• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płomień z czerwonej iskry.
#11
(10-12-2022 00:04)Robert Drenin napisał(a): Z inicjatywy Repalowców, bez wiedzy Towarzysza Drenina, zaczął pojawiać się też pewnego rodzaju kult jednostki wobec Przewodniczącego Brodrewkomu.

No bo lud zawsze potrzebuje bożka.
prof. dr net. mgr gen. bryg.
Ametyst Faradobus

Wiceprezydent i Eksprezydent Republiki Bialeńskiej, Rektor Uniwersytetu Bialeńskiego,

[Obrazek: 85_13_12_22_10_32_48.png]
#12
(10-12-2022 17:25)Ametyst Faradobus napisał(a):
(10-12-2022 00:04)Robert Drenin napisał(a): Z inicjatywy Repalowców, bez wiedzy Towarzysza Drenina, zaczął pojawiać się też pewnego rodzaju kult jednostki wobec Przewodniczącego Brodrewkomu.

No bo lud zawsze potrzebuje bożka.

Trudno się nie zgodzić z Towarzyszem, widząc jak działały najczęściej społeczeństwa. Jednakże wracając do narracji, to:

Po wielu przygotowaniach z inicjatyw Tow. Roberta Drenina, Brodryjska Federacyjna Socjalistyczna Republika Rad przypuściła atak na jedno z brodryjskich miast - Magodon. W tym celu oddziały BFSRR odcięły dostęp miasta od reszty kraju, pozostawiając jedynie drogę morską. Następnie oddziały zbliżyły się do miasta, rozpoczynając jego oblężenie.
Z kolei południową część wchodniego frontu przesunięto bliżej Wostogradu, a zachodnia i południowa część BFSRR została zabezpieczona przed potencjalnym atakiem.

[Obrazek: 100071186876072954.png]
#13
Dalej były kontynuowane działania wojenne, choć z pewną przerwą z okazji nowego roku. Natomiast po sylwestrach ponownie zostały wszczęte operacje wojskowe.
Jednakże w związku z tymi działaniami, wciąż utrzymywany jest front zachodni i południowy, więc w tej kwestii jeszcze nie ma żadnych zmian. Natomiast zaczęto na dużą skalę prowadzić działania na wschodzie BFSRR. Oblężony Magodon po walkach zaczął powoli się poddawać i załamywać, co ostatecznie skutkowało wejściem Armii Robotniczo-Chłopskiej do miasta i jego przejęciem.
Z kolei na południowym odcinku wschodzniego frontu, część armii przepłynęła przez rzekę, a następnie z obydwu stron zaczęto oblężenie kolejnego miasta - Wostogradu. W międzyczasie zbliżono linię frontu pod Kumarowsk i zaczęto powoli zmierzać w kierunku Rosyjska.

[Obrazek: 100071186876073163.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Aleksander (Czerepach)
#14
Piękna narracja.
Wielce Błogosławiony Aleksander
Metropolita Wolnogradzki i całej Bialenii

[Obrazek: 819cd10cc1716d615ff1d342dcacadd9.png]


[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Robert Drenin
#15
Sukcesy Brodryjskiej Federacyjnej Socjalistycznej Republiki Rad na wschodnim froncie z białymi skutkowały szybką reakcją wojsk carskich. W tym celu Brodria przypuściła atak na południowym froncie BFSRR, przełamując linię obrony i chcąc maszerować na Samowiersk i Gornyj. Dlatego też Brodrewkom wraz z Generałami nakazał wycofanie częśći wojsk do Gornyji, a część miała zostać pochowana w lasach.

Armia Imperium pewna swego skutecznie maszerowała na Gornyj, jednakże w pewnym momencie Oddziały Armii Robotniczo-Chłopskiej zaczęły odcinać Wojska Imperium od tyłu, blokując im potencjalną ucieczkę. Następnie wycofywane wojska pod Gornyją zarwróciły, przypuszczając atak, w celu rozgromienia Armii Carskiej. Po tym część oddziałów, które zablokowały tylną drogę Oddziałom Wojska Carskiego również rozpoczęły natarcie.

Jednakże w międzyczasie część Armii Robotniczo-Chłopskiej zaczęła domykać front na południu, a z kolei na zachodzie wciąż trwa jeszcze oblężenie Wostogradu, które zmierza powoli ku upadkowi. Z kolei jeśli chodzi o Rosyjsk, to Brodrewkom nakazał zatrzymanie natarcia, związku z atakiem Armii Carskiej na południu. Jednakże zdecydowano się o przesunięciu zachodniej linii frontu.

[Obrazek: 100071186876073365.png]

Choć pomimo działań wojennych prowadzonych z Carską Brodrią, Przewodniczący Brodrewkomu Tow. Robert Drenin zdecydował spotkać się z Chanem Nowej Ordy - Andrzejem Płatonowiczem Ordyńskim, w celu ustalenia pokojowego współistnienia sił Nowej Ordy z siłami Brodryjskiej Federacyjnej Socjalistycznej Republiki Rad. Na spotkaniu poruszono kwestię potencjalnej przyszłości Brodrii po obaleniu Cara, stąd też narodził się pomysł utworzenia Konfederacji Brodryjskiej, w skład której mogłyby wejść również inne etnosy brodryjskie. Z pewnością szczegóły Konfederacji, jak i przyszłości Brodrii, jeszcze będą ustalane.

Natomiast jeszcze w ramach działań wojennych, Brodrewkom zdecydował o sprowadzeniu z Republiki Socjalistycznej Czesnoradu kolejnych zapasów sprzętu wojskowego, jak i myśliwców MPF-ów. Dodatkowo sprowadzono kolejne dziwne skrzynki z napisem "KOMP".
#16
Może zorganizujmy jakąś konferencję sił walczących z samodzierżawiem w Brodrii? Można to nawet zrobić w obronie konstytucji, bo już nawet najstarsi Brodryjczycy nie pamiętają, kiedy ostatnio zwołane były obrady Wiecu.
ajatollah prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Robert Drenin
#17
Informacja o rzekomych sukcesach BFSRR jest faktycznie nieprawdziwa, jednakże prawdą jest przeprowadzona ofensywa przez Wojsko koło Gornyji, jednakże zakończyła się ona niepowodzeniem, co zostało już opisane przez stronę Brodryjską. Warto też wspomnieć, że przesunięcie zachodniego frontu linii jest również prawdą, gdyż pewne ilości oddziały Armii Robotniczo-Chłopskiej nie zostały wysłane na wschód, aby walczyć o miasto Magodon i inne miasta wschodnie. Toteż ruszyły bardziej na zachód, przesuwając linię frontu o wsie i inne tereny leśne, toteż nie zostały napotkane wojska nieprzyjaciela. Co do rozkazów w sprawie potencjalnej ofensywy na miasta, to Armia jeszcze czeka.

Jednakże Tymczasowy Komitet Rewolucyjny Brodrii nie zamierza się poddawać i dlatego też, część oddziałów wschodnich, zostały już przeniesione na południe, zgodnie z wcześniejszą decyzją.

Warto też dodać, że Tymczasowy Komitet Rewolucyjny Brodrii myśli nad wysłaniem potencjalnej prośby do Republiki Socjalistycznej Czesnoradu, o otrzymanie z ich sdtrony Korpusu Ekspedycyjnego. Jednakże kolejną ciekawą sytuacją jest fakt, iż Brodrewkom zadecydował również o wysyłaniu niektórych surowców i towarów z BFSRR, których brakuje w Republice Socjalistycznej Czesnoradu. Wśród przykładowych towarów wysyłanych do Czesnoradu, są sole kobaltu oraz bromki, czy też tlenek selenu oraz platyna. Decyzja ta jest argumentowana potrzebą rozwoju i wsparcia ojczyzny socjalizmu i komunizmu, czy też brakiem obecnej potrzeby użycia tych surowców w BFSRR. Oczywiście niektóre surowce, nawet jak nie są produkowane w BFSRR, to jednak jak znajdują się nawet choćby w magazynach, to będą wysyłane do Czesnoradu.
#18
Po tygodniach dalszych przygotowań, rozpoczęto ponownie ofensywę, tym razem na południe. W tym celu Armia Robotniczo-Chłopska rozpoczęła atak na Tombolsk, w ramach realizacji planu podjętego na Konferencji Etnosów Brodryjskich. Dodatkowo, do Brodryjskiej Federacyjnej Socjalistycznej Republiki Rad dotarła 2 Brygada Piechoty im. Pół Koła Zębatego i Młota jako Korpus Ekspedecyjny Republiki Socjalistycznej Czesnoradu.

[Obrazek: 100145376245318215.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Andrzej Płatonowicz Ordyński
#19
Cała Nowa Orda trzyma kciuki za powodzenie ofensywy i spotkanie się naszych armii. Nasza sytuacja wygląda coraz lepiej, powstańcy i rewolucjoniści umacniają swoją władzę, przeprowadzają pobór wojskowy, odbudowują gospodarkę ze zniszczeń. Tymczasem władza Cara słabnie z każdym tygodniem, właściwie już nie wychodzi ze swojego bunkra. Jeśli dobrze to rozegramy, przed następną zimą będziemy w Broskwie.
ajatollah prof. Andrzej Płatonowicz Ordyński
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Robert Drenin
#20
Walki trwały wiele tygodni, jednakże zgodnie z wspomnianymi już informacjami, Armia BFSRR spotkała się już z Armią Nowej Ordy. Droga nie była łatwa, czasem były odnoszone zwycięstwa, czasem porażki. Jednakże pomimo dużego wysiłku i wierności carskich żołnierzy, Wojsko BFSRR zdołało jednak zwyciężyć z Wojskiem Carskim.


Obecnie, planowany jest dalszy kierunek wojsk, jednakże najprawdopodobniej będzie to wschód, gdyż wciąż stanowi potencjalne zagrożenie, z którego Wojska Carskie mogą przypuścić atak. Toteż Przewodniczący Tymczasowego Komitetu Rewolucyjnego Brodrii ma w planach przejąć wschód, aby móc potem ruszyć w kierunku zachodnim. Dodatkowo Korpus Ekspedecyjny z Republiki Socjalistycznej Czesnoradu przypuści atak na ziemie BFSRR okupowane przez oddziały Carskie.

[Obrazek: 100183979914691293.png]
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
  • Andrzej Płatonowicz Ordyński
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości