rzeczy mielibyśmy parodię, ale wciąż lepszą niż jakaś wiara w Powagę.

Jak już będziemy mieli system gospodarczy, to będę sprzedawał desarmator turbo. Ktoś chętny na zakup?
> ale wciąż lepszą niż jakaś wiara w Powagę.

No wiara w Powagę jest dobra tylko w budynku Sądu Księstwa S****cji.

> Jak już będziemy mieli system gospodarczy, to będę sprzedawał desarmator turbo. Ktoś chętny na zakup?

Ja. Tylko pytanie: czy będzie można zapłacić dwoma tonami rzepaku, czy tylko gotówką? Bo akurat mamy nadwyżki produkcji w Wandystanie.
Cóż, generalnie wychodzi na to, że nikt nie jest szczególnie zainteresowany tworzeniem religii (nie dziwię się, nie każdego musi to interesować), więc chyba w najbliższym czasie jesteśmy skazani na Kościół Mazdaistyczny wykazujący się aktywnością nie większą niż dawniej Zielony Kościół (jakaś fatwa raz na brodryjski rok).
Oczywiście chętnie przyjmiemy misjonarzy z Rotrii, Świeckiego Kościoła Wandejskiego, czy jakichkolwiek innych związków wyznaniowych. Bialeńczycy rozważą możliwość nawrócenia się, a jak się nie zdecydują, to chociaż dany kościół będzie miał nowego męczennika. Wink
Osobiście uważam, że Rotria mogło by posiadać w Bialenii jakąś... diecezję, czy inną formę przedstawicielstwa. Było by ciekawie (oczywiście im aktywniejsza tym lepiej) Big Grin
Ajatollah Ali ibn Abi Talib
Ja mogę zarejestrować budzimiryzm.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
SEKRETARZ GENERALNY WIELKIEGO STERNIKA, LEW WOLOGRADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, OJCIEC OJCÓW, PASTERZ PASTERZY, SĘDZIA V-ŚWIATA
[Obrazek: thumb_85_11_06_19_10_57_06.png]
Może jeszcze uda się ściągnąć Budzimira? ^^
Jeśli on wyjdzie z laboratorium, w którym pracuje.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
SEKRETARZ GENERALNY WIELKIEGO STERNIKA, LEW WOLOGRADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, OJCIEC OJCÓW, PASTERZ PASTERZY, SĘDZIA V-ŚWIATA
[Obrazek: thumb_85_11_06_19_10_57_06.png]

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości