• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Święto Republiki 2022] Konkurs Kuratorski - WIELKA GALA
Ś W I Ę T O   R E P U B L I K I   2 0 2 2

W I E L K A   G A L A
Konkursu Kuratorskiego z okazji dziewiątej rocznicy proklamowania Republiki Bialeńskiej

[Obrazek: 3_18_10_20_1_42_47.png]

pod patronatem Prezydenta Republiki Bialeńskiej

[Obrazek: 100021638505956056_t.png]

Wieczorową porą w Pałacu Prezydenckim ponownie zagościła uroczysta atmosfera. Dżentelmeni w cudach o Faradobus-Kreacji oraz najlepszych krawców, a także, ubrani w najnowsze kreacje od Poszewki, wraz z towarzyszącymi damami i wieśniaczkami zajmowali miejsce w Sali Bankietowa*, aby wziąć udział w Wielkiej Gali Konkursu Kuratorskiego. Gości częstowano wykwintnymi sokami wieloowocowymi, a także węglem, czasami sałatą i innymi frykasami. Około godziny 21:00 na miejscu pojawił się gospodarz wieczoru – Prezydent Republiki, Profesor Ametyst Faradobus w towarzystwie Ministra, Profesora Andrzeja Płatonowicza Ordyńskiego. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali głównego punktu programu, czyli werdyktu żyry. 

[Obrazek: 100021638505956057.png]

Przy dźwiękach podniosłej muzyki Prezydent Faradobus rozpoczął wystąpienie

[Obrazek: Obraz.png]

Mili Państwo,

z wielką radością witam Was w moich skromnych progach, które są skromnymi progami całego naszego Narodu. Narodu, który dzięki mnie i Wam doczeka się w końcu skarbnicy w postaci Muzeum Narodowego. Jest dla mnie ogromnym, pozytywnym zaskoczeniem, że tak licznie zdecydowaliście się, Szanowne Państwo, Kochani moi, wziąć udział w wielkiej dobroczynnej akcji i przybyliście z różnych regionów Bialenii i innych państw włączając się w to wielkie dzieło. Samo Muzeum, mam taką nadzieję, powstanie już niebawem na stronie Republiki, a wszystkie zaprezentowane w Konkursie eksponaty staną się częścią wystawy stałej.

Na początek chciałbym wynagrodzić wszystkich uczestników – każdemu spośród Szanownego Państwa zostanie przyznany, obok Medalu Dziewięciolecia Republiki, także Medal Zasłużony dla Nauki i Kultury z zastrzeżeniem, iż zwycięzcy w obydwu kategoriach otrzymają od razu Złote Medale.

Zaczniemy od nagrody, która nie jest niespodzianką. W otwartym głosowaniu zwyciężył eksponat w postaci Miny Wodnej, którą zaprezentowała kuleżanka @Femme Mystere. Z serca gratuluję i informuję, że nagrodą rzeczową – poza medalem – będzie wołczer na atrakcyjne wczasy na egzotycznych Wyspach Przyjaźni, a konkretnie na gorącej i beztroskiej Kamisie, gdzie na koszt bialeńskiego państwa w dowolnym terminie będzie mogła Pani spędzić co najmniej dwutygodniowy urlop w atrakcyjnej rezydencji oddanej wyłącznie do Pani dyspozycji!

Dodatkowo przekazuję na Pani ręce czek na 500 bialenów bożych (proszę jedynie o podanie numeru konta w Międzynarodowym Banku Polinu) oraz statuetkę okolicznościową przedstawiającą Waksmana:

[Obrazek: obraz.png]

Orkiestra zaczęła grać muzykę nowoczesną, a Laureatkę
zaproszono na scenę w celu odebrania nagrody z rąk Konduktora
prof. dr net. mgr gen. bryg.
Ametyst Faradobus

Prezydent Republiki Bialeńskiej
Rektor Uniwersytetu Bialeńskiego

[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Femme Mystere
Gratuluję.
Wielce Błogosławiony Aleksander
Metropolita Wolnogradzki i całej Bialenii

[Obrazek: 819cd10cc1716d615ff1d342dcacadd9.png]

@Femme Mystere gorąco zapraszam do odebrania nagrody, bo jest jeszcze druga kategoria do rozdania.
Ametyst Faradobus

Trzeci dzień bankietu trwał w najlepsze, a nagrody za pierwszą kategorię pozostawały
nieodebrane. Gdy goście zaczęli garnąć się do wyjścia Konduktor powstrzymał ich,
bowiem przyszedł czas na zwycięzcę drugiej kategorii. Prezydent ponownie wszedł na scenę.

Szanowne Państwo, Kochani moi!

W tej sytuacji nie pozostaje mi nic innego, jak przejść do zwycięzcy wyłonionego przez żyry. Komisja w składzie moja mierność oraz profesor @Andrzej Płatonowicz Ordyński miała nie lada dylemat. Na początku uczciwie wykluczyliśmy nasze zgłoszenia, bo nas i tak stać na wszystko. Koniec końców przyznaliśmy nagrodę dla @"Aleksander Czerepach", który zaprezentował Portret Macieja Kamińskiego autorstwa Janusza Rzepińskiego. Stwierdziliśmy bowiem, że wizerunek Ortograficznego Gestapo doskonale wpisuje się w wielką narrację o najnowszych dziejach Republiki Bialeńskiej.

W nagrodę zwycięzcy wręczamy czek na 500 bialenów i tę oto złotą statuetkę Macieja II trzymającego jabłko królewskiej lub, jak kto woli, wyobrażenie Polinu:

[Obrazek: Obraz.png]

Ponadto władze upadającej Rzeszy Bialeńskiej pragną przekazać na własność Laureata atrakcyjną nieruchomość w górach Anatolii - domek drewniany. Jak Kulega dotrze to będzie mógł posiąść swoją posiadłość:

[Obrazek: 640px-Svaneti_House_in_Ushguli-Namas_Ush...908%29.jpg]

Na zakończenie raz jeszcze gratuluję nie tylko parze nagrodzonych, ale wszystkim Uczestnikom! Dziękuję, że zechcieliście włączyć się w naszą okolicznościową akcję i zapraszam do udziału w kolejnych tego typu wydarzeniach!

Poczęstunek można sobie zapakować na drogę, tam są opakowania w cenie dwa bialeny za sztukę.
Ametyst Faradobus

Dziękuję za nagrodę i za posiadłość, do której już dotarłem i będę spędzał w niej całe wakacje. A statuetkę umieszczę w mojej willi.
Wielce Błogosławiony Aleksander
Metropolita Wolnogradzki i całej Bialenii

[Obrazek: 819cd10cc1716d615ff1d342dcacadd9.png]

[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Ametyst Faradobus
Dziękuję nardzo za wyróżnienie i nagrody. Choć nie wiem, czy nie powinnam w trybie natychmiastowym uciekać z kraju?

Statuetkę Waksmana postawię sobie na kominku w salonie w Manowcach!
Skąd ten pośpiech? To na spokojnie trzeba usiąść, odpocząć.
Ametyst Faradobus

[Obrazek: caught-fbi.gif]

Prezes Policji Krajowej @Akrypa Ali Shariati już czeka na oskarżoną nagrodzoną, żeby przetransportować ją na Kamisę.
prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
ajatollah Andraws ibn Aflatun Alqabilati 
[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
  • Akrypa Ali Shariati, Ametyst Faradobus
Mam nadzieję, że w celu będzie telewizor.

Tak czy siak, warto było Big Grin

Coś tu nie gra, ponieważ to 500 bialenów wcale nie wpłynęło na moje konto!
@Femme Mystere mogę jeszcze prosić o adres konta w MBP?
Ametyst Faradobus

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości